Hai la o cafea

@Nancy vacanta placuta in continuare!! Superbe peisaje :heart_eyes::heart_eyes:

La multi ani si petrecere frumoase celor care se sarbatoresc si au party.

Pt restul care fac party doar in Septembrie: revin atunci cu alte felicitari :slight_smile:

Abia astept sa se termine saptamana. E foarte, foarte mult haos la birou. Incep sa simt tot mai mult lipsa procedurilor stricte si batute-n cuie. Am tot mai putin rabdare cu munca facuta pe genunchi si cu exceptii peste exceptii peste exceptii.
In rest insa ma bucur ca am terminat cu canicula de Londra. :smile:

La multi ani tuturor Mariilor! Petrecere frumoasa!
@Nancy, vacanta placuta in continuare!
Poza cu marea e superba, o astept si pe cea cu Alpii Elvetieni :wink:.
Noi am inceput ziua cu festivitatea organizata de Ziua Marinei Romane in Herastrau, apoi am tras o plimbare pana la Zexe.
Deseara ii scoatem pe aia “mici” (fiu-meu & prietena) la o terasa langa apa, IOR sau Herastrau, ca sa incheiem ziua apoteotic :sunglasses:

La multi ani Mariilor!

Tare faina vreme avem, 17-20 grade, ne-a dat si o ploicica mica,de-ar tine-o asa , pana pe la sfarsitul lui septembrie, ce bine-ar fi!
Sunt foarte obosita, nu reusesc sa-mi adun energiile, oricat as incerca. Iau suplimente de minerale, cafeaua nu ajuta nici ea, cred ca numai un concediu m-ar pune pe picioare! :smiley:

Eu nu mai sunt obosita😀. Nici nu am facut nimic sa ma obosesc, ce-i drept, si la ora 11pm dorm neintoarsa de sambata in fiecare seara.Chiar a avut efect vacanta asta, ce-am fost si ce-am ajuns, sa merg la all inclusive😀. Si nu credeam ca voi calca vreodata in astfel de zone. Samoa, da, o vacanta iti schimba total starea.

@Lotte sa iti fie de bine vacanta :kissing_heart::kissing_heart:

Dadaaaaa, pana si noi am inceput sa cochetam cu ideea de luat vacanta doar pt stat cu cracii-n sus. Pana la urma concediul e concediu si dupa un an de munca si stres, nu e musai sa mai ai energie pentru luat orasele si muntii la picior.

Aoleuuu, abia astept sa se termine ziua.

Buna dimineata!

@Lotte, sa-ti fie de bine vacanta, eu nu pot sa-mi ia alta ca abia m-am intors acum trei saptamani.
Am una scurta, de-o saptamana, la sfarsitul lunii, apoi alta in octombrie (iese Assassin’s Creed-Odyssey), apoi 2 saptamani de Craciun si mai impletim cu niste zile libere, ca fac ore extra, intr-una.

Urasc cand oamenii care stiu ca eu lucrez doar digital, imi aduc hartoage!!! O coana rector, mi-a lasat pe birou, un teanc de hartii cu chestii pe care le vrea rezolvate, chestii care se puteau trimite intr-un mail.
Fac ce e de facut acolo si-i duc gunoiul inapoi!

Buna dimineata de la piscina! Eu am avut o vacanta scurta de patru zile acum o luna, acum sunt in cea lunga de sase zile😀. Partea buna la all inclusive e ca pe zi ce trece mananci din ce in ce mai putin, ca doar nu faci nimic. Partea proasta e ca e foarte multa risipa de mancare.

Buna ziua din ploaie si vant isteric :smile: :smile:

O sa fie o zi tareeee lunga pt ca am ajuns tarziu la birou. Iar ploaia asta nu ma ajuta prea mult. Ce as mai baga un citit la mine acasa si-un pahar de vin rosu :smile:

Oh, ce vis! M-as multumi si c-o cana de ceai si o joaca! :wink:

Chestiunea asta mi-a facut ziua mai frumoasa :smile: :smile: Am realizat ca mai e putin de tot pana ne putem rasfata :smile:

Pai daca e vis, vis sa fie :smile: Ceai am si la birou :smile:

Abia astept! Unul din rectori “iti iei concediu in octombrie? Atunci avem multa planificare de facut!” Tu ai, soro, eu am concediu!

Daaa, clar. Stai asa ca imi schimb imediat planul de vacanta doar ca ce mi-ai zis ca “avem” treaba :smile:

Da, da! Mai ales ca ea are concediu undeva la jumatatea lunii, ca au copiii ei o saptamana de libera, wtf!

Neata! La multi ani intarziat pentru ieri!
@Nancy, concediu misto in continuare! Mie Alpii bavarezi nu mi se par cu nimic mai prejos decat cei elvetieni :wink:
@ChickyG: Neptunul ca Neptunul, dar cum arata prajitura aia…:heart_eyes: Ar fi cazul sa ma uit de un zbor la Bucuresti, la toamna, sa merg la mancat prajituri :smile:
@Samoa si de la ce vine oboseala asta mare? :thinking: Daca stii de la ce, poate poti face ceva impotriva motivului x. Pentru ca nu-i normal sa ai starea asta dupa 3 saptamani de la concediu.
La noi s-a facut iar vreme frumoasa si o prefer de o mie de ori mai mult ploii si norilor, care-mi dau o stare de somnolenta si dorinta de a sta sub paturica.
Am hotarat sa merg azi la un shopping scurt, am “nevoie” de o bluza noua pentru Dirndl, cam asa ceva vreau:
image
Sper sa nu ma intorc acasa si cu un Dirndl :smiley:

Asa, bine ca mi-am adus aminte: cum sta Romania la capitolul “benzinarie” pentru masini electro?

Nu stiu, dar avem fff mult gaz. E pe alese pentru toti si toate.

La modul serios, nu cred ca stam prea bine. Sa spuna fetele din Bucuresti poate ochiul lor au observat chestiunea.

Bai, nu sunt numai eu afectata, pare ca toti umblam, zici ca suntem loviti cu leuca. A fost foarte cald, ne-am bucurat de liniste si stress-free activitati, acum ne-am intors la rutina aia afurisita, trezit devreme, creierul pus greu la munca, cautat solutii, scotocit in memorie, chin sa memorezi chestii “neinteresante”, intrucat nu contin urmatoarele cuvinte cheie" libertate", soare", “plaja”, “vin”! :joy: :joy:

Ai depresie post concediu :sweat: :grinning:

Stiiiiu!
Crezi ca mi-ar da concediu medical, pentru asta? :thinking: