Ingrijirea tenului

deci, vitamina C a piscat putin la primele 2 aplicari. acum nu mai simt nimic.

am facut tot felul de combinatii in care am inclus si o crema hidratanta de la bioderma, combinatii inclusiv cu uleiuri, nu doar cu seruri. nu as vrea sa ma grabesc, dar cred ca nu gresesc daca zic ca deja mi se par interesante rezultatele. oricum, de problema “scamosarii” la aplicare am scapat odata cu combinatiile. am cateva zona pe fata pe care am cum sa evaluez rezultatele. o sa le urmaresc atent cel putin inca o saptamana.

Mie imi venea sa ma scarpin pe toata fata minute bune la prima aplicare, la a doua piscaturi, de la a 3-a nimic plus timp redus de absorbtie. Cred ca are efect, pata de la soare s-a mai decolorat, de fapt acum parca sunt doua mai mici cu margini difuze.
Cred ca miercuri pun comanda si ma gandesc sa-mi iau un acid lactic 10% pentru primvara-vara, in locul peelingului cu aha. Sau toner-ul cu aha 7%? Vad eu.

acum daca mi le-ai aratat o sa ma destrabalez cu ele in toata regula, ca nu am suplimentat stocul de genifique si de advanced night repair. mai am doar vreo doua creme de la bioderma si energie de vie de la lancome (dupa care nu ma omor, ba chiar imi displace fiind parfumat). eh, o sa le epuizez pe astea in diverse combinatii cu produsele TO si vad eu apoi cum mai fac.

ei si acum dupa ce am mai bantuit pe acolo am ochit un ulei de corp, de la the chemistry brand. retin-oil ii zice. e atat de ridicat in slavi, ce nu am vazut. de vazut l-am vazut si in bebetei, dar cand am vazut ca are doar 100 ml si costa in jur de 100 de lei, am zis ca e vreo tampenioara. apoi am mai citit reviewuri, inclusiv de la din astea ca mine care neglijeaza grav ingrijirea restului corpului. eu aplic ceva pe corp, dupa dus, doar o data pe saptamana. maxim… in rest ma spal, ma imbrac si adios. rareori am perioade de cateva saptamani cand ma tin de maclaaisuri corporale aproape zilnic. dupa care inevitabil revin la “mneaaaa…prea mare bataia de cap”. poate si pt ca pe corp doar daca e prea minunat produsul vezi ceva deosebit, care sa te motiveze. asa ca maine daca ajung in bebetei, o sa iau de aici uleiul asta.

Ah, dar ce ma racaie si pe mine si pe mine retin-oil, bine ca mi-ai dat iar de gandit, ca uitasem :joy:
Cand se posteaza pe topicul asta, fiind deschis de mine, imi apare notificare pe desktop. Asta ca sa nu par vreo nebuna care pandeste reply-uri :))))
Cateva efecte dupa jumatate de an de TO
-nu mai imi apar brobonelele alea enervante la tample si in barbie la pms
-nu s-au activat zonele sensibile in iarna asta, aveam vreo 3, nu mai simt tenul congestionat
-tenul fin, pielea intinsa pe frunte
-pori mici si curati
-liniutele orizontale fine de pe frunte aproape duse, se mai vede doar unul dintre alea doua verticale dintre sprancene, de la incruntat.
-cearcanele mai mici si mai decolorate, asta cred ca de la Advanced retinoid 2%
-ma simt bine in pielea mea :))))

Sa vad in primavara cum se prezinta, este perioada in care mi-o ia razna rau.

eu nu mi-am pus problema ca raspunzi prea repede :joy: nah, e treaba omului cat sta pe forumul X sau pe site-ul Y sau pe FB sau pe unde vrea. nu monitorizez eu gradul de ocupare al omului.
mai aveam pe raposatul forum niste dude care aveau o alta fixatie. daca cumva iti aminteai detalii despre o anumita discutie sau despre o persoana, la mult timp dupa ce se discutase, din asta ti se tragea. te incadrai automat la una din urmatoarele (sau chiar la toate):

• stai toata ziua pe forum si de aia stii ce si cum
  • aha, esti stalker, m-am prins!
  • e clar ca nu ai alta treaba in viata reala sau, daca ma gandesc mai bine, chiar nu ai o viata reala, de aia tii minte detalii despre fapte si oameni, discutate in mediul on line

era exclus ca pur si simplu sa ai o memorie decenta si sa tii minte lucruri despre care ai discutat, chiar daca sunt tampenioare si pe baza lor nu se inventeaza leacul pt cancer :smiley: musai trebuia sa mimezi amnezia daca cumva tineai la eticheta :joy:

@Ziggy sa stii ca sunt fascinata de produsele astea. cu niciun alt produs nu am vazut schimberi de la o zi la alta :thinking: si nu cred ca sunt eu paranoica sau e vreun efect placebo. de fapt nu am vazut schimbari de la o luna la alta si vorbesc de produse cu preturi de preturi, de la care astepti marea cu sarea. eu am pus-o pe seama faptului ca nah, asta e, nu am probleme cu tenul si de aia nici nu am ce schimbari sa vad.

