Ingrijirea tenului

@Lotte, au pus notificarea aia cu 10 zile asa, preventiv. Eu am comadat luni seara tarziu si azi am primit comanda.

Da, aia e acolo in permanenta, dar luni cred ca o proceseaza. La care new entry te referi? Acidul lactic? Eu nu-l folosesc inca, dar o sa mi-l iau ca nu vreau sa mai folosesc prea mult peel-ul ala de 30%.
Uleiuri n-am si nici nu cred ca o sa-mi iau. Am recomandat marula pt combinatia cu Vit C, dar eu am deja ALA, asa ca nu-mi mai trebuie.

Am comandat Ć®nainte de vacanță, C 23%, NMF+ HA, Matrixyl. Au venit. Wish me luck! :grin:

Nimic grav in combinatie, o sa-ti mearga bine.

Punctul 2 de la PM2

pai ala eu nu-l am, l-am pus pt ca l-a recomandat Zambareata fetelor Traveleristei. Si doar acolo am gasit sa-l bag. Dar nu e musai. Pui ce vrei dupa, mai putin Nia sau Retinoid, sau chiar nimic. NMF merge f bine credā€¦
@Queen Ce ziceai ca pui dupa C23?

pai daca va amintiti episodul cu comanda, apoi sa stiti ca l-am descifrat. la 2 sapt dupa le-am scris sa ma plang. s-ar parea ca atuci au decis sa imi mai trimita coletul inca o data. asa se explica de ce am primit doua comenzi intr-o cutie. colet care a venit in vreo 7-8 zile. la fix o luna de la comanda au ajuns in sfarsit si produsele mele. adica cele doua cutii de acum cateva zile erau comenzile plasate pe 12 ianuarie :expressionless:

creā€™ ca la capitoul livrari sunt depasiti rau de tot. bine, nu neaparat sunt ei depasiti cat e curierul dpd de catastrofal.

crema hidratanta in care amestec cateva picaturi de ulei: marula, maces sau amebele.

La mine a fost ok dpd, nu doar cu astia. Dar se mai intampla.
Deci ok NMF dupa C23 @Lotte

intrebare de curiozitate, pt @Ziggy sau pt cine il mai urmareste pe brandon asta pe instagram. cine e pana la urma individul? adica cum si de unde a aparut?

Uite-i aici povestea

Alerta de gradul zero! NMF la 100ml in stoc!
Tot ma batea gandul sa fac o comanda, asa ca n-am mai stat pe ganduri, am inhatat-o!

Acidul lactic il bag cand scot AHA30% din uz, peste vreo luna cred, restul rezerve si pana la toamna ma potolesc.

a mai fost NMF la 100 in stoc. mi l-am luat si eu :grin:

Dar sa nu-mi zici ca in comanda aia dublata :smile:

nu, nu la aia :joy: mi-am mai luat cate ceva, adica crema aia, inca un retin oil, inca o vitamina C si un buffet. mai comand doar cand or scoate spf-urile.

eu la astea raman: niacinamida, vit c, hialuronicul, matrixil si cand il termin o sa vad daca e diferit bufetul, nmf-ul si uleiurile. nu ma bag la alte combinatii sau produse. oricum, acum cu comanda aia dubla am sa imi pun si in cap :smile:

inseamna ca ai dat zilele astea. ma si miram, dec-ian nu l-am vazut.
mda, am uitat de spf-uri, se pare ca nu o sa ma tin de cuvantā€¦
Nici eu nu schimb, doar scot AHA 30% si bag lactic 5%, F f slab, echivalentul unui aha 3% cred.

acum, sincera sa fiu, dupa ce am citit pe net stadiul in care se afla acel brandon, nu cred ca ma mai inghesui la cumparat prea multe. ma rog, nu din cine stie ce motive morale si in orice caz nu o sa incendiez produsele pe care am dat banii :smile:

cred ca estee lauder au facut o alegere gresita cu investitia si ma astept ca produsele sa treaca de la un raport calitate/pret excelent la un fel de cat dai-atata face.

dupa mine, urmatorul pas va fi sa inceapa sa o dea in bara cu calitatea si pana la urma o sa dispara la fel de furtunos cum au aparut. pacatā€¦

Om vedea. Alternative exista. Instanatural au si ei serumuri excelente la preturi un pic mai mari, ce-i drept, dar nu jale. Si mai sunt si altii. Dar nu cred ca se va intampla nimic nasol.
Pe de alta parte mi s-a parut exagerat sa vad o gramada de articole pe tema ā€œderapajuluiā€, care mie nu mi se pare atat de grav. Tot cred ca l-a suparat acuzatia aia de dinainte, ca nu e decat marketing de capul lor, mai ales ca stiu din interviuri mai vechi ca detesta treaba asta. A povestit in interviuri vechi de internship-ul la o firma de cosmetice, pe partea de IT, cand a vazut ca un produs nou lansat extrem de scump avea de fapt un cost f f mic, asa ca si-a vandut firma e IT si s-a reoreintat spre skincare.
El nu e singur acolo, are parteneri, are chimisti, chiar nu cred ca o sa dispara prea curand.
Deocamdata nu stiu sa fi reactionat Estee in vreun fel , pun aici daca vad ceva.

@Lotte Comanda mea data vineri seara tarziu a plecat azi, probabil si a ta e pe drum.

Da, e pe drum de ieri, o astept!