Hai la o cafea

Buna dimineata! 28 de grade vom avea azi, sincer nu ma incanta perspectiva, e prea cald.
Dar, de saptamana viitoare trecem la de-alea normale, 19-20, perfect!
Azi si maine, munca, vineri sunt libera. Abia astept, am impresia ca am muncit un an, de weekend-ul trecut!
S-avem o zi faina!

Hai sa facem schimb, vino tu la ploicica de aici si azi max. 16 grade, iar eu ma duc cu cel mai mare drag la douajoaptele tale :grinning:
@Daria, zbor lin si zile minunate cehesti! Apropo, o fosta colega de-a Ninei de la scoala de yoga, americanca, a fost acceptata la ceva cursuri sau workshop shakespearian care are loc la …Praga :smile:

Nu dau nika!
La pranz plec acasa si ma relaxez, ca m-au enervat de mor! Ca tot se vorbea de incompetenti…
La ce sa-mi bat capul si sa ma enervez? Ma duc acasa, gagicu abia asteapta, sa ne jucam.

Buna dimineata, ladies!
Ultima zi de lucru, pe saptamana asta, wehhheeeee!!
Am venit pe jos la munca, mama cat de fain poa’ sa fie! Liliac inflorit, narcise, lalele si un miros in aer de te ia ameteala.
Acum o sa muncesc putin, in doze mici, ca sa nu ma obosesc inainte de zilele libere.
Maine tre sa-mi tai din floace, musai. Si e scump al dracului! Of…

Uite, vezi ,aici e problema, sefii se plang in loc sa faca ceva, macar un minimum de training si o monitorizare eficienta a problemelor, o prioritizare si timp de raspuns, iar monitorizarea trebuie facuta de ei, de sefi, si nu de colegi. Poti sa ii intrebi daca au de gand sa faca ceva in viitor sau raman doar cu plansul?

S-a incalzit vremea si aici, e asa de verde si de frumos afara. Eu cumpar flori de cateva ori pe saptamana si plantez intr-una in mica mea gradina din spatele casei. M-am oprit acum ca nu stiu ce sa fac cu rasadurile de rosii, cred ca e proiectul lui barbata-miu in acest weekend. Tot plimbandu-ma pe la gradini m-am lipit si de o mica fantana, fii-miu inca nu a vazut-o, dar cred ca o sa ii placa la nebunie cand o va vedea, si daca reusesc sa o fac sa functioneze.

Yuhuuuhuuuiiii!!
Azi plecam acasa. Nu am reusit sa mai muncesc nimic azi. Deloc nu pot sa ma concentrez…
Nu am reusit sa ne facem check in ul on line. Dadea o eroare pe site. O sa mai pierdem timpul si pe la aeroport sa il facem. Sper sa nu fie taxe suplimentare.
Si mai sper sa nu depasesc 23 de kilograme. Pe cantar acasa aveam 22,5.
Aaaah de abia astept sa ajung la baby ul meu!

Zi faina sa aveti ma fetelor!

Drum bun @albinuza
Si noi zburam in Romania azi. O sa fie un weekend maraton, ca maine mergem la un botez, iar duminica plecam inapoi. Dar va fi frumos sa fim cu tot familionul.

Calatorie faina, fetele!
Eu am fost la fizio, la tuns, ma duc imediat sa ridic un pachet, apoi la cosmetica, apoi la sala, dupa aia la o conferinta, ceva manifestare pentru alergatori si alergarete. Si poate dupa aia, ma ostoi si eu si ma joc un pic.
Cica zi libera! Pffff, mai mult timp am, cand ma duc la munca!

Hello!
Mai e careva cu ochii pe nunta lui Meghan & Harry?:slightly_smiling_face:
Eu astept cu nerabdare sa vad rochia.
I-am vazut pe Beckham, Clooney, Serena Williams, Oprah, Elton John.

Ce frumoasa e nevasta lui Clooney! :heart_eyes:

Pana si Panzer Tank Serena mi se pare frumoasa astazi :joy:

Sirina’i rozzzz…

Ce tinuta misto are regina!

se mai opreste asta vreodata? Lipsesc niste gospel singers :rofl:

M-au dat lacrimile cand a intrat mireasa in biserica, cu muzica aia…:heart:
Imi place foarte mult rochia, atat de simpla, dar si atat de eleganta. Cred ca inafara de gustul ei bun, s-o fi gandit sa nu-i faca concurenta lui Kate, lamodul ‚Äúlas-o pe ea sa ramana cu rochia deosebita‚ÄĚ.
Vedeti ca Meghan aproape nu-i machiata? Foarte tare!

Slujba dureaza o ora :joy:

Mie-mi place de popa asta, cred ca englezii din biserica se tot crucesc in gand vis-a-vis de el :grinning:

:joy::joy::joy:
Preotul asta o fi Florin Piersic under cover?
Nu se mai termina.
Mai ramane sa ii ridice in picioare si sa le spuna ‚Äúrepetati dupa mine: focul pune in miscare totul, dar dragostea e mai puternica‚ÄĚ

Aleluia! S-a oprit!