Hai la o cafea

Frate, densitate maxima de sarbatoriti :smiley:
@Zambareata, la multi ani fericiti, si toti cu sanatate si impliniri marete!
:birthday::wine_glass::cocktail::tropical_drink:

La multi ani @Zambareata, cu intarziere!

Acum ca v-ati sarbatorit, inapoi la munca!
La noi e cald, e bine, nu ne coacem. Mai am doua saptamani si dupa aia, concediu, Doamne multam!
S-aveti o saptamana faina si linistita!

La multi ani, sarbatoritelor dragi!! :kissing_heart::kissing_heart:

Eu raportez intoarcerea la realitate, dupa o saptamana de zacut acasa.

Sunt la aeroport, una umbla cu laptopul gol in mana, ca bagaj de mana, alta m-a intrebat cat e ceasul in America :joy:

Multumesc frumos!:hugs:

Pai se citeste-n ochii tai ca le stii pe toate :joy:.
Da’ ce cautai la aeroport, pleci in vacanta?
Si eu mai am doua saptamani pana ma lafai pe plaja la soare.
Sper sa fie cald si bine.

Buna dimineata!
Lucrez de-acasa cu program flexibil, tare e bine, sari din pat, in chiloti, cu ochii mijiti si parul valvoi, te asezi la calculator si te doare in spitz, ca nu esti prezentabila.
Oricum, azi nu am nici intentie sa rup hamul muncind, e cald si n-am chef. Am zis!

si fix in momentul ala, unul din sefi zice “hai repede pe video ca trebuie sa vorbim ceva”. Ocazie cu care i-am aratat pijamaua roz de la Obor :smile: :smile: :smile:

In 2 ani de zile, o singura data am acceptat sedinta video, de-acasa, intr-o situatie cu totul exceptionala, cand era implicat si un alt departament, cu care colaboram. In rest, mail sau tel, ne vedem mai rar, ca-i dragostea mai mare :smile:
Timpul trece foarte incet, n-am chef de nimic.
Si mi-e si foarte cald.

Nema vacanta, sunt la copiii mei belgradezi, avem gramezi de lucruri de pus la punct, sa-i invat lucruri noi, tragem tare, eu mai bag si niste ore suplimentare in care pot sa mi le fac pe ale mele. Cu toate astea e o atmosfera asa misto cu ei, parca-i pe juma vacanta.

Buna dimineata!
Sedinta la 8:30, sedinta la 10:00. Pe soarele si frumusetea asta de vreme. Vai de viata mea! :disappointed:
Abia asept sa se termine, jur, am nevoie de odihna, ca de aer.

:rofl::joy:

:rofl:

Buna dimineata!

Se pare ca anul asta avem noroc de vara in Londra. Asa ca am stat numai la soare si iarba verde. E mult prea scurt weekendul :slight_smile:

Sa avem o saptamana cat buna! :slight_smile:

Same here, de doua luni o tinem asa, nici ca-ti vine sa calatoresti spre sudul Europei.
Sa stea Spania acolo, cu uscaciunea ei, eu stau aici la verde puternic si aer fain :smile:

N-apucai să vă mai spun cu fu întâlnirea de 20 de ani.

Mah, fu mișto. Neașteptat de, aș putea spune. Cred că un rol important la reușita serii l-a avut și faptul că două gagici consacrate drept Strică-Chef (ambele snoabe și închipuite, suferind acut de sine) nu au venit. Snoaba 1 a zis că se mută și ”cară”, deci nu poate ajunge (interesant cum cu numai câteva zile înainte pițigăia că abia așteaptă să ne vadă, iar sâmbătă căra de zor) și Snoaba 2 pur și simplu n-a apărut, fără să mai scrie pe grup (din care grup a și ieșit, de altfel), cu toate că și ea ne spunea că ”simte o mare bucurie la gândul revederii”. Emoticon_leșinat_și_foarte_himpresionat :roll_eyes:

Fără astea 2, parcă toată lumea s-a mai destins. Am râs, ne-am amintit, fosta șefă a clasei ne-a adus niște extemporale care cumva rămăseseră la ea (yours truly luase 5 - CINCI - la gramatică, puteți crede așa ceva?? Cumătra @Queen nu s-a putut opri din râs minute-n șir), am povestit.

