La o cana de vin fiert

Nu stiu daca ati apucat sa va uitati la Vocea Romaniei. Chiar mi-a placut mult semi-finala.

Dar Jane…i-a rupt in doua pe toti, dupa parerea mea!! Chiar sunt curioasa daca va reusi sa castige Vocea Romaniei pentru ca are o voce de milioane.
Sper ca romanii sa nu voteze pur nationalist pentru ca ar fi pacat de un asa talent.

::))))))))))))))))))) Incredibil asa ceva :smile:

Samoa, eu sunt dubioasa, in ultimii 12 ani nu am stat mai mult de 3 ani intr-o companie. Uneori imi doresc sa intepenesc intr-o companie dar in realitate deciziile de a pleca au fost foarte bune. Conteaza mult management-ul, salariul si posibilitatea de promovare. Distanta e si ea importanta, dar nu foarte. Fostul job era mai departe dar colegii erau “cool” si multi si pe alese (companie de 4000 de angajati). Cand sunt emotionala, imi lipsesc colegii, dar apoi imi aduc aminte de toate celelalte beneficii care m-au fortat sa plec si imi trece :). Eu o sa plec de la companii pana imi voi gasi locul. Momentan sunt de un an si patru luni la jobul actual si nu am de gand sa plec caci mi-au oferit fix ce imi doresc pentru anul viitor.

Asa am zis si eu pana m-am mutat aici :))))

In orice caz, mi se pare misto, totusi, ca nu mai traim vremurile in care se uita lumea aiurea la un CV cu multe job-uri schimbate. Pana la urma chiar nu muncim de placere si e firesc sa cautam si sa alegem ce e mai bine pentru noi.

Domne, deloc nu mai am chef de munca! Deloc, deloc!! Iar afara a inceput iar schizofrenia: ba ploua, ba ninge.
Sper sa ajung diseara acasa in conditii decente.

:joy::joy::joy:

Distanta, pentru mine, e foarte importanta. Daca nu poate fi strabatuta la picior, in timp rezonabil (maxim o ora), devine neinteresant. Am avut joaba, la care ma trezeam la 5,30 dimineata, ca sa ajung la munca la 7:30. Incepeam la 8, dar voiam sa plec mai devreme, ca sa pot sa traiesc si eu cate ceva, din viata asta. O ora si un sfert,dura distractia, dimineata, o ora si un sfert, seara. Mi-am blestemat zilele, nu mai vreau!
Colegii, daca sunt misto, e un bonus, dar nu e element hotarator. Eu nu sunt genul care se timoreaza usor, dar nici nu ma mulez, nici nu caut sa plac. Imi fac foarte bine treaba (asta nu e o lauda) si daca reusim sa mentinem o atmosfera corecta si profesionala, ma bucur. Daca mi se umbla la liniste si ma cauta la rânza, le arat coltii.
Am avut joabe cu colegi de milioane, dar prost platite. la sfarsitul lunii, cand imi vin facturile, faptul ca am colegi faini, nu prea ajuta!
E important sa existe interes, sa facem treaba si sa fim platiti corect. Ma rog, daca sunt si alte beneficii, nu zic nu, dar nu le caut neaparat!

Fiul amicului, un pustache pus mereu pe sotii, a schimbat nick-ul lui taica-sau, pe PS, in BIATCH. Si amicul nu se putea loga si nu stia de ce :joy::joy:
E piciul caruia ii placuse LaLaLand, dar ii era teama ca rad colegii de el, ca e gay. Si tac-su, alt hâtru, il incuraja sa le cante si sa le danseze, colegilor, ca sa le schimbe opinia :joy::joy:
Astia doi, se merita!

Al meu al mare sta pe telefonul meu pe youtube, si mai comenteaza pe ici pe colo, pe la youtuberi din astia cu jocuri. Ei bine, s-a gandit el ca e nasol sa puna commenturi sub numele meu, asa ca a modificat el cu numele lui plus Infinite. Ei bine, a durat pana m-am prins ca toate mailurile mele, chiar si alea legate de job, spre banca etc, pleaca cu numele asta! Acu’ ce sa fac?? Las asa! :)))))

Iaca va dau si vouă niste pudra alba

hai ca putem :smiley: mai avem putin pana la vacanta :smile:

@Zambareata ce frumos!!! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

@Samoa hahahahaha, intotdeauna te poti baza pe copii :)))))
Confirm, @Ziggy este de milioane cu numele schimbat pe email :))))) Prima data am fost intr-o usoara confuzie cand am vazut :))))))))))))))
Si ca sa dau din casa, iarta-ma @Ziggy dar e prea tare faza, fi-su ne poate da lectii de troleala absoluta :smile: E genial pustiul :smile: Mor dupa el!
Inclusiv cand ma trola cu mare spor intr-o zi. Eram intr-o sedinta si telefonul imi clipocea de zor cu emoticoane si alte cele :)))))) :smile: :smile:

Va zic eu, astia micii o sa ajunga mai departe decat noi :smile:

Și noi avem. Ține-o tu! :yum:

laudaroaso :upside_down_face: e doar pt ademeneriea lui :santa:
Adevarul ca aratau tare draguti bradutii aia cu zapada pe ei.

Pe mine nu ma intereseaza decat sa plece avionul joi dimineata.

@Zambareata mult a fost, putin a ramas :smiley:
tin pumnii sa nu fie probleme cu zborurile.

De la etajul 13.

ce color sa fac la unghii? ma gandisem rosu la picioare , dar la manute??

Astea sunt ultimele mele achizitii:

Păi nu le faci la fel? Dacă ai sandale, nu arăți cam tărcată, cu unghiile în două culori?

in ultimii ani nu mai imi plac la fel :))
si poseta neasortata cu pantofii :rofl:

Eu imi fac unghiile diferite :smiley: Inainte tineam de regula asta - sa fie mani-pedi la fel. Apoi am ajuns la concluzia ca am atatea variante de culori misto, incat am zis ca de ce sa nu ma inveselesc eu cu totul?! :smiley:

Mai tineti minte cand aveati internet dial-up acum 100 de ani?!
Toata ziua mi-a sunat in cap tziuitul ala de conectare :smile: Si asta pentru ca fix asa a mers internetul la birou azi.