Jocuri

Am terminat Assassin’s Creed-ul :frowning: trissssttt. Ce ne-a mai placut in ultima vreme: Metal Gear, Uncharted 4

Uite ca nu imi aduc aminte de ce nu m-a atras The Division-ul…hmmm…sper ca nu ma senilizez.
Far Cry-ul parca prea mi s-a parut axat pe ideea de cules chestii pentru fabricat alte cele. L-am lasat balta repede.

E taci, ca pe mine m-a prins Far Cry. Imi zboara vreo pasare pe deasupra capului, imi vine să pun mana pe arc, s-o vanez, s-o duc in grota! :joy:

The Division e fain, daca ai amici, daca joci online. Dar cum mie nu-mi place să fiu conditionata de altii, prefer jocurile în care intru si ies cum vreau.

Haoleu, ca tare mai e faina poza aia, ooooffff!
Cica urmatorul Assassin’s Creed se va numi Empire si se desfasoara in Egiptul antic. Iuhuuuuu, abia astept!

In Egiptul Antic!!! ohhhhh!!! Cat de tare!! Dar presupun ca asta se va intampla peste ceva vreme…ni se lungesc urechile ;))

Daca vrei sa ma omori cu zilele pune-ma sa am rabdare la cules panselute si vanat tot felul de vietati virtuale asa la infit fara un quest precis si fara o limita geografica pe harta :)))) . Imi iau cartea si citesc. Cum faceam in tinerete cand am zis “ia hai sa incerc si eu WoW”. Ete nah, citeam de rupeam si ma injurau toti din echipa. Am renuntat la experiment dupa vreo doua luni. Nu era de mine. Dar da, ii intelegeam pe cei care devenisera absolut dependenti :))))
Daca te prinde e greu sa iti pui frana.

In 2017 cica iese Empire. Ubisoft vrea să scape de feedback-ul negativ, cu lansarea jocurilor nefinisate.
Eu am rabdare, dar tre sa am joc killer în paralel, ca mi se ia si mie de amestecat în potiuni si migalit la produse de artizanat.

Bah, dar pe 12 decembrie iese filmul Assassin’s Creed!!! In Spania, inchizitie, alea… Olé!

2017!!! astia zici ca sunt frati cu George RR Martin…pfffff

Daaa, am vazut ca apare film Assassin’s Creed! Ne delectam de Craciun cu el :smiley: abia il astept.

Este jocul asta si pentru xbox one?

Da, am cautat acum si vad ca zic ca este disponibil pentru mai multe console.

Eu zic sa il incerci cu mister…daca nu v-o prinde povestea si aventura…mare minune ;))))

Da da, mersi mult! Pai vrem si noi ceva, acum doar picii joacă. Noua lor pasiune Minecraft. Imi place jocul asta pentru copii. Foarte creativ iar ala mic a inceput sa scrie, ca altfel nu voia sa auda de litere si cuvinte. Acum isi scrie tot felul de pancarte prin lumile create.

Este, este. Eu pe Xbox One il am.

Da’ ceva jocuri de jucat pe telefon nu stiti? Ca eu, daca vreau sa ma joc, ma joc ori cand stau pe tron ori cand il adorm pe Mawgli :))

Eu is cu farm heroes saga :sweat_smile:

Am jucat jocuri cu ferme cand mi-am facut cont pe fb, acum vreo 9 ani :)) Am jucat vreo 2 ani, cred. Dupa aia m-am enervat ca prea imi manca timpul, ma trezeam noaptea sa ud sau sa fertilizez pe la vecini, am zis ca never again. :)) Acum ma joc Temple run 2 si joculete de escape. Caut un RPG dar nu prea e oferta pe windows phone, toate arata invechit, ca mario. Nu-mi prea plac. Sau inca nu l-am gasit eu pe ala fain :))

Nu, asta nu e asa. E stil ala cu bomboane. Nu uzi nimic :smile:
Eu ala cu ferme nu l-am jucat niciodată.

Ah, din alea ma joc cand sunt cu Mawgli asta mic, ca ii plac. Jucam impreuna Diamond Digger (el ii zice diggy, ca asa il cheama pe personagiu), Soda Crush Saga si Cookie Jam. :)))

Da da, de la aia. Pe mine doar asta m-a prins, cu fructe si legume.

Pe mobil, am descoperit recent Slither.io. Imi aduce aminte de “sarpele” de pe nokia 3310 :smiley:

Razi tu dar sa stii ca mai am un nokia vechi prin casa si cateodata mai bag un serpisor mic :blush:

Pai a fost fff tare jocul ala :smiley: :smiley: