La o cana de vin fiert

Acum exact exact nu mai stiu, asta era pretul la administratorul de scara :grin: La blocurile noi stiu, am dat asta vara pe un rahatel de telecomanda care ridica bariera tot 150. O chestie cu doua butoane, dintre care doar unul util. Asta fac firmele care administreaza cladirile… intra la pachet o data cu apartamentul.

Avuram noroc ca si-a gasit plasticul :smile: Dar nu, nu le dadeam 40 de lire asa pe ochi frumosi nici moarta.

La mine a inceput haosul :smiley: Asa ca va urez o zi fantastic de usoara si frumoasa :smile:

La mine continua jihadul, iar de maine un coleg e in concediu pt 2 saptamani, sunt back-up pe 1/2 din tarlaua lui :frowning:
Sa vina odata weekend-ul sa-mi ling ranile!!!

Ea e Albina, e a soră-mii, cățea de vânătoare. Când cumnatul meu trage cu pușca, ea se ascunde în tufișuri și după aia fuge acasă. E un fel de Ferdinand, al cățeilor! Ei îi place s-o ții în brațe, s-o mângâi și să povestești cu ea. În poză, e pe acoperișul garajului, de unde se uită direct în bucătăria soră-mii, în așteptarea unor bucate mai de soi, nu porcăriile alea de cocoroade!
A, nu e inutilă, vânează iepuri de câmp și găinile vecinului. Pe care le aduce, ofrandă, soră-mii, să-i arate că face treabă. O iubesc! :grin::heart_eyes::heart_eyes:

Ce frumoasa si gingasa este!! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
@Samoa superba!! draga de ea :heart_eyes: M-ai topit de la prima ora.

Nu stiu despre voi, dar eu lesin de somn.

Neata! Foarte greu m-am dezlipit de gagicul cozy si de patul cald. Am hotarat ca mi se falfaie, daca ajung mai tarziu, am tras de timp si m-am bucurat putin de moleseala aia faina, de dimineata. Mai am 22 zile, pana la concediu si vai cat de fain o sa fie! :heart_eyes:
Am sedinta, dupa-masa, mama ei de treaba, ca ma caram mai iute, azi. Dar pe la 3, tot o-intind!
Am baut deja 4 cani de cafea (marime medie), fara lapte, doar cu putina miere. Nu ajuta, frate! Puteam sa beau la fel de bine, ceai de musetel, la fel de sparta de oboseala as fi fost! :roll_eyes:

Eu de azi in 6 saptamani am concediu.
Albina canina e absolut mortala! :heart_eyes: Sa ne mai zici de ea.
Haideti ca mai e putin si intram in weekend! :sunglasses:

Eu tot dau in sus sa ma mai uit la poza! M-am indragostit :heart_eyes::heart_eyes:

slava domnului ca vad ca e inca liniste si pace la uzina. Chiar ca mai e putin si gataaaaaaa…liber la lenevit.

Eu sunt fan declarat, al ei. Sambata trecuta, cumnatul, se pregatea de vanatoare. Albina trebuia sa-l insoteasca. A refuzat! Mergea pana la poarta si se intorcea inapoi. N-a fost chip s-o prosteasca, cu niciun fel de mita.
Nu s-a miscat de-acasa, pana nu s-a dus si sora-mea. Si uite-asa, s-a trezit sorella, haladuind prin maracini, pe coclauri, ca sa convinga giugeaua, sa faca ce-i sta scris in fisa postului! :joy::joy::joy:
N-a fost nici foarte ieftina, au dat 750€ pe ea, cand avea 2 luni. Acum trebuie sa-si ia alt caine de vanatoare si s-o tina pe gagica asta, catel de plimbare.
Sora-mea NU e deloc interesata de vanatoare. E obligatoriu, insa, ca oamenii care traiesc in zona, sa se asigure ca populatia mistretilor e tinuta sub control, altfel primesc amenzi!

@Samoa de curiozitate, unde traieste sora?

In Germania, undeva pe langa Hamm. Afara din oras, la padure :smile:

E un caine extrem de inteligent. La Germanica au murit caini pentru ca au luat nu stiu ce infectie de la mistretii pe care i-au vanat (si probabil rupt), anul trecut am auzit de treaba asta.

Mie mi-e frica de caini in general, fara un motiv clar, ca nu m-a atacat niciunul, dar pe Albina as lua-o la pupat si zgaramanit :heart_eyes::heart_eyes:

Asta da noroc porcesc :smile: Te numeri printre norocosi, la ce menajerie era in Bucurestiul ala. Nu stiu om care sa nu fi avut experiente traumatizante cu maidanezii.

ei, asa un marait sau un latrat, nu le incadrez la atacuri. N-am fost muscata sau fugarita in scopul asta :))))

hahahahahahah :smile: :joy::joy::joy::joy:
Asta a fost ca metoo-ul :))) fiecare ce intelege prin atac sau abuz :)))

Nu stiu, eu ma simteam atacata la fiecare haita care ma inconjura si ma maraia si latra fioros :smile: Muscata n-am fost…dar asta pentru ca noroc, noroc din ala chior.

Am observat insa ca parca am mai scapat de patrupedele teritoriale din oras. Dar habar nu am daca e doar o impresie proasta sau nu.

Nu e o impresia, chiar au mai disparut cainii de pe strazile Bucurestiului. In schimb, s-au inmultit pisicile. Foarte mult.

alellluiiiaaaaa!! Pai chiar capitala europeana nu putem sa fim. Trebuie sa avem prispa si satul acolo, ce dracu. Iar asta vine la pachet cu animalul de pe langa casa omului. Ce daca suntem totusi la oras?!
Dar macar pisicile nu ma pot inconjura si sari pe mine crezand ca sunt buna pe post de crantanele :smile:

nu stiu daca ati vazut:

mah si io sunt tot ca @Ziggy. nu mi-a facut niciun caine nimic. mai mult de vreun latrat prin gard sau vreun marait din lesa vreo potaie, niciun caine, maidanez sau nu, nu mi-a cauzat traume de vreun fel.

cu toate astea mi-e o teama inexplicabila de caini. si culmea, nu doar de caini care au aspect periculos ci chiar si de javrutele alea mici si istrice scoase de babe la plimbare, pe care teoretic le-as putea proiecta cu usurinta direct in sosea printre masini, in caz ca si-ar infige latratoarea in mine :grin:

io o inteleg perfect. este nasoala senzatia. si da, de cativa ani s-a redus considerabil numarul cainilor fara stapan. rar mai vezi maidanezi si asta asa in zone mai nasoale.