La o cana de vin fiert

“I’m gonna kill all of you, and I’ll rule the world!”

Am fost la ranit. Nu e bine deloc! :worried:
Dormea, cand am ajuns, asistenta m-a sfatuit sa-l trezesc. I-am curatat o portocala, a mancat-o, apoi a adormit la loc. E a-5-a zi, i-au triplat doza de vitamine (si Mg din cate-am inteles) si el pare mai vlaguit decat in zilele precedente.
Am avut o lunga discutie cu asistenta, a zis ca vorbeste maine cu medicul, inainte de vizita. Inteleg ca e un proces destul delung, dar nici macar un pic mai bine?

Sigur e pe medicamente, nu ti-a zis asistenta ce i-au dat? Faza asta de dezintocare e nasoala tare pentru corp

Nu cunosc, dar banuiesc ca e normal sa fie asa in primele zile. El e in sevraj acum, dar cred ca o sa vedeti o ameliorare in cateva zile dupa ce trece faza asta.

Neata!
Mă pregătesc psihic pt prima zi de lucru din 2018, dar nu-mi iese :smile: Sunt dărâmată numai la gândul ca vor tabari toți pe mine precum tătarii.
439 msg, în ma-sa lor de nevorbiti!

Sa ne revedem deseară cu bine!

@ChickyG Hai ca poti!!! Pe ei si pe mama lor!! :smile:

Eu am ajuns la munca. Foarte, foarte primitor biroul. 16 grade :rage: Ieri de dimineata erau 13. Sa nu ii injur eu de toate neamurile??? Le-am zis de nu stiu cate ori: reglati dracului centrala ca sa nu mai simt dimineata ca intru intr-o vitrina frigorifica. Yes, yes, please accept our apologies.
Merge treaba vreo doua saptamani, apoi o luam de la capat. La cata puhoiul de chirie se plateste pentru birourile astea, de ce sa nu fim hoti speculanti si sa mai tragem un picut de banisori, tinandu-i pe prosti in frig!??!? Se face paguba in cer daca reglam centrala ca niste oameni decenti, sa bage totusi caldura si pe timpul noptii.

Vorba unui coleg, sunt de 10 minute in birou si deja vreau sa plec acasa :smile:

@Samoa Eu cred ca e normal sa nu poata sa zburde inca. Cum zicea si @Hortensie, e in sevraj. Organismul se lupta cu schimbarea si ii da stari ff nasoale. O sa ma dureze putin pana cand se vor vedea rezultatele. Important este sa isi doreasca in continuare sa se tina de treaba.

Pai nu prea are de ales, in momentul de fata, decat sa se tina de treaba, ca e pe pastile. Nu are sevraj, se da medicatie, fix pentru asta. Pentru a limita eferctele absinentei si altele pentru a evita crampe (cam ca alea epileptice).
Vedem ce-mi zice gagicul, dupa vizita de azi.
Fratilor, e un dezastru, suntem o adunatura de incompetenti, pututrosi si plangaciosi.
Toata lumea se vaita, toata lumea vede catstrofe, nimeni n-are timp, de nimeni si de nimic!
Sefa mea, ma evita! :rage:
Pfff, ce-mi vine sa-mi bag piciorul!

firma la care sunt acum e mica, dar se dezvolta vazand cu ochii
ca urmare numarul meetigurilor si a salilor de meeting si a oamenilor frecatori de meeting creste exponential
adica o sa ajunga firma care se respecta, din punctul asta de vedere :)))))))
in schimb salariile si compensatiile etc tot de rahat raman
cum e aia cu afara-i vopsit gardul? :))))))))))))))))))))))))))))))

I-am nimicit, dar sunt in black out :joy:
Alea 439 fura partea vizibila a iceberg-ului, ca sa ma exprim metaforic.
Merg spre casa cu gandul oblu la un ceai “somn linistit” de la Fares. Sper sa ma adoarma.

Buna de dimineata!
Asa ce imi doresc sa am si eu de treaba… frec duda like a champion.
Vreti sa va spun ce idioata sunt?
In decembrie m-a lovit unul in dos. Mi-a spart bara. Am facut amiabil. Ieri am fost la constatare. De el nu am mai dat. Nu a mai raspuns la telefon. Si acolo la constatare, pe langa spartura din bara am constatat si ca nici unul dintre noi nu a semnat amiabilul. Si acum trebuie sa il haituiesc pe fraier. Daca nu dau de el ma duc la politie. Si asta mi-a zis asiguratorul lui. Futu-i gura mamii lui.

