La o cana de vin fiert

L-ati dus si pe Flocea in vizita?:slightly_smiling_face:
El e suflet curat de copil.

Nu, Flocea e in vizita la fiul gagicului, cu gagic cu tot, pana maine seara, sau poimaine dimineata.
Eu am ramas sa am grija de raniti!:smile:

Tânărul Flocea a devenit al vostru între timp? Zi că da, zi că da, zi că da :smiley:

Nuu, dar se munceste destul de intens la asta. Adica, ranitul, insista, ca vrea ca noi sa-l tinem. Ma si eu vreau, dar serios, nu pot sa bag cateva mii de euro in dosul catelului, pentru ca asa cum spuneam, aici nu ai voie, e impotriva legii, sa tii cainele singur mai mult de 3-4 ore, deci trebuie day care. Care costa 350-400 de coco /luna. La care adaugi transport, mancare, asigurare, veterinar, tuns. Frate-sau si-a luat catel, cand avea deja o casa de 2 milioane de euro. Acum mi-l paseaza mie. Eu nu detin nici macar un apartament si in loc sa fac ceva cu banii mei, munciti de mine, trebuie sa-i dau pe ingrijirea unui catel, pe care nu l-am luat eu! Il iubesc mult, dar nu pot sa-i ofer ce-i trebuie. Daca el finanteaza ingrijirea lui, da! Macar atat, daca tot imi reorganizez viata! Cred ca de fapt, pe asta si miza, el, ca o sa ne flescaim de dragul lui si inghitim cu ochii inchisi, tot ce serveste el. Dar lucrurile nu (mai) stau chiar asa. In primavara, l-a imbolnavit pe gagic, dupa niste faze oribile. De-atunci, luam asa, cu un pic de sare, orice propunere care vine de la el. Nu e de incredere, cu alte cuvinte!

Buna dimineata!
Am venit la munca, cu o ora mai devreme. E incredibil de liniste, mi-e si frica sa sper ca lucrurile merg bine, pare o liniste nesanatoasa.
O sa profit si-o sa muncesc ceva, pana se prind astia ca nu-mi foote nimeni zen-ul!
S-aveti o saptamana faina si rapida!

La noi azi e D Day pentru firma cea mai mare cu care departamentul nostru nou a fuzionat, SAP Go-live. Se pare ca migrarea datelor a functionat in procent de 99,99%, yay! Catastrofelele s-or arata mai incolo :smile:
S-avem o saptamana buna!

Hai serios!??!?! Se traumatizeaza cainele de la prea mult plictis?? Si daca stau la curte si are patrupedul loc de joaca?! Tot asa, sunt obligata sa ii platesc day care?!?
Bai serios, 1st world problems in forma agravanta :smile:

M-am intors si eu pe baricade!! Ce sa zic, inca nu am creierii si concentrarea acasa. Noroc chior ca nu arde nimic si ca e totul sub control. Asa ca pot sa fac adaptarea la realitate mai suportabila.

@Queen bafta sa gasesti ce iti doresti. Dar sincer iti spun, la 300-500 de lei nici macar o geanta de piele naturala buna, nu ai garantia ca gasesti. Pielea si blana de calitate (sunt multi care zic “piele naturala” dar doar dosul e natural si e lipit hoteste pe suprafata de plastic de calitate, ca sa dea miros si structura) costa foarte multi bani metrul :wink:
Zic si eu ce stiu din interior. Asa ca eu una fug ca dracul de tamaie de pielarie asa-zis naturala dar care vine cu pret de China :wink: Materiale 100% naturale si ieftine, nu se gasesc nici macar la furnizorii din Romania.

Pe de alta parte, gandeste-te ca asta nu e un produs pe care sa ti-l cumperi des. Mai bine investesti o data si bine.

Nu, nu daca ai curte si loc de joaca, dar eu n-am. E un apartament, in care daca-l apuca schelalaitul, sa vezi bucurie, pe capul vecinilor!
Mie mi se pare in regula, ca sunt asa stricte regulile. Nu-ti poti permite, nu-ti iei!

Da, la apartament si mie mi se pare in regula povestea asta. Sunt multi care isi lasa cainii singuri si fac aia, saracii, ca toate visele urate.

neata de luni.Am dat frigul pe zapada, adica am ajuns la 0 dar ninge frumos cat sa fie un trafic oribil…
Fiind in masina mai mult decat de obicei am ascultat stiri si pe langa toata povestirea de la Golden Globe au mai dat o stire de am ris hohotit:
https://www.npr.org/2018/01/05/575975670/oregonians-arent-pumped-about-new-law-allowing-self-service-gas-stations

@Samoa aceleasi reguli sunt si in cazul in care vrei o pisica?

Am revenit si eu azi la munca si tara lunga mi se mai pare ziua asta. Mi-am cam dat programul peste cap in concediu, ne-am culcat mereu tarziu si am dormit pana la pranz, iar azi dimineata a fost crunta desteptarea la 6:00

@Hortensie bun venit in club! La fel si la mine. Zi lunga, mintea amortita, vremea de rahat… :smiley: :smiley:
De trezit la pranz nu m-am trezit dar tot a fost crunt sa fac ochi de dimineata.

Hai ca mai avem un pic si prima zi muncitoreasca din an, s-a dus :smiley:

@Zambareata :joy::rofl: mare problema mare la oregonieni

tu-ti dai seama ce tragedie? sa iti pui singur benzina in masina???de neconceput :rofl:

cand pleci la arabime si cat stati? cred ca-ti dau intalnire la tine in targ pe data de 12 Aprilie dar te anunt exact pana la sfarsitul lunii. iti dau motivare pt birou pt ziua aia :grinning:

Nu, pisica poate sta în casă, dar trebuie să ai geamuri și balcon închise cu plasă, să nu o lași afară, dacă ai înscris-o “inomhus kat”, altfel te rup amenzile!

Yaaaaaay! Ok, imi trec pana una, alta numai in calendarul meu ziua asta, cum imi dai de stire ca-i reala, bag zi de concediu.
Am trimis linkul cu pusul de benzina si la colegi :smile:

ii reala ziua, numa sa am biletul in mana si facem planul :wink:

Si mai yay atunci.
Ca tot vorbiram de animalute, iaca la asta mica cum sta alungita langa mine si ce privire-mi trage

cred ca o deranjezi :sweat_smile:

Am deranjat-o pan-a obosit, gata, a-nchinat steagul