Hai la o cafea

Si mai inseamna si ca diluezi chestiile pe care le poti reprosa in mod real cu astfel de rahaturi care sunt SF-uri in mintile bolnave.

Fix partea asta am vrut sa o subliniez si eu!!! Da da, total de acord cu diluatul.

Nu stiu, poate ca oamenii chiar n-or stii ca se plateste separat pentru chestiunile astea?!! Baba mea din avion era clar depasita de situatie. Dar pe de alta parte, daca esti depasit, nu mai bine casti ochii si urechile ca sa inveti ceva nou?

Aproape gata vacanta la Mamaia, dar ieri seara am făcut planul pt urmatoarea: Bordeaux și Țara Bascilor. În octombrie.
:blush:
Me happy.
Merg sa inspectez podgoriile din zonă :smile:
Sa pregătească sticlele, paharele, fripturile/ brânza.

Nu-s în munți, sunt niște dealuri mai mari. Hagen, Lűdenscheid, zona aia. E mișto și sunt păduri faine de tot, dar pline de mistreți, nu e indicat să te aventurezi prea departe.

@Samoa vacanta placuta in continuare :slight_smile:

Eu sunt full de treaba dar macar n-a mai vazut orasul asta ploaie de mai bine de 3 saptamani, deci sunt zen. Ti-e mai mare dragul cu vara asta :heart_eyes::heart_eyes:

Mulțumesc frumos, diseară o întind spre casă.
A fost fain, dar mi-e dor de căsuța mea și de lucrurile mele și de rutina mea.
Da, vara asta a fost (și încă pare să fie) un vis. Îndrăznesc să sper la o toamnă blândă :grin:

De vreo cateva zile, ma uit dimineata la meteo sperand sa vad un pic de ploaie :smile: Daca poti crede asa ceva!

Hai buna dimineata lume!

Pot! Noi ne rugam să plouă, încă din iunie. Noi. În Suedia. Unde e la fel de multă ploaie, cât soare în Maroc.

Se intoarce lumea cu susu-n jos. Auzisem ieri, ca in Norvegia e jale mare cu caldura si cu tot felul de incendii.

Vaiiii, nu as da peste un astfel de angajator care sa imi spuna ce am voie sa mananc cand sunt trimisa la business lunch-uri in interesul companiei?!?!?
Cred ca ala ar fi un moment in care notiunea de early retirement ar deveni ff palpabila cu ajutorul unui avocat bun.

Io as face rost de o recomandare medicala privind suplinirea carentelor de fier si vitamina B12, si p-orma le-as da la decontat o nota de plata unde sa fie trecut clar preparatul consumat : grass-fed, organic beef. :grin:

Mi-am facut programare la coafor si ma impinge pacatul sa arunc un ochi pe internet. Pe principiul “hai sa vedem ce se mai poarta”.

Ce ne plangeam noi pe tema hainelor si a fotomodelelor…dar bag de seama ca astia incep sa ne trolleze pe unde pot:

2018 Hair Trends?!?!? Basma in cap, par prins total nepieptanat in coada etc. :roll_eyes::roll_eyes:

Undone wet look hair pare mai degraba undone greasy look hair :nauseated_face:

Eu m-am blocat la basma si la coada aia impletita.

Asta is eu in fiecare dimineață. Sunt în trend!

Trebuie sa va arat ceva. Ceva ce mi-a fost aratat si mie de madam @Nancy, care stie cum am ajuns noi pe forumul deschis de @Daria, si nu imi mai revin :joy: Va zisei sursa pt ca nu imi pot aloca meritele pt doza asta de amuzament. Oricum, concluzia a fost ca tara geme de prosti (si in special de proaste).

Ma rog, pt cunoscatoare, las asta aici:

Ok, am o vaga senzatia ca ma va lasa cu gura cascata textul de mai sus :smile:

Asta dupa ce tocmai am avut alt soc. Lucrez cu niste oameni extrem de relaxati…prea relaxati din punctul meu de vedere.
Printre multe altele se lucreaza la intranet. Abia ce m-am mai eliberat un pic de treaba, beam un ceai, admiram (la propriu) norii de afara si ma gandeam ce facem in weekend. Intr-un cuvant, o dupa-amiaza de vineri linistita.
Si numai ce aud: “Daria, ce parere ai daca in loc sa punem poze cu angajatii, le zicem sa puna poza cu alter ego-ul lor?”
Scot capul din cana de ceai: “hahahahaha, Friday jokes” :)))
“Nunu, serios vorbim, nu ar fi amuzant, ce parere ai?!” :hushed::hushed:
Parerea mea e ca incep sa ma apropii de termenul de expirare in aceasta companie.

Ohhh, Otilia, Otilia :joy::joy::joy::joy:

Mare, mult prea mare gradina lui Dumnezeu. Pe bune mai!?! Ne apucam acum sa ne jucam la propriu cu rahatul din olita?!?!? :open_mouth::open_mouth:
In plus, sunt departe de-a fi vreo nebuna cu ordinea, curatenia, frica de mizerie, bacterii etc…dar chiar o fi sanatoasa joaca asta in hazna?!

Moving forward, I question whether these types of suspensions should be allowed from the tech giants without any oversight or regulation. At what point does a company become pervasive enough in everyday life that they owe users an explanation or warning before dropping the guillotine? Or is this all part of an ongoing trend, toward something like the Chinese Social Credit Score system, where the consequences of not maintaining a high rating are socially crippling?

We’re becoming increasingly dependent on a handful of major tech giants to get through our basic daily routine. Imagine waking up one day and no longer being able to check your Gmail, buy things on Amazon, or book an Uber.

It all feels very 1984. Or Black Mirror. The one with Jon Hamm.

O, da. Otilia a pus mâna pe un caca imaginar și a fost priceless :roll_eyes:

Care e diferența între astea și zănateca aia din Tenerife care era mândră că lui fiu-său - la vremea aia în vârstă de 2 ani - ”îi place să-l miroase și să-l analizeze”? (de :poop: e vorba, da). Serios, astea sunt chiar nebune? Lumea asta devine coprofilă? Cum naiba să scrii cu atâta satisfacție despre asta? O mai citisem la un moment dat și pe alteța urbană povestind cu mândrie despre părț și cât de rewarding e :roll_eyes: La un moment dat făcea reclamă unei păpuși care ”umple scutecul” și vai ce minunat și deosebit.

Înnebunește omenirea, vă zic. Mâine-poimâine se vor înălța ode când merge omul a WC…

Iar expresia “Holy shit” își va schimba conotația.
Acum, rogu-va frumos, nu mai fiti tendențioase și spuneți cine este autoarea acestui joculeț. Pt ca aici nu vorbim de simple proaste, ci de oameni periculoși, sa știm și noi să-i ocolim pe strada. Nu știi niciodată ce au mângâiat puțin mai devreme sau ce ascund în poșeta.