Ingrijirea tenului

Sar’manaaaaa :smiley: Dar macar subQ la vara, fara ala de ochi, am inteles ca nu e mare sfaraiala.

Eu ti-am zis ca mai mult ca sigur e si vina mea pe undeva.
De asta, raman la chestiile alea clasice si naspa :smile: N-am rabdare nici sa ma bati sa iau la puricat in amanunt subiectul. Si decat sa ma trezesc ca vrea fata sa evadeze :))) Mai bine lasa :smile:

Nu-s prosoape ce folosesc eu, ci ‚Äúmanusi‚ÄĚ de-astea

faine astea, io am prosopele normale de fata. fac aceeasi treaba :slight_smile:

Ohh, chiar sunt perfecte astea asa!! :kissing_heart:
Si imi plac mult asa colorate! Ia sa punem mana sa cautam ;))))

Vreau si eu prosopele din astea. Ia sa caut.
Intrebare stupida :smile:: le folositi ca sa demachiati si ochii de rimel? Sau asta faceti inainte sa dati cu prosopelul/manusa?

zic eu ca dupa, iei rimelul cu discheta, are sens sa intinzi toata negreala pe fata si pe prosopel? Zic si eu, ca de foloit inca nu am folosit :grin:

Nu stiu cum fac fetele dar zic cum am inceput eu sa fac.

Pun uleiul pe fata cu un pic de apa, apoi dau cu laveta umeda (acum am o chestie primita cadou de la look fantastic) si sterg tot - rimel, machiaj etc. Asa voi proceda si cu prosopelul.

Si asta pentru ca am vazut ca daca fac asta, nu ma mai ustura fata, ochii…de la discheta. E putin mai confortabil pentru fata mea ulei cu un prosopel ud.

Da? eu cand fac chestii din astea mai elaborate, intai dau culorile jos.

Asa m-as fi gandit si eu pana sa incerc. Dar personal mi se pare ff buna si eficienta metoda. Iau si tot machiajul din doua-trei miscari si nu mai simt nici fata iritata de la atata frecat cu dischete.

De asta mi s-a parut geniala ideea Travelaristei. Iau vreo 5-6 manusi-prosop si le bag la spalat. Curat si fata eficient, de la ulei asta nici nu mai sufar la demachiat si se duce si machiajul din doua miscari.

@Hortensie ce am gasit la o prima cautare

dar eu vreau colorate :smile:

Aha, ok, sa caut si eu. Asta pentru cand voi incepe sa ma machiez mai des, pentru ca acum sunt de o lene… Abia am timp intr-o ora sa-i pregatesc de scoala, dar sa ma mai machiez. Pentru mine imi aloc 5 minute, spalat pe fata, dinti, crema, imbracat. Ar trebui sa ma trezesc la 6:30 :roll_eyes:

Aham, si eu tot colorate as vrea :slight_smile:

Fix din cauza asta intreb de rimel, ca nu mai suport dischetele demachiante. O sa incerc si eu cand gasesc prosopei din astia de cumparat.

Ia uitati-va si pe amazonul nemtesc dupa Waschlappen si/sau Waschhandschuhe si daca nu scrie ca livreaza peste tot in Europa sau in lume, puteti intreba vanzatorul cat ar face shippingul la voi si daca ar vrea sa faca ghisefte cu voi.
Nu se manjeste nimic, eu pun uleiul pe fata uscata, dupa aceea ‚Äúsapunul‚ÄĚ. Tensidele din sapun reactioneaza cu uleiul, se ia pe manusa asta totul si la fel se duce cu apa calda (la spalat fata, nu in masina de spalat zic). In plus se mai face si un peeling foarte usor zilnic cu metoda asta.

Livreaza in ro. Sunt albe

Colorate :heart_eyes:
LE, le-am sters ca nu erau bune, bine ca mi-a zis @Travelerista

Eu o sa ma uit si pe la noi, daca vad ceva dau cu goarna.

Astea colorate puse de @Ziggy sunt din microfibre, nu bumbac. Alea albe din bumbac.

Ah, n-am fost atenta, le sterg acu, mi-au luat ochii cu culorile si n-am studiat mai departe :relaxed:

Eu am pe putin vreo 20, de culori, feluri si calitati diferite. Am si una alba pe care Nina si-a pus amprenta mainii cu galben, au facut asta la gradinita :smiley: N-am folosit de-astea ani de zile, pana am inceput cu metoda asta de demachiere/curatat fata. Abia atunci am fost bucuroasa ca le-aveam in casa (ca nu le-am aruncat).

Si eu acum ce culori aleg?? Toate-mi plac :smile:

Succes! :rofl:
Eu as alege setul 2.