in prima faza ma ustura cand le aplicam (si nu doar vitamina C). apoi am avut diferite senzatii de acomodare pe diferite zone: usoara exfoliere, usoara iritare, zone uscate f vizibil si cu oaresce usturime la aplicare. acum vad clar cum tenul a devenit luminos si placut la atingere. zonele iritate s-au vindecat instantaneu. nu mai am nicio neplacere la aplicare.

daca lucrurile continua sa mearga asa iti raman datoare vanduta pt pont :slight_smile:

Chiar ma bucur ca-ti plac! Am povestit mai demult, la mine mr. a observat primul pe fata mea. Stateam pe terasa casei, in lumina zilei, se uita f f atent la tenul meu si mi-a zis ceva de genul hai ma, asa repede?? ei, daca a observat el, ceva ceva tre sa fi fost :smiley:
La 6 luni dupa, tot f multumita sunt. Continuam cu drag si spor! :smiley:
Eu iti sunt datoare cu C, chiar am avut batai de cap si sigur nu as fi ales-o pe asta de una singura. Este super!

Deci, de unde nu primeam comanda de la Deciem, acum am primit-o in dublu exemplar :roll_eyes: altfel spus mi-au livrat din nou comanda din ianuarie, cea cu: cele 3 uleiuri, niacinamida, HA, vitamina C si matrixilu, adica vreo 60 de euro :joy:

Wow! Adica tot tot?? Asta e semn, ceva s-a infiripat intre voi :grin:
Sper sa nu iti vina ganduri din alea cu trimis inapoi!!!

Hahahaha :smile: A venit Mos Craciun @Queen :smile:

Da, adica tot! :joy:
Daca erau in Romania cel mai probabil le dadeam inapoi. Dar asa, numai platit colete de retur nu stau. Plus ca nici nu m-au anuntat nimic. M-am trezit cu ele pe birou…

La cat ai asteptat dupa primele, eu zic ca e un echilibru acolo :rofl:

Daca imi ziceau ca le trimit din nou le ziceam cu siguranta ca le-am primit. Bine, recunosc ca si asa ma bate gandul sa le zic ca le-am primit in dublu exemplar :joy:

Ei na. paguba nu le faci, te mustra constiinta degeaba. Daca erau livrate la timp mai ziceam, dar asa?

Queen, si nu le vinzi?Eu nu am tot setul.

dupa ce ca ma mustra constiinta ma bagi si in pacat pt niste amarati de 60 de euro. bravo! :joy:
o sa radeti de mine daca va zic ca ma batea gandul sa le zic sa imi dea indicatii cum sa le platesc? :grimacing:

am decis sa le shareuiesc cu prietene. asa macar testeaza si ele, ca tot m-am apucat de laudat.

ieri mi-am luat din bebetei si retin oil pt corp. frate ce minuscul e!!! chiar sunt curioasa cat tine piticania in conditiile in care il dau aproape peste tot de la brau in jos.

oricum, nu cred ca a fost chiar o greseala. eu am facut doua comenzi pe care le-am primit cu mare intarziere, intr-o singura cutie de carton care parea incropita la curier, nu livrata asa de ei, cu niste mazgaleli pe facturile insotitoare.

eh, la un moment dat am facut o sesizare la ei ca nu am primit nimic, asta dupa ce curierul dpd romania imi daduse cu flit, iar dpd uk nu era de gasit. am facut sesizarea dar am lasa-o balta si am uitat de ea. bine, acum m-am uitat si nu scrisesera nimic in afara de faptul ca lor le apare ca am primit coletul pe 3 feb (si parca nu a fost asa). adica nici vorba sa ma anunte ca primesc ceva.

acum am primit produsele in doua cutii, impartite pe comenzi distincte, exact cum le comandasem. cutiile fiind inscriptionate cu numele firmei: deciem the abnormal beauty company, nu niste cartoane simple, desi si astea erau cam umblate in ele (nesimtit curier dpd)

probabil s-au gandit sa ma scuteasca de neplacerile cauzate de curier, ca nu cred ca eram prima si mi le-au mai trimis odata. de facut, nu cred ca si-au facut mare paguba. insa daca a fost asa, ce sa zic…tot respectul!

Indicatii cum sa le platesti… iti las la usa cate ceva, apoi dau si indicatii unde sa platesti.
Dar daca nu aveai de gand sa-ti cumperi a doua oara unele dintre ele sau sau toate produsele?
In toata povestea eu vad doar poetic justice. :grin::grin:

abia astept sa scoata astea de Sun care:
Mineral UV Filters SPF 15 + NMF (coming soon)
Mineral UV Filters SPF 30 + NMF (coming soon)
Mixed UV Filters SPF 50 + NMF (coming soon)
Invisible UV Filters SPF 35 (coming soon)
Mixed UV Filters SPF 30 + Oil Control (coming soon)

Si eu! 30 si 50 +NMF vreau!