Jocuri

@julsko pai stim sa ne si jucam :smiley: de ce sa te nu astepti? ;))))
Mai eu am renuntat la fallout 4…chiar imi devenise ff plictisitor. Ma enerveaza sa culeg floricele si era un open world prea mare. Era f usor sa uiti de misiunea de baza, uitai povestea…mai ales ca eu nici nu ma joc ore in sir pentru ca imi obosesc ochii. Asa ca imi plac jocurile un pic mai active si cu misiuni concrete.
De asta am renuntat si la World of Warcraft f repede ;))) Eu luam cartea si citeam cand erau misiuni in grup, de ii disperam pe toti. Am lasat-o balta :))))
Te-ai jucat Fallout 4? Tie cum ti se pare?

Insa acum chiar imi place Mafia III fff mult. Are actiune multa, nu stai sa culegi toate prostiile, iti da sansa sa abordezi cate o situatie prin enspe mii de feluri…asta imi place cel mai mult la un joc: sa pot sa aleg ce strategie vreau eu.
Si are si poveste si dialoguri care te tin in priza ca un film bun. Si da, muzica e aleasa fain rau de tot.

High five! :raising_hand_woman::+1::+1::+1:
Pe mine mă ține lipită de controller, fac ca toate alea, dacă sunt întrebată “ce vrei să mâncăm?” :grin:

Mvaaai, pot să joc Assassin’s Creed I și II pe Xbox One!!! Oh, joy :heart_eyes: :heart_eyes:
Pfff, cum termin The Witcher, mă apuc de ele, vai cât mi-au plăcut jocurile alea!!

Am terminat The Witcher 3- Wild Hunt!
Mă pregătesc pentru Blood and Wine :+1:

Noi am dat gata Mafia III. Foarte, foarte misto :wink: @Samoa eu zic ca merita sa il iei :wink:

Zilele trecute am dat cep la Battlefield 1. Tare rau. Pentru inceput cel mai mult imi place ca are bucati de istorie povestite foarte fain. Te baga intr-o atmosfera misto rau. Zici ca asculti o piesa palpitanta de teatru istoric. Tare de tot.

:laughing:
No, ala accident, frate!

Pentru moment am Blood and Wine si il ador, desi mi se pare ca e cam incarcat de cinematics.
In functie de dispozitie, ma enervez sau nu :smiley:
Cateodata, ma uit ca la film, alteori boscorodesc “hai fate, l-ati facut de 15GB numai din povesti?”

Doua jocuri pe care abia le astept:

The Last of Us - part II

Death Stranding a lui Hideo Kojima - genial omuletul! Fenomenala grafica si cat de misto au reusit sa il creeze pe actorul din Hannibal :heart_eyes:

De mâine, încep Dishonoured 2.
Weeehheeehehehe, mă culc imediat, să treacă timpul mai iute!

Am inceput Horizion Zero Dawn! :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: Foarteeee mistooooo!!!
Povestea faina, grafica superba si jocul f istet fara sa te plictiseasca punand accent prea mult pe adunat si alte cele.
Abia astept weekend-ul ;))))

Da, am auzit. Din pacate, am dat PS 4 copchilului lu’ Gagigu :grin:
Asa ca nu am cum sa-l joc. Poate daca iau un PS 4 Pro? :laughing:

Pai tu pe ce te joci acum?

Pe Xbox.

Ahaaaa :smiley: :smiley:
Oricum, asta chiar mi se pare o faza enervanta. Apar jocuri faine rau, dar stai…se poate juca doar pe Xbox, sau doar Playstation 4 etc.

Si pe mine ma seaca la ficati, treaba asta! :rage:
Dar nah, fanboys-ii tre sa aiba si ei ceva, care sa le alimenteze amorul pentru un anumit brand …

Ce brand nene, ca jocul e joc :smile: Dar da, ai tu dreptate.

Eh, ce brand?
Am un amic, foarte geek, fan Aple si Sony. Pai sa nu vezi mandrie pe capul lui, ca Sony are Horizon si Xbox nu! Cica Microsoft e shit.
Dar el foloseste PC si se joaca jocuri pe PC, o gramada. Ahmmm…colega, nu stiu daca intelegi, dar PC-ul tau e Windows= Microsoft.
Xbox= Microsoft, deci suntem practic in aceeasi barca.
No, Sony rules, Xbox e de kkt!
Intelegi… :smirk:

Sony rules pe dracu, ca au si aia problemele lor.
Eu nu pricep si pace razboaiele de genul asta si nici vehementa asta de a-ti apara telefonul, sistemul de operare sau laptopul. La sfarsitul zilei toate rahaturile astea sunt menite sa ne faca noua viata mai usoara si mai placuta. atat.
Dar nah, fiecare cu pasiunea lui :wink:

Gianni al meu si-a luat Nintendo Switch si pentru ca a facut-o, si-a luat saptamana asta concediu. Ca sa se joace :grin: Ii place.

Colegul meu columbian si-a dat pre-order la DOUA bucati din ultimul Nintendo. Si pentru ca m-a auzit ca eu ma joc cu mister…a inceput sa ma frece la melodie dc nu vreau sa cumpar o bucata. Nu vreau, stau ff bine doar cu Playstation-ul…nici nu avem timp sa ne jucam prea mult. Ce sa mai fac cu alta consola?! Nuuu, ca asta e revelatiaaa. Bine, bine. Eu am momentan treaba cu niste revelatii de jocuri pe consola mea.
L-am intrebat totusi de ce a comandat doua bucati…nu am primit un raspuns relevant. :smile: Acum il hartuieste pe un pusti englez :smile: Dar ala ii tot da ignore si nu ii zice DIRECT: Nu vreau!! :smile: pe stilul englezesc asa, ne dam dupa cires. Ala pe stil columbian tot insista si intreaba :smile:
Amuzant rau si multiculturalismul asta :joy: