Ingrijirea tenului

Am pus ochii pe chestia asta si ma gandesc f serios sa o bag in urmatoarea comanda.

http://niod.com/product/nid-superoxide-dismutase-saccharide-mist-240ml

Hai sa va zic una :grin: Nu am rezistat la a pastra comanda dublata de Deciem fara a zice nimic, desi spanac…nu era vina mea. Asa ca pana la urma, si pt ca nu e chiar genul meu, dar si dintr-un fel de curiozitate de a vedea cum reactioneaza, le-am scris si le-am zis de confuzie si de dublarea comenzii.

Imi place serviciul lor de relatii cu clientii:

Amanda S. (DECIEM)
Feb 21, 12:53 EST

Hi (aici era numele meu, sa zicem @Queen :grin: ) ,

Thanks for confirming.

Please keep the items as a small gift from us :heart:

Amanda

aww, ce dulci sunt! a small gift :grinning:

Eram sigura :wink: Mi s-a intamplat de doua ori faza asta aici, la niste cumparaturi online.

Cand parea ca se linistesc lucrurile un pic, bam!
Acum imi suna si mie a inceput de sfarsit. Pacat. :unamused:

In an email statement, Truaxe told Racked, “I have terminated employment of several people at DECIEM who do not subscribe to my peaceful values. I have also cc’d Estée Lauder’s management on here. I hope you’re well and smiling.” The Cut has emailed Estée Lauder for comment but has not yet heard back. In the meantime, some of the Ordinary products are still in-stock at Sephora — for now.

I-a dat cu flit si tipei din UK?

Cred ca omul a cotit-o spre industria altor chimicale :smile: mda, fulgerator au aparut, fulgerator o sa dispara.

Estee Lauder Are 28% din Deciem

An Estée Lauder representative sent the following statement: “The Estée Lauder Companies is a minority investor in Deciem, and, as such, we do not have the power to control the company’s operations, social media or personnel decisions. We believe in Deciem’s incredible creativity, innovation and product offerings.”

Aici e toata povestea de zilele trecute, ce zice el, ce zic altii implicati… telenovela.

Mah, dar acum dupa ce am impresionat o gramada de lume cu produsele lui si-a gasit si el sa dea cu mucii in fasole? :smile:

Acum pe bune, ar fi mare pacat. A reusit un lucru extraordinar: produse skin care eficiente, cu rezultate rapide si la preturi wow! Sa dea totul la gunoi asa prosteste…

Huh!!! 28%???

Peste tot citeam doar despre o mica parte. 28% nu e mica deloc!

A mai facut doua companii de skincare si le-a vandut f bine, in afara de cea IT. Acum ii sta capul la Avestan, compania de parfumuri, care nu va fi sub Deciem. Cred ca-i place sa creeze si apoi se plictiseste, stiu si eu ce-o fi in mintea zapacitului? Tipul este un geniu, asta e clar. Unul dus cu pluta :joy:
Sper sa nu vanda Deciem, sau cel putin nu pe tot. Macar TO sa pastreze, daca intra pe alte maini, sigur vor umbla la formule si la preturi.
N-am stiut de procentul asta, nici mie nu mi se pare deloc mic.

O fi el geniu, dar in locul celor de la estee lauder, eu nu as fi deloc mandra de decizia de a-mi asocia numele cu neicusorul asta cu aere de diva.

Am vazut declaratia lor, dar ce naiba sa faca? Au tacut cat au tacut, dar cum se tot aduce vorba de actionariatul lor s-au simtit cumva obligati sa zica ceva pe tema a ce se intampla.

Ei, nu cred ca isi bat prea mult capul, la cate companii detin… si n-au nicun interes sa se dezica de Deciem.
Tipul asta a facut ceva remarcabil in skincare, chiar nu cred ca o sa dispara.

Am primit coletul azi, iuhuuu! Acum iar trebuie sa citesc cum sa le folosesc, ca am uitat! Matrixil, Vitamina C, Marula.

eu as aplica dimineata matrixyl si o crema dupa (de preferat cu SPF), iar seara as amesteca matrixil cu vitamina C inainte de aplicare si as aplica amestecul. dupa amestec as aplica uleiul de marula fie singur, fie tot amestecat in prealabil cu o crema hidratanta.

Asa fac! Iti spun maine seara daca vad vreun upgrade.

Parca aveai si Niacinamide? Daca da, nu merge cu vit C seara, ci dimineata. Si coletul meu a ajuns de sambata in Cta, doar ca nu prea se circula spre mine. Poate maine.
Sa nu te sperie Vit C, prima oara gandila/inteapa sau ustura un pic.

da, asa e, cum zice si @Ziggy daca ai si niacinamine, atunci amesteca-l dimineata, inainte de aplicare, cu matrixilul, urmat de crema de fata. Niacinamide si vit C nu sun recomandate impreuna, iar vit C e recomandata in special seara, mai ales formula asta, asa ca in conditiile astea niacinamide merge bine dimineata.

In rest ramane cum am zis :slight_smile:

Eu o sa il mai bag in seama si pe asta. Cu asta declar incheiata lista produselor de la TO. Pana nu scot si SPFurile nu mai adaug nimic. Am decis ca nimic din ce au in rest nu mi se mai potriveste.

In cele din urma am ramas la varianta asta:

• dimineata niacinamida, acidul hialuronic si NMF-ul, pe care le amestec in palma inainte de aplicare
  • seara amestec matrixil cu vitamina C, urmat de amestec NMF cu marula sau maces sau chiar amandoua

Cand o sa primesc si lotiunea tonica, o sa o dau seara, inainte de matrixil + vit C.
Cand o sa apara SPF-ul, cel mai probabil o sa il dau ca ultim pas dimineata, dupa amestecul de niacinamida, acid hialuronic si NMF.

Eu asta vreau, pana in vara. Am citit studii despre SOD, pare o chestie tare faina. Pana atunci termin si o runda de retinol (fac pauza pana in toamna), scot AHA 30%, HA si poate matrixyl.
Dar asta chiar chiar il vreau.

http://niod.com/product/nid-superoxide-dismutase-saccharide-mist-240ml?redir=1

Yeast-Derived Superoxide Dismutase (SOD) Superoxide is the main reactive oxygen species in each cell and SOD is the body’s natural way of out-competing the ongoing and very damaging effect of superoxide in cells. Arguably, SOD is the most important force against oxidation in the human body.

Under direct UVB exposure, topical SOD was shown to reduce the look of additional inflammation by nearly 100%.

SOD has in the past been difficult to obtain or to stabilize. SDSM contains a very high concentration of SOD in completely stable and solubilized form.

SDSM2 introduces an even more potent SOD with an extremely high activity of up to 55000 pyrogallol autoxidation inhibitor units per ml, resulting in exceptionally high activity of approximately 500 pyrogallol autoxidation inhibitor units per ml of the formula.