Hai la o cafea

Ba chiar si a treia saptamana!
Cu mare greutate, ma adun si ma pun la munci. Odata trecuta prima ora, ciripesc ca un cintezoi, dar vai, ce chin in ora aia!
A plouat , e mohorat si-mi place. Inca putin, fetele, inca putin!

Pai zisei creca p-aici… Turcia, la zacut.

Sfinte Sisoie, m-am trezit la 7.25 astazi. Ma uit la mobil - alarma era la al treilea snooze. Never ever nu mi se intampla asta.
Doamne dar cat de bine este sa dormi neintors o noapte intreaga.

Si la noi e mohorata vremea dar cu zapuseala/umezeala.

Nu am chef de mare lucru si din fericire a mai trecut perioada de criza si haos. Trebuie sa imi bat capul sa inteleg niste procese birocrate made by the Queen. Ehh, am timp toata ziua.
Momentan ma trezesc la o cana de ceai verde.

M-am intors din concediu, dar mai am de stat degeaba pana luni :grin:

Dubioasa treaba, dar Valencia a fost primul oras care pur si simplu nu m-a atras cu nimic. Nu aveam asteptari speciale, doar ca toata lumea ma tot batea la cap ca vaaaai ce frumos a fost. Eh, oi fi eu alt gen de turist… Nu regret ca l-am vizitat, dar nici nu voi mai repeta vizita in scop de vacanta. In schimb Porto…OMG, fermecator oras, desi mic si nu cu foarte multe obiective.

Va ziceam de team buildingul vietii parca. Eh, nu va fi nici Grecia si nici Turcia ci Costa Brava. Asa ca la sf. lui sept, cum ar veni socializez vreo 5 zile. Nah, genul de obligatie de la care nu ma pot fofila.

@Mother_Abigail have fun. La Kempinski am stat doar in Budapesta, dar stiu ca mi-au placut serviciile si toate cele. Ma astept ca si in Turcia sa fie ok.

Offf, De parca nu erau deja intr-un mare rahat :sweat:

De-abia am ajuns. Si? Ce sa vezi…

:dizzy_face: :dizzy_face:

Daca imi zici si ca sunt la discretie m-ai terminat :joy:

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Uaaaaaa!!!

Dap. Mai erau unele pe o piramida, cu trandafir, fistic si lavanda, da’ am zis sa nu fiu ultimul taran, d-abia am ajuns si pozez mancarea :innocent:

Cu trandaiiiiir, cu fistiiiiiic :heart_eyes:
În Turcia am pus 4 kile in 4 zile.

Caaaat??? :astonished:

Da, 4. În 2004, in Istanbul. Am mâncat non stop. O și fost și vreun pms involved, nu mai știu, dar acasă aveam +4. Am stat la un hotel fix în taksim square, numa bine sa am sub nas toate minunile alea de dulciuri, și în rest restaurante. Sa știi ca nu mi-a fost ușor, da?

Da da…cre ca ai luptat din greu :joy:

Exact. Nu mai calc pe acolo, prea mult am suferit.

Hai mai nene, ce-i orgia asta?!?!?

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Fa pozeeeeeee!!! :smile: :smile:

N-a fost niciun PMS si eu imi pierdeam mintile, in Istanbul. Ciorba de linte, era o minune, dar am mancat si street food si in restaurante de fite si in locante si va spun ca oamenii aia, au comunicare directa cu zeul bucatariei. Ca eu n-am gasit niciun fel de mancare , care sa nu-mi placa!
@Mother_Abigail, te rog, din sufletul meu de lihnita cronica, nu pune poze cu mancare!
Macarons, poa’ sa fie, nu-mi plac! :smiley:

Acest take away este baza la noi :smile: Doamne cat imi place supa asta. Mi-am cumparat linte sa fac si eu. Dar tot nu am apucat.

@Mother_Abigail, sa ai o vacanta de vis!
Ba eu vreau poze cu mancare :grin: macaroanele astea nu-mi dau nici mie vreun sentiment, dar la baclavale, künefe, tulumbe, kataif, intru-n fibrilatii. Si la mancare-mancare :heart_eyes: martea viitoare direct la turc ma opresc, sa ma-nfrupt.

Sunai la primarie sa fac programare ca sa dam anuntul de 28 de zile ca apoi sa putem sa semnam “cercificatul” de insuratei.
M-a luat aia ca ce venue vreau. Nu stiu domne, o locatie care e mai aproape de casa noastra :smile:
Paiii daaaa, dar care. Pai aveti vreo lista? Nuu, e unde vreti dumneavoastra.
Ok, pai sincer, eu as vrea sa dau cu subsemnatul la libraria din Greenwich, e si la doi pasi de casa si-n plus, sa ma casatoresc printre carti ar fi chiar de vis.
Ahh, ne pare rau dar la librarie nu se fac nunti. Ehh, vezi??! Zi un venue care e mai aproape si hai sa facem programare acolo :smile:

Exact asa, street food, restaurante etc, nemernicii de veneau înainte sa comanzi cu 30 de platouri mici cu tot felul de spurcaciuni, micii aia grăsuți ai lor cu bucatele de fistic prin ei… Cum sa reziști, frate, cuuuum???
Am mâncat pana și tocana de mațe de miel.
Ce am mai remarcat, mama ce frumoși is turcii. Îmi făcea capul ca girofarul pe străzi! Ma așteptam să văd pitici negriciosi și mustăciosi. Da de unde, numa inaltogi sexosi!

@Daria care va sa zică, o comiteti! Gata, nu mai e rost de dat înapoi :sweat_smile: