La o cana de vin fiert

Noi am avut un caine de curte, l-am gasit mic pe strada si l-am luat, cand era casa in constructie. A crescut maricel, dar bland ca o mamaliga. Ei, si de ala mi-era frica si parca stia, ca ma fugarea peste tot sa ma linga pe picioare, de mi se ridica parul pe spate, in hohotele lu’ mr. Mi-a scapat din lant acum ceva vreme si n-am mai reusit sa-l leg, a mai trecut o vreme pe aici sa-l hranesc si iar golaneala, nu stiu cum reusea sa evadeze.

:joy:
Nu stiu cum, dar mie-mi pare ca are privirea lui Jar Jar Binks.
Nu crezi?

:wine_glass::tropical_drink::cocktail::wine_glass::tropical_drink::cocktail::wine_glass::tropical_drink::cocktail:
Sa bem c-am iesit intregi si nevatamate (rau) din saptamana asta!

te inteleg perfect :joy: culmea, cainii pe care ii stiu chiar ma trateaza decent. nu ma latra, fac frumos la mine, dar mie imi vine sa ma urc pe pereti. de unii dintre cei pe care ii cunosc ma mai apropii uneori doar dupa ce eventual petrecem in acelasi spatiu mai mult de o ora si ne-am obisnuit unul cu altul, iar pe cei necunoscuti sunt in stare sa ii ocolesc si daca asta presupune sa ma atunc in fata masinilor.

inclusiv o namila de caine din asta folosit si pt lupte de unii nebuni, dar in special de paza (al carui nume nu il stiu), pe care il au parintii lui mr. queen, si care rupe gardul in cazul unor musafiri pe care nu ii suporta, pe mine de prima data m-a tratat prieteneste, fara isterii, fata latrat si agitat de zici ca vrea sa ma sfasie. eh, eu nu pot frate sa ma apropii de el. o singura data i-am dat ceva de mancare si i-am aruncat mancarea de la 2 metri :grin:

Neata!
A nins noaptea trecută, cât sa se vadă un pic de alb pe mașini și balcon :heart:
Am chef de-o plimbare la -1 C ca sa meargă o ciorba de vacuta după :wink: și poate un vin fiert băut în parc.

Am primit aseară, o zambilă, albă, in ghiveci. O am pe noptiera mea, lângă pat. Miroase, de-mi mută nasul, mor de dragul ei!
Păcat că nu tine tot anul!

La ce film ai fost, @Samoa?

Star Wars, în sfârșit!
Din motive de gagic călător, la lansare, apoi frate de gagic, cu probleme, n-am putut să mergem. Acum l-am văzut, dar am sacrificat somn, că e târziu și mâine mă trezesc la ore mici și incomode :neutral_face:

Neata!!
@ChickyG intreaga si nevatamata ai iesit tu poate.
Am dar un cur de vro 5 trepte sambata cu tot talentul pe care il am. Ca io cad artistic nu cad oricum. Am buca dreapta vanata. Antebratul si ambele glezene. Tot vinete. E nasol sa dai cu curu de pamant de la un metru si ceva. De aia copiii cand cad nu reactioneaza. Ca pica de la 30 cm.
Io nu am nici o problema cu cainii de nici un fel. :smiley: Nici daca ma ataca nu ma deranjeaza, Pentru ca e instinctual. Au ei un motiv pentru care fac asta.

Am reusit sa imi fac ordine in haine. Mi le-am pus pe caprarii. Acum viata e mult mai buna. :smiley:
Io frec duda in continuare la seriviu. Incep sa prind experienta.

Saptamana faina sa aveti ma fetelor!!

Buna ziua natiune!
Greu la deal cu boii mici. Somn, ploaie…ca ochiul mortului ma misc.