In alta ordine de idei, mai vesele, mi-am cumparat si covor aseara!
Iata! Dezordinea face parte din amenajare :smiley:

Si acum, ia sa vedem cum fac sa treaca si ziua de azi…

Daca insisti, te pot ajuta eu cu niste treaba, iti trimit niste kkturi incalcite, sa ai cu ce-ti umple timpul! :smile:

Arata cumva nordic, la tine acasa. I like it!

Da…s-a vrut a fi ceva scandinav amestecat cu shabby chic. A iesit mai mult scandinav cu vintage… da e bine si asa… :smile:

Bai, eu nu mai pot, eu tre sa-m fac rost de vreun contract special, ca nu e uman ce se intampla aici.
Am un manager de calitate si un tip implicat in administrarea platformei digitale.
S-au produs niste schimbari, se mai dau rateuri, ma rog, tot sistemul e cumva “under construction”. Evident, personalul trebuie sa afle, ce se petrece. Deci, baietii astia doi, sunt chemati la sedinte, ca se explice. Sunt kkti pe ei!!! Eu tre sa ma duc coada si sa explic EU, ce se petrece in joaba zilnica a astora doi (am fost luni si cand am terminat de explicat, am primit aplauze :joy::joy::joy: )
Azi aveam chestii programate, la ora 16, nu pot, ca tre sa ma duc sa-i tin de mana, la alta sedinta. Si luni dimineata, la alta si marti dupa-masa, la alta. Si iete asa, in 5 zile lucrate, am acumulat 39 de ore extra. E normal? WTF!!!

Ma laud si eu ca am fost mai libera azi. Dar nu ma plang de prea mult stat pentru ca si cand vine puhoiul peste mine…e distractie.

Imi povestea un coleg ca a avut aseara circ in cartier. La 11.30 noaptea un englez beat s-a gandit ca trebuie sa rezolve o data pentru totdeauna problema terorismului :smile:
S-a apucat sa bata pe la toate usile si sa tipe “afaraaaaa cu musulmanii!! va taiii pe toti. Ma duc acum sa iau un cutit. Si va aduc si bacon!!”
A tinut-o numai intr-un urlat pe strada si pe la usi cu “bacccoonnnn”. Iese un negru la el nervos. Betivul “nuuu, cu negrii n-am nimic. eu cu musulmanii am treaba”.
Evident ca l-a luat politia pe sus.

Dar da, tre sa fii usor zbuciumat la capatana :joy:

http://www.bbc.co.uk/bbcthree/item/25c8cd17-bde1-4332-ad73-b91652bbe895?ns_campaign=bbc-three&ns_mchannel=social&ns_source=FACEBOOK&ns_linkname=bbcthree

:joy::joy::joy::joy::joy:

Incep englezii sa se revolte pe teme de preturi :smile:

Tocmai imi face in ciuda un coleg care e in Munchen: ce frumos si soare e afara, nu ca la tine in Londra unde probabil e in continuare o vreme mizerabila. Eu ma bucur de soare!
SICTIR!!! :smile:

Si-a pierdut mister rahatul de plastic, magnetic cu care dai la interfon. Intreaba la managementul cladirii cum poate face rost de alt magnet: de la noi, va costa 40 de lire. Anul trecut costa 20. Stiu asta pentru ca se plangeau vecinii.
40 de lire o bucatica de plastic, magnetica??!?!?!?!
Ok, o sa caut baietii smecheri din Londra care se ocupa cu clonatul. Daca tot e vorba de hotie, pai macar sa dau bani la hoti de meserie si nu unora la costum.

vai ce escroci, la noi e 10 lei :rage::rage::rage:

Da mai. Nu am pretentii sa fie preturile de la noi. Ar trebui sa fiu nebuna la cap. Dar bai nene, chiar nu va e un pic rusine obrazului?! Chiar nu avem nici o limita?!
Pana mea, cere-mi 200 de lire doar pentru ca poti. Anul trecut 20 de lire, acum 40.

La noi e 150 lei ca de, e complex rezidential cu fitze.
Nu stiam, dar s-a infiintat un grup pe FB - prietenul lui fiu-meu ne-a informat - si aflu acolo toate cancanurile zilei.
Bineinteles, solutia a fost aceeasi mentionata de @Daria, se cloneaza pe bani mai putini :grinning:
@albinuza, imi place combinatia de culori calde, bej+vernil :heart:
Eu am dovedit ieri jihadul de luni, azi lucrez la fineturi.
O zi glorioasa sa aveti!:+1: