Hai la o cafea

Tocmai ascult un cantec de-al lui Smiley si la inceput puteam sa jur ca-i Gentleman.
Neata lume si o saptamana buna si frumoasa!
Eu am dat dimineata drumul la caldura in baie.
Azi s-au reintors mai toti din concediu, s-a umplut iar biroul. Si-au inceput sa curga si invitatiile de meetinguri, printre care si de-alea “sa vedem cum facem ca sa preluati voi si procesul x”. Clar nu preiau niciun proces daca nu primesc si forta motrice de munca.

Buna dimineata!
Am fost la nunta in weekend dupa cum stiti. Tare bella si rachitoare mai m-am simtit :))
O fo numa’ populara si vreo 2 manele “popularizate”. Noroc ca a curs whisky ul! Ne-am distrat f bine.
M-a machiat o prietena. Nu am fost niciodata machiata profesional. Ba da ce misto! Machiata dimineata la ora 10, a 2 a zi dimineata la 7 era perfect machiajul. Merita banii. In schimb la coafat, am dat 45 de lei pe un intins de par cu promiisiuni ca nu o sa mai ondulata niciodata in viata, care dupa 2-3 ore era asa de frumos ondulat la varfuri… O minunatie!

Am schimbat 15 perechi de incaltaminte. Pantofii de zi mi-au dat la temelie, in concluzie la biserica am fost in espadrile galben aprins.
Am mai reusit seara sa stau pe tocuri cateva ore, dupa care sandale cu catarame pana la genunchi. O speciala, va jur! :))

Altceva… azi am testul al germana. De abia astept. Nu stiu cum ati invatat germana cele care ati invatat. I feel retarded!

Si mie imi place Samsara

Atat.
Zi faina sa aveti :slight_smile:

Bună dimineața! Ultima zi de stat degeaba. Îmi beau cafeaua și mă duc la masaj.
Poate o plimbărică mai târziu. Și în rest joacă și mâncare și odihnă. Tare fain mă simt, ceea ce vă doresc și vouă!

@albinuza :joy: Da’ poze cand ne dai?
Cum te putem ajuta sa ingrasi porcul in ajun la germana?
Sunt invidioasa @Samoa
Aici ploua cu galeata de asta-noapte si-i frig. Pe cat a fost de buna treaba asta noaptea, acum imi sta gandul numai la pat si patura.

to be continued: https://ombra.ro/t/coltul-vorbaretului/558