Jocuri

@Samoa multam!! :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

In ce sens diferit?

A si insfacat mister telecomanda. Si asa era plicitisitoarea vocea romaniei. :grin::grin:
Superb, ca-l lasam la tras peste noapte!!! Uhhh, avem weekend lung!! Si eu care planuisem sa fac niste sarmale.

Gata, cat tastai asta, a si fost luat!

Seamănă puțin cu The Witcher, puțin cu Black Desert Online, are un panou de abilități, pe care le deblochezi, mișto de tot, se vede că băieții de la Ubisoft și-au făcut temele.
Însă, au schimbat poziția comenzilor pe controller. Acum pune mâna și învață că X nu e atac ci dodge!!
Și nu pot să nu mă întreb “da’ di ce plm, era necesară schimbarea asta?”

@Samoa E ffff misto!!! Mi se pare ca i-au mai dat un boost de energie si diversitatea. Ultimul joc fusese usor cam previzibil/static.

Si pe m-a confuzat un pic schimbarea de butoane, dar nu pot sa spun ca m-a deranjat. Oricum, misto, misto, misto!!
au facut o treaba buna rau baietii de la Ubisoft! :heart_eyes:

Aahh, si ma bucur ca am scapat de umplutura aia cu trecerea la lume moderna, laborator etc.

Au fost de porc la faza aia! Merita boicot, sa-si bage mintile-n cap! Ce pixul meu, doar nu-s cine stie ce developeri obscuri de prin Coreea, sa bage pay-to-win ca sa-si scoata si ei banii!

Mamaaa, deci ma distrez copios de cateva cu ce imi povesteste mister ca se intampla pe Reddit :)))
Au avut si sectiune de Ask me anything. Ce vorbesti, au dat-o in vesnicul limbaj de lemn. Iar replica aia cu sense of pride si accomplishment a fost de milioane.

Mi-a placut primul Battlefront si clar l-am fi cumparat si pe al doilea. Mai ales pentru co-op. Dar apoi au inceput sa apara vestile despre specula bisnitarilor.
Adica dau 60 de lire pe joc ca apoi sa ma apuc sa platesc cu tzaraiata o gramada de chestii. Mah baieti, nu va e rusine?!

Ahh, au inceput astia sa le faca reclamatii si pe faze de gambling :smile: Pai da, ma pui sa dau bani pe slot machine-uri?!? In joc de 60 de lire! bravooo!!!

Ce-au facut astia de la Electronic Arts e un epic fail bun de pus pe perete: ASA NU! :smile:

Eu sunt pentru salarii bune si beneficii si tot ce mai vrei tu, pentru developeri si pentru birocrati si pentru femeia de serviciu de la EA.
Dar taica, te mentii in limitele realitatii, la urma urmei, e un joc= hobby, nu e ceva fara de care sa nu poata trai! Si sunt atatea alte jocuri, pe piata! Daca nu-ti poti sustine compania, din ceea ce incasezi, inseamna ca fie ai prea mult personal, fie livrezi mai putin decat consumi!
Sa mor eu, cei mai misto la faza asta, au fost aia de la Red CD Project! Asa se face, nene, asa iti fidelizezi clientii!

Despre ce e vorba?

Pai The Witcher. Au scos jocul, l-ai cumparat si apoi ai avut toate update-urile gratis si DLC la pret miiiiiiiic… Numai daca erai extrem de zgarcit, nu le luai. Eu am luat Heart of Stone la vreo 15€.
Si ce joc e ala! :heart_eyes:

Aaaaa, am priceput. Da mai, poti castiga bani si dc nu esti bisnitar absolut. Si vorba ta, fidelizezi si clientii pe termen lung.

Cat de tare!!!

Tot asteptand dupa EA Games sa scoata Grand Slam Tennis pt XBox One, iata ca au scos altii ceva foaaarte interesant, AO Tennis. In ianuarie apare si arata tare bine in trailer.

EA trebuie boicotati, oricum! Sa le iasa pay for win din cap!

hear, hear :smile: :smile:

The Evil Within 2 - unde pun japonezii mana, iese ceva de nedescris. Creepy rau de tot jocul dar misto.

Oricum e slab de tot jocul lor cu tennis, prin comparatie cu Top Spin 4, dar nici asta nu e pe One. Se mai anunta unul la anul, world tour or smth, dar nu imi place lista de jucatori, eu fara Andy si Rafa nu joc! :joy::joy:

Nu știu unde sa scriu, așa ca mă bag în seama aici.
I-am luat lui fiu-meu cadou de Crăciun căști Razer pt gameri, și îi plac așa de tare încât se gândește sa-și schimbe și tastatura :smile:.
Pe 25 e ziua lui și mă bate gândul sa-i facem cadou o tastatura buna silențioasă.
Pendulez intre Razer Ornata Chroma și Razer Blackwidow Chroma V2.
Well, m-a impresionat și Corsair K95 Platinum, dar nu l-am găsit în RO.
Voi ce sugestii aveți? :slight_smile:

Corsair! Eu am Razer si mi se pare cam “de fete”.

Corsair de care? :slightly_smiling_face:

K95, sau K70 RapidFire.
Eu sunt mulțumită de Razer-ul meu, dar are cursa mai scurtă, nu e de-aia de gamer snob. Dar știu sigur că băieții caută sunetul și feeling ul oferit de Corsair.

De care Razer ai?
M-am dus la showroom eMag cu gandul sa testez tastatura.
Draci, toate balariile, mai putin tastaturi serioase pt jocuri.
Rusinos!