Ar mai fi de menționat:

• dirigintele n-a reușit să percuteze ce lucrez eu. ”Ce e aia, logistică. Adică ce faci, de fapt”. Încerc eu să-i elucidez ceva legat de sisteme logistice (la conceperea și implementarea cărora partikip, ca să zic așa). ”Și astea pentru ce-s?”. Explic cât mai, credeam eu, simplist. ”Aha. Deci ești transportator”.
    Cred că totuși a fost prea simplist :thinking:

• mi s-a spus de către mai mulți că ei mereu au ”bănuit” că am ”ceva de nemțoaică” în mine. Am preferat să iau chestiunea ca pe-un compliment :face_with_raised_eyebrow:

Nu s-a discutat deloc de ”marea realizare”, respectiv copiii. Eram pregătită cu ideile de la voi, însă nu fu necesar. Le păstrez în cap, că nu se știe :joy:

Fata, totusi…5!!! Doamne daca te-ar sti unele cercuri “selecte” :joy: :joy:

Buna dimineata!

Noi nu am facut nici o reuniune. Destul de trist…
Eu sunt acasa in concediu medical. Saptamana trecuta am fost internata la Polizu pentru operatie de desfundare de trompe.
Situatia e de rahat ca sa zic asa… trompa stanga e decedata. La trompa dreapta au reusit sa dea o gaurica sa refaca permeabilitatea. Au bagat solutie de contrast si ajunge in uter. Problema este ca trompa este contorsionata si lipita cumva de ovar si de inca ceva…
Acum sunt ceva sanse sa raman, dar Dna Doctor a zis ca nu stie exact daca trompa este capabila sa duca ovulul pana in uter si ar putea aparea o sarcina extrauterina. Situatie in care operatie, si ne gandim la inseminare, pentru ca e clar ca it can not be done.
Si mai am si cateva focare de endometrioza. Ca sa fie tot ce trebuie, nu doar asa…
Maine ma duc sa scot atele, si tre sa intreb Doctorul daca e normal ca am avut mici sangerari.
Sper sa fie totul ok, ca noi miercurea viitoare plecam in concediu. Io tre sa ma duc la mare! Fara nici un fel de discutie!

O saptamana faina sa aveti!

Albina, sa te faci repede bine si sa te inmultesti cu spor! :grin:
Eram saptamana trecuta cu seful meu, neamt get-beget, pe strada. Ne apare in cale un magazin, pe nume Opposite. Cieste el numele magazinului cu glas tare, face o mica pauza, apoi: adica “tired” pe limba ta. Am ras cu lacrimi si el nu intelegea de ce.

Neata.

@albinuza multa sanatate si pumnii stransi sa ai parte de doctori cu adevarat destepti.
Prietena cea mai buna a fost operata de urgenta cand avea 18 ani…endometrioza. Pe vremea aia majoritatea doctorilor de la noi nici macar nu auzisera de boala asta. A umblat la urgente pe la vreo 2-3 spitale. A avut noroc pana la urma, cu un doctor ff bun care s-a tinut informat si care a realizat despre ce era vorba.
Pentru ca imbecilii needucati nu au vazut seriozitatea situatiei, operatia de urgenta a lasat-o fara un ovar si o trompa.
Fast fw niste ani…prietena mea sta sa nasca in octombrie. Iar asta in conditiile in care alti doctori “isteti” i-au spus ca nuu, nu va avea nici o sansa. Si crezand ca nu va avea nici o sansa, a lasat garda jos o singura data. Si acea singura data o sa ii aduca o fetita in viata.
Deci fruntea sus ca s-ar putea ca dracul sa nu fie chiar atat de negru.

@albinuza, insanatosire grabnica!
Sa ai parte de medici talentati care sa te ajute sa-ti indeplinesti visul!:kissing_heart: