Hai la o cafea

N-am văzut nimic din nuntă, am stat pe terasă la soare, apoi am ieșit să susțin alergareții de la half marathon (Göteborgs varvet), printre care și colega mea favorită. După aia m-am văzut cu ea, am consolat-o puțin, când am venit acasă, nunta trecuse.
Eu n-am fost niciodată foarte plăcut impresionată de ea, el însă, îmi place mult, are un ceva copilăresc, mi-e drag de el. Să fie fericiți!
Ținuta a fost banală, sunt convinsă că a fost intenționat, aerul ăla de copilă simplă.

No bine, e cam trasa de par in cazul asta. Adica nu e ca si cum era o aonima si putea incerca sa pozeze in orice :grin:

Buna dimineata, bai fetele!
Ce zi faina, cu soare si 20 de grade. Perfect!
Am chef de munca, dar promit ca-mi trece iute.

Neata lume!!! Fiul ratacitor s-a intors.

Raportez ca am avut niste zile atat de misto, incat imi venea sa raman in Praga de tot :smile: :smile: Asa caldura si soare…mai mare dragul.

Nu stiu cine are chef de munca pentru ca eu clar nu am :smile:

Sa traiasca sarbatoritele forumului!
Azi sunt Sfintii Constantin & Elena.
Stau la rand la flori in Park Lake, m-au invitat fiu-meu si prietena lui la terasa.
Unul a ales un buchet cu ciulin :joy::joy::joy:
Sigur va avea parte de sex tonight.
A visat jumatatea lui toata viata la un cavaler calare pe-un cal alb care sa-i aduca un buchet cu ciulin, frumos mirositor.
E distractie mare aici, in studiu psihologic.
:slightly_smiling_face:
Si am o foame!!!
Si pofta de raci!

Ca tot ati comentat tinute regale :grin:

Bine, babix e fenomenala oricum :grin: si cum a zis si @Nancy, cand ai peste 90 de ani si esti regina, cre ca te califici sa porti orice culoare :grin:

Eu tot admir pe Amal Clooney. Tot simpla, tot fara brizbrizuri, dar altceva.
Mi-a placut si Victoria Beckham, cu toate ca avea fata de inmormantare. Mi-a dat o idee cu papucii portocalii la rochie dark navy. Am si eu o nunta in vara, rochia e fix aceeasi culoare, fara dantele, chetre etc, poate niste sandale corai sau portocalii ar merge bine. Ma tot sucesc si rasucesc. Poate deschid topic, sa curga parerile :smile:

Erau destul de ok si amal si victoria, dar amandoua mergeau de ziceai ca tzopaie sau schiopateaza. Urat…ffff urat! Si ma uitam la ce avea victoria in picioare. Oribil cat de schingiuit ii statea piciorul.

ea in general se chinuie rau in orice. Dar culoarea mi-a atras atentia. Nu le-am vazut mergand, doar in poze.

Mie-mi plac pozele de familie.

A doua rochie, cea de la receptie, imi place f mult!

Si mie. Simpla si fluida, o placere!

Azi va fi o zi lunga si grea, am dormit prost si sunt ciufuta. Si la 28 de zile. Fuck my life or what?

Ce fac fetele?
Saptamana asta e cumva aiurea, nici nu pot spune de ce sau cum :roll_eyes: De-abia astept sa treaca ziua de lucru si mai stiu ca va fi una lungaaaa.
Am fost aseara la Deadpool 2 :martial_arts_uniform::alien::joy:

Eu zac acasa. M-am intors obosita din Praga (buna berea, buna plimbarea, cine nu mai intra in casa seara?!) si imi joaca fierea feste. Sunt si usor stresata pentru ca am o calatorie la sfarsitul saptamanii si am impresia ca nici agitatia asta nu imi face taman bine.

Anyway, am facut efortul sa dau gata niste treburi prin casa si acum imi odihnesc fizicul pe canapea pregatindu-ma psihic pentru pranz. Doamne cat pot sa urasc mancarea in momentele astea. Jur ca parca si apa imi face greata.

Saptamana usoara sa aveti. Pe mine cred ca ma mai vedeti la ochi saptamana viitoare.

PS: pe motiv de plecari, job si acum criza de fiere, o sa fiu repetenta: nu am uitat de GDPR-ul vietii, insa efectiv nu am avut cand sa pun cap la cap totul. Mai ales ca la noi situatia e usor mai simplista decat la altii. Imi propun sa o las la fel de transparenta si intima (mai bine o sufragerie mica cu oameni de calitate in ea decat o Sala Poliventa generatoare de nervi :wink:
Va promit ca rezolv chestiunea in urmatoarele saptamani. Sper ca nu aveti vreo dorinta ascunsa sa puneti potera pe mine pana atunci.

Daca mai aud de GDPR o iau razna :joy:

Mie-mi spui?! :roll_eyes::roll_eyes: La birou, m-au tampit. Din octombrie anul trecut am inceput povestea si cand am vazut ca e pe baza de brain-storming si “fiecare ce-ntelege”, m-am retras din combinatie.

Daria, cumpără mamă, Rowachol picături, in România se da fără rețetă. 4 picaturi de Rowachol in apă sau pe un pic de zahar (este foarte camforat si mentolat) și te faci bine

Eu il iau de la primele simptome, nu astept sa se instaleze durerea la maximum. Si mai ajuta berea rece, ceaiul de sunatoare si un regim de o zi doua cu covrigi

m-au nervat unii rau si asa ca la pranz am plecat la plimbare si am mancat pe o terasa in soare minunat! mi-a trecut si suparerea, nu au decat sa se spanzure din greseala :slight_smile: