Ingrijirea tenului

Mie mi-e cam frica de ea, ziceau unele de sagging daca te opresti. Vad ce fac cu Matrixyl deocamdata, ma procupa putin astea din frunte, de la incruntat, 11 sau cum le spune. De fapt doar unul se vede…

adica ce se intampla daca te opresti?

Ca ar actiona ca botox-ul asupra muschilor fetei si, daca te opresti, acei muschi se lasa. De aceea ar fi recomandat strict pe ridurile din partea de sus a fetei, frunte si ochi. Zic si eu barfe de pe net.
Despre argireline vorbesc.

are ceva logica. am citit despre substanta si de fapt asa actioneaza la nivel local, adica un fel de “paralizie” a muschilor. ma rog, termenul e putin fortat. daca deja ai ridurile de expresie asa si actioneaza: le tine intinse, dar cand opresti apar in toata splendoarea lor. altfel nu cred ca iti cauzeaza ceva nou.

uite aici pe site-ul astora de-au inventat-o, poate tu intelegi mai mult.

am primit mail ca cica ajung coletele pe 23. abia astept. am facut ceva lectura de cand mi-ai zis de ele, cat sa mor de curiozitate acum :joy:

Da, efectul de sagging apare daca este folosita pe toata fata, pe mandibula si mai jos, pe gat. De aia spun strict pe riduri si numa in partea de sus.

da, pai asa cum citisem si in alte locuri. actioneaza asupra muschilor ce produc riduri de expresie. ma batea gandul sa o iau, dar totusi eu nu am riduri de genul asta asa ca inca nu ma bag.

Daca nu corespund pretentiilor, sa-mi iau casca de protectie, ma fugaresti pe aici cu rosii stricate :joy::joy:

Eu am o linie din alea doua verticale de la incruntat, dar doar una :joy: Scap de ea intr-o secunda, pun ochelarii :joy::joy:

:joy:

sunt sanse sa imi placa. cel mai mult imi place conceptul, faptul ca sunt atat de “customizabile”. ca om care cunoaste industria chimicalelor stiu ca pretul unui produs chimic nu reflecta calitatea. in orice industrie ies din acelasi reactor produse ce ajung in ambalaj diferit, cu eticheta diferita, pt segmente de piata diferite. adica in functie de cumparatorul caruia se adreseaza, un produs poate fi disponibil cu 10 lei sau cu 100 de lei. aste este si motivul pt care E.L au investit in ei.

Coletul meu de acum 3 zile e deja la Budapesta, l-au trimis la o zi dupa plasarea comenzii! Bravo, pana acum a durat o saptamana sa plece de la ei!
Sper sa ajunga mai repede fata de delivery date-ul estimat, vinerea viitoare.

eu cica il primesc luni-marti. sa vedem…

@Queen Ai primit coletul? Al meu a ajuns azi. Direct in C23 m-am infipt. Am citit ca recomanda sa agitam tubul inainte, n-am stiut asta si a sparcait mai mult. Trecand peste asta, imediat mi-am pregatit fata si am tuflit peste HA si Matrixyl, are intr-adevar particulele alea dar nu m-au deranjat, imi imaginam ceva mult mai nasol. Abia m-am abtinut sa nu ma scarpin pe fata vreo 10 minute, dupa vreo 20 de minute iar a venit un val de mancarimi, dupa care bine. Nu vad sa apara iritatii, in seara asta o las mai moale, fara retinol, doar HA, Nia si NMF. Sa videm…

nu am primit inca si ma oftiiic!!!

vezi ca am vazut parca undeva ca se recomanda evitarea combinatiei retinol - vit C. si eu zic sa o lasi mai moale pana vezi macar cum reactioneaza

Pai ce apare pe tracking,a ajuns in hub-ul de destinatie?

da, nu in aceeasi rutina de seara. Nu se bag una peste alta. Oricum, eu vreau o zi una, o zi cealalta. Si nu trec la retinol pana nu ma acomodez cu C23, inca mai am mult din retinoid, si ala e mult mai bland. Peste vreo luna cred.

Tura 2 de C23%. pe ten curat, niciun serum inainte. Am agitat bine tubul si am aplicat destul de usor. De data asta fara mancarimi, doar f f mici intepaturi ici colo, cand si cand. Dupa 15 minte inca nu e absorbit complet, dar e ok.

ai incercat daca amestecat in palma cu HA sau matrixyl se “dizolva”? eu nu cred ca oxidarea apare atat de rapid.

io inca nu am primit produsele :roll_eyes:

imi pare tare rau, ai verificat pe DPD totusi unde sunt?
N-am incercat asa, pentru ca este destul de fluid, in afara de particulele alea mici mici. Ma asteptam sa fie o chestie mai groasa si grunjoasa, greu de intins, dimpotriva este chiar “curgator” si mare grija cand scoti din tub, iese mult daca apesi chiar si normal. Si musai agitat inainte. O sa incerc sa-l amestec data viitoare, sa vad daca se dizolva draciile, dar doar asa, de proba. Acum vad ca e absorbit complet, fara reziduri.
Ai avut mana buna cand l-ai ales.
La unele review-uri pe site au raspuns ca poate fi amestecat cu HA ssau NMF, probabil nu stia cel/cea care ti-a raspuns.