Eu nu am frica de caini desi am fost atacata, maraita si latrata. Inteleg de asemenea ff bine ca e instinctul lor. Ce nu pot sa inteleg este de ce mama dracului trebuie sa ocolesc eu blocuri si stradute ca sa ajung acasa in siguranta?!
Da, aveau motiv de fiecare data sa se repeada la lume - treceai pe strada lor. Ce dracu, buletin de bucuresti by default. Dar evident ca nu e vina lor.
Si nu ca ma deranja, asta e putin spus. Ma deranja pana la criza de nervi, sa vad babele cum pupau in bot haite intregi de caini. Du-te nene inapoi la tara daca nu poti sa traiesti fara animal pe langa casa. Sau marca banul si ai grija de el in casa-ti proprie. Nu sunt eu obligata sa fac slalom printre haite de caini teritoriali. Era ziua si repezitul si latratul printre blocuri.
Cate spaime si momente de tot rahatul…

Asa ca da, ma bucur ca am scapat de maidanezii din capilala.

Buna ziua, mai dragelor!
Prognoza ne ameninta cu ninsoare, 5 centimetri de zapada, urmeaza s-avem si baga astia la avertismente, de zici ca-i pericol de avalansa! Deocamdata e foarte frig si bate vantul. Am avut sedinte de la 8:30 pana acum, imi vine sa plang cu muci, sunt obosita fleasca. Si maine am sedinta, tot de la 8:30 si-asa ma bucur, de nu mai pot!
Dar o sa ma duc la sala si-mi trec nervii si frustrarea si oboseala!
AMR 20

La noi e o vreme tare ciudata. Au tot amenintat si aici ca vine frigul. A plouat la greu si e nor. Dar in jur de 8-10 grade. M-am trezit de prea mult caldura.
Am dat comanda de pilote subtiri la Ikea ca nu mai merge cu alea medii.

Eu sunt fara chef total. Noroc ca nu am atat de multa treaba.

Chef n-am nici e, vai de steaua mea! Am venit aseara, la 12, acasa. Am dormit pe ffwd si fac eforturi uriase sa-mi tin capul pe umeri si ochii deschisi. Si am de lucru o gramada si mi-e si groaza sa ma uit in Inbox, ca intra si intra si intra mail-uri!
Acum o sa incui usa si o sa incerc sa meditez 10 minute, poate recuperez ceva energie!

Eu m-am culcat pe la 12 si la ora 5 m-au trezit avioanele. Cred ca a fost ceata si au zburat ff jos…altfel nu imi explic de ce se auzea ca si cand blocul ar fi langa vreun aeroport. Nexam adormit la loc. Deci cred ca diseara o sa pic lata.

m-am crucit un pic: 85k o garsoniera in Cluj?!

Hopaaa, ultima moda la englezi. Mai scump decat sampania.

Prost nu-i cine cere, ci cine da atata :wink:
Ma freaca ca pe hotii de cai seful asta nou. Si acuma zice ca vrea ceva asa, iar peste cateva zile vine si zice ca nu-i bun asa, trebuie altfel (cum fusese de la bun inceput). Si chiar cand i-am spus cum adica, iaca, mi-ai dat negru pe alb ca tu vrei schimbarea x, nu-l intereseaza prea mult… De parca n-ar fi si asa dublu munca de facut momentan, mai trebuie sa fac si sa desfac alte chesti… Grrrrr!

greu cu sefii noi… al meu nou presedinte inca nu stiu ce si cum, momentan e ok cu mine (altii zisera ca nu li s-a parut prietenos…) fata de predecesorii lui de i-am suportat , asta e zambiluta :)). Time will tell

I feel you, sis, vai, cum te inteleg!
Aia e munca mea de zi cu zi, sa hotaram ceva si-apoi sa ne sucim si dupa aia ne razgandim, ca uite, tocmai ce ne-am mai sucit o data, ca de ce nu?:disappointed:

Eu sunt cu clabuci pe mine, la faza asta, mi se pare ca se fac planuri, pe genunchi, pe principiul “eh, incepem asa si vedem noi, pe urma!”

kefir posh??

Cunoaștem. ”Da ai zis că vrei așa, nu altminteri”. ”Was interessiert mich mein Geschwätz von gestern?” :smiley:
E boală șefească asta, clar.

Shit!
Cranberries singer Dolores O’Riordan dies aged 46 :((