Hai la o cafea

Acum, palpit ca romanca :smile: Astia au obiceiul sa ceara plati prin telefon. Nu ma pot obisnui sa dau datele cardului prin telefon nici moarta. Dar when in Rome do like the Romans. Degeaba am comentat iar ca as prefera sa platesc altfel. Nu se putea face programarea sa ne ducem sa dam anuntul daca nu faceam plata (70 de lire pe loc). Okkkkkk, ia datele cardului.
Trebuie sa primesc confirmarea platii pe email, plus confirmarea programarii. A trecut jumatate de ora si nexam :smile:
Vad numai cum imi zboara toate economiile de pe card si sunt buna de aparut la TV pe post de cetatean care si-a luat teapa :smile:

Ma manca degetele sa ii sun din nou :smile: Dar mai stauuuu un pic :smile:

Pai nu asa a fost vorba? :smile: Trebuie, n-avem ce face :smile: Ca ajungem sa hotarasca autoritatile pentru noi si banii nostri :smile:

Am sunat din nou :smile: Si bine am facut. Gresisera o litera la nume :slight_smile: All good now.

La ING, par example, langa contul curent, cel legat la card, am și cont de economii, iar în cel curent țin mărunțiș. Transferul între ele îl fac pe loc, din aplicație. Vezi dacă ai varianta asta, ing nu percepe comision.

Nu mai, nu am ce varianta sa am. Trebuia sa platesc taxa aici in UK. In general autoritatile locale primesc plata exclusiv prin telefon.
Am si eu posibilitati de transfer prin cardul HSBC dar nu asta era baiul. Baiul era ca nu sunt eu ok sa dau toate datele cardului prin telefon.

s-a rezolvat, am primit confirmarile pe mail.

Fix asa am si io.

Felicitari @Daria, va doresc tot binele din lume! :blossom:

Amatoarelor de suspans si romane politiste, dar si interesatelor de IT si crima cyber (foarte misto scris articolul):

Haiii cu weekendul!!! Si am aflat azi ca avem si weekend lung pt ca e public holiday luni. Yey!

Ploua cu galeata! Gagicu e la power walk. Inspirata alegere a momentului, il mureaza bine!
Avem kick-off, ne duce la muzeu, sorry, dar eu am programare la cosmetica, asa ca nu particip.
Hai cu weekendul, sa dorm si eu nitel!

La mine acasa a fost ieri dupa-amiaza potop, 7l/qm, vant foarte puternic, grindina. Nu va spun cum imi arata balconul, care e acoperit, dupa, ziceai c-au trecut hunii pe acolo, in plus totul mustea de apa. La serviciu, la numai 7 km distanta, a plouat un pic normal si atat.

Buna dimineata!
O sa ploua, am cizme de cauciuc in geanta.
In rest, o sa fie fain, pentru ca o sa muncesc putin si plec acasa. Si dupa aia, mai am maine si poimaine si o saptamana concediu. Ca vineri sambata si duminica bagam un icebug experience.
AMR 4!

@Samoa, m-am uitat sa vad ce-i experienta aia si ce mi-a placut cel mai mult e ca spunea acolo ca vin si din Noua Zeelanda si Samoa la ea :joy::ok_hand: O sa fii ca o caprita de munte :ram: :grin:

@Mother_Abigail, nu mai poti de bine cu un Hugo in mana? :heart_eyes:

Hugo, Kindle, Ipod, Davidoff - my 4 best friends these days :grin:

Da, abia astept! Si vineri o sa ploua :grin:
Alergatul in ploaie, e o chestie!

Greu e sa intorci la birou dupa un weekend lung. Agitatie mare saptamana asta.
Pe noi ne tot ploua dar momentan imi place mult de tot :slight_smile:

Si aici ploua si mie-mi place si ma bucur ca nu e mai sleieste caldura, ca de nimic nu eram buni.
E destul de linistit la munca si asta e bine, ca n-aveam chef de haos, dar ma cam plictisesc, sincer vorbind!
Mai e nitel si ma car acasa, ma viziteaza amica, azi.

Cine s-a procopsit cu o raceala?! Cine, cine?! :smile:
Ploua torential de ieri. Dracu are chef si energie pentru munci.

Siiii, stau in coltul meu cu ditai salul gros pe mine :smile: De-ale carnavalului :smile:

Nu stiu, eu nu!
Dar m-am trezit la 4,30, ca mi-a plecat amorul la capitala si m-a trezit ceasul lui.

Acum imi port trupul obosit pe coridoare si nu prea reusesc sa-mi gasesc pofta de munca.