Hai la o cafea

Însănătoșire grabnică, @albinuza și să-ți iasă cum vrei tu!

Gata, am intrat în concediu! Aleluia :raised_hands:

Concediu placut @Samoa

Concediu placut!:beach_umbrella::sunrise:
Neata!
Eu sint in drum spre mare si jur ca de data aceasta voi dovedi niste guvizi si hanus grasalani :wink:
@Zambareata, stai aproape! :smile:
Am baut pe fuga o cafea facuta la ibric, hmm, nu m-a satisfacut. Tre’ sa completez cu un espresso mare.
Zi minunata sa aveti!

Mama ce-as mai manca niste guvizi, asa, cu mujdei pus langa ei… :yum:

Azi merg la o nunta, nu mai stiu a cata paranghelie e pe vara asta… Mai am o nunta pe 21 iulie si creca am scapat sezonul asta :grin: . Aia de pe 21 e a baiatului unei prietene si-i zic ieri lui husband: bai, incepe o noua era! Oficial am imbatranit, daca au inceput nuntile copiilor prietenilor nostri…

Rochia pentru azi, mie-mi vine cu o palma mai lunga decat modelului fara tzatze de pe site: https://production-web-karenmillen.demandware.net/s/KarenMillen-CA/womens/sale/dresses/lace-maxi-dress/0155310806.html

Ce faină e rochia! Îmi place mult de tot, să strălucești în ea, să rupi gura târgului!

Fac bagaje. Luni mă carabanesc la soră-mea, stau două săptămâni în munții germani, o să trăiesc ca Heidi.
Apoi vin acasă, stau juma de zi și plecăm în Norvegia.
Jur că tot ce mi-aș dori să fac, e să mă joc jocuri și să frec duda pe lângă casă. Dar ciuciu!

Intrebare: cat dureaza un tantrum? :joy:

Daca sus aveam vecina dementa, jos am plod cu tantrumuri!

M-am scos!

La ora asta? Îl face ca e obosit leșinat, în 15 minute ar trebui sa pice lat.

Da, la ora asta. Ragneste cat il tine gura: nu vreaaaau!!! Nuuuuuu!!! Da te roooooogggg!!!

Sper sa pice lat curand.

Nu vrea sa doarmă. Aiurea ora pt un plod.

Hait ca a tacut! :astonished:

A capitulat.

Concediu de vis @ChickyG, cu multe savori culinare!
Rochia e de vis @Mother_Abigail! Ma gandesc ca modelul are si cel putin 1,75…
@Samoa, concediu placut, sa ai parte in el de multe activitati care-ti produc placere maxima!
La mine weekendul asta e fara planuri, tare bine mai e. Azi am o gramada de treburi domestice de executat.

Buna ziua!
Era sa zic dimineata, si mi-a zis o colega aa e deja 12…
Concedii placute fetelor! Sa va dicstrati!

Azi sunt la serviciu. Pana vineri am fost in medical. Si maine intru in CO :smiley:
Asta da viata. Da ma simt asa de vinovata pentru medicalul asta… e primul din viata mea!
Am spalat frigiderul din cauza ca m-am plictisit f tare. Voiam sa fac maine. Am spart un raft de usa. Ala de sticle. Am plans juma de ora. Crapat ma rog, dar nu mai pot sa pun greutate acolo.
Sa vad de unde iau unul cand m-oi intoarce de la mamica.
In rest nimic nou,
ma dau cu iod zi de zi. Ca sa traca gaurili!

Saptamana buna sa aveti da? :smiley:

Multumesc frumos!
Concediu placut @albinuza, las-l dracului de raft, ca se rezolva cumva!

Asadar, la sorela, voi alerga prin padure, vom culege afine, vom sta la soare si vom face gratare, c-asa-i romanul, cand se veseleste! :smile:
In curand, imi iau viteza. Carti fantasy in Audible, trei bucati, neincepute, check! Seriale descarcate de pe Netflix, check! Proteine, suplimente, haine de antrenament, check!
Că iată ce are sorela:

Recunosc cinstit, cu asta m-a convins total, s-o vizitez, acolo la Căcata Nemțească, unde stă ea :rofl:

Salutare natiune!
Concediu placut tuturor! :kissing_heart:

Eu ma bucur de vara :slight_smile: Numai pe afara am stat. Mai ca mi-e dor de o ploaie scurta :smile:

Eu stau cu ochii lipiti. Cat un purece e inima.

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements
Survey impotriva schimbarii ceasului pe timp de vara/iarna. Puteti si alege care ora o vreti :slight_smile: . Daca zice multa lume acelasi lucru, se va discuta la Brussel despre treaba asta. Si lumea se pare ca zice, au picat serverele cand a dat navala poporul. Acum merg iar. La mine se deschide doar in Explorer.
Completati si dati mai departe, poate se termina odata cu obiceiul asta prost care ma termina fizic

Gata trimis! Pe mine ca pe mine, dar am observat cât de mult sunt dați peste cap copiii, le ia cel puțin o săptămână să se adapteze.

Mie imi ia mult mai mult :roll_eyes: Habar n-am de ce. in general n-am probleme cu jet lagul, e vorba de doar o ora…

In care Alpi nemtesti esti @Samoa si cum iti merge acolo?