Ingrijirea tenului

http://esho.co/products
sunt pe vine astea

sunt pe duca, a anuntat Brandon pe instagram ca intrerupe colaborarea cu doctorul acesta care a facut formulele, dr. Tijion Esho.

:slight_smile: o fi fost vreun sarlatan hihi

N-am facut prea multe investigatii, dar am inteles ca are o clinica estetica cunoscuta in Londra, pune bot si umple riduri.
Brandon a spus doar ca au primit prea multe reviews negative pt produsele lui, si de asta a intrerupt colaborarea.

Ha! Ha! Ha! Fix asa am patit cu o carte comandata pe Bookdepository. 170€ , comanda trimisa pe 2 noiembrie, ma anunta ca au expediat-o si imi ajunge in 3-5 zile. Dupa 2 saptamani, ma sesizez si le scriu. Imi raspund ca sa verific la posta. Pai dati-mi tracking number. Pai ei nu trimit cu tracking number, ca d-aia livrarile sunt gratis. Mai astept 2 saptamani, mai intreb posta, nimic. Le scriu mai ferm: n-am primit, aveti urmatoarele optiuni: full refund sau mi-o retrimiteti cu tracking number, ca oricum n-am nicio divada ca macar prima data ati trimis-o. Pai nu-ti spuseram, cucoana, ca noi nu trimitem cu tracking number?! Ok, vreau refund.

Primesc banii inapoi, o comand de pe alt site, ajunge cartea. Dupa 3 zile, adica pe la mijlocul lui ianuarie, ajunge si cartea trimisa de Bookdepository prin posta normala. Tot felul de stampile dubioase pe ea, Cehia, Polonia, etc. Ma uit pe site-ul lor, returul era bineinteles pe spezele mele, cu recomandarea sa fie facut prin curier… Forget it!

Brandon iar face valva pe Instagram. Nu-mi vine sa cred ca exista nebuni care au pus poze cu produsele deciem in flacari, in semn de protest :rofl::rofl:

m-am uitat si eu acum. sincera sa fii, mi se pare cam stupida politica lui de marketing. nu imi dau seama ce spanac urmareste.

Cred ca are legatura cu treaba asta.

nu prea vad legatura. la o adica da, e marketing…

pai asta de pe fb a fost inainte sa inceapa sirul de postari ciudate de pe instagram.
Ca e tacaneala, ca e strategie stupida, nu stiu. Vedem ce va urma. Dar nici nu arunc tot ca nu mai pot de indignare acum.

aaaa nu, nu am in plan sa le arunc. putin imi pasa cum isi fac reclama la raportul calitate - pret pe care il au produsele

Poate ca nu mai fac fata cu linia de productie si vor sa mai scape de ceva clienti :grin::rofl:
Ma amuza, atata tot. Si coc o comanda.
cococomanda :rofl::rofl::rofl: prea putin somn, prea mult tenis, ceva e ciudat aici. Ma duc fortat la somn ca nu-i a buna.

Numai mie imi scapa toate barfele :smile: :smile:

Eu nu pricep care e motivul de revolta. Dar nici nu am urmarit si nu am habar care e circul de fapt. Dar daca nu sunt motive legate de calitate, chiar nu pricep de ce ai renunta la un produs pe motive de “comunicare defectuoasa”.

Ei, o aiureala, i-a recomandat uneia mai nervoasa la misto un viitor produs, care va fi pt calmarea tenului, aia fiind mulatra sau ceva, ca n-am vazut-o, si au inceput sa urle ca vaaai, i-ai recomandat produs pt albirea tenului, RASISMMMM!!! desi a spus apoi ca ala nu e produs pt albire, ei nu si nu, si-au dat foc produselor etc.

Hahahahahah :smile: :smile:

Eu am ajuns de ceva vreme la concluzia ca astia se scandalizeaza doar pentru placerea de a se scandaliza principial.
E misto sa nu ai motive concrete de revolta :wink: Chiar e misto cand singura ta revolta e pe motiv ca a cazut o geana in directia gresita si ca niste cuvinte nu au picat bine :smile: :smile:

Din cate am inteles omul nu are ff multa rabdare cu raspunsuri corporate. Nu le poti avea pe toate in viata dupa parerea mea.
Dar iar nu vedem padurea de uscaturi. In loc sa te concentrezi pe produs: E bun? e bun. Iti face bine? Imi face. E pretul ok? e ff ok. Nah bun atunci, let’s move on.

In schimb are rabdare cu sfaturile. Mi se pare ok tipul, imi place.

I’ll be at our tiny Covent Garden store in London with a big heart on February 21st. Please please don’t go too much out of your way to come see me. I’ll be in your city some time soon :heart:

Au fost mai multe chestii, dar mie chiar mi se pare misto ca tipul e asa deschis si posteaza o gramada de interne pe Instagram, sau chestii personale. Multa lume ca adica cum, sa fie numai despre produse si ce-i cu bulibaseala asta, ca-i Brandon dus cu pluta etc. Acuma cine foloseste Instagramul ca singura sursa de informatie, sa ma scuze, dar e cel putin la fel de plecat de-acasa precum Brandon (si fara urma din disteptaciunea lui). In fine!
Alarma! Am primele sarboaice aici, 28, 29 si 32 de ani, toate arata bine la fata, dar nah, le trebuie si lor TO. Si mi-au zis sa le zic eu ce sa-si ia, ca se uita precum curcile-n lemne la chimicale :joy:
M-am gandit sa le zic asa, e bine?
Natural Moisturizing Factors + HA
niacinamide + zn
acid hialuronic + b5
matrixil
evtl. vit C
ulei (de care cel mai bine?)

fara matrixyl, nu e cazul acum.
Ulei marula, merge perfect dupa vit C.
Granactive Retinoid 2% Emulsion, cu acid lactic 5% inainte si NMF cu Niacinamide dupa el. Si eventual hialuronic. Ma intorc imediat ca tre sa ma intorc la tenis, e o urgenta :frowning:

Ok, deci, din lista poti sa scoti matrixyl si sa adaugi Granactive Retinoid 2% Emulsion si acidul lactic 5%, Marula oil.
Dintre C-uri, daca nu’s prea fitoase, 23% suspension e za best.
Mai departe vad ele ce le mere si ce nu, ca asta-i si ideea. Daca vrei sa scriu si care cum le da si cand, dai un semnal. Acum is deprimata cu tenisul, doar Kerbelina imi mai poate ridica moralul daca face treaba buna.

la 30 ani nici marula nu le trebuie, as recomanda 100% Plant-Derived Squalane