La o cana de vin fiert

Ollelelelleele! Pilotul asta merita decorat :open_mouth::open_mouth::open_mouth:

A venit, dar tare e inceata, zici ca-i luni! Si n-am niciun spor, mai ca dorm cu capul pe birou. M-am ratoit la o cucoana, profa, care imi da informatii cu lingurita si trimite 50 de mailuri. Am rugat-o sa fie un pic mai eficienta si sa-mi ceara dracului ce vrea, intr-un singur mail. Acum vrea sa vina la mine in birou, am timp? Nu, nu am, trimite un mail scurt si clar! A amutit. Intre timp, i-am planificat niste ore de suport, vinerea dupa-masa, ca ea conduce proiectul ala, sa vezi ce se bucura! :smile:

@ChickyG, vrei s-auzi de chestii pentru acelasi client, impachetate in acelasi carton, dar cu invoices de la firme diferite? Pentru client In Asia.Sau tot impachetat in acelasi carton, pentru acelasi client, deliveries cu incoterms diferiti? :joy:

tenis si binge :grin:

@Zambareata Fix asta vreau si eu de la weekend :smiley: :smiley:

:joy:

:laughing: inspirati de sharpei

Frumosi mai sunt astia micii :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Olalalala…asta da directitudine :smile:

:heart:️ Un raspuns de om cu bun simt.
Weeeeeekend!
Direct in Marile minciuni nevinovate ma infig. Stiu, toata lumea a vazut serialul, eu nu. Acum i-a venit randul.

vizionare placuta Chiquita, foarte bine mai joaca toate muierile in el!
si sa-ti traiasca ficiorul sanatos ca dijtept este :slight_smile: si sa-ti aduca nora misto in batatura :wink:

Eu nu, asa ca nu te simti ignoranta, locul de la coada e al meu!

E weekend si eu voi munci, FML! :sob::rage:
Cel tarziu, pan ala sfarsitul lui februarie, negociem salariul. Atunci vedem daca e true love :grin:

Nici eu nu l-am vazut, si am si cartea. Dar is in Nesbo pana’n gat, asa ca o sa pice cartea si mersi pt idee cu serialul! :smiley:

Buna dimineata!
Iata-ne din nou in transee, la ore nerusinat de mici, vai ce dor mi-era! NOT!
M-a certat gagicu, sambata, a zis ca muncesc prea mult, asa ca ieri n-am muncit nimic. Prin urmare, am o croznie de treaba :roll_eyes:
Ma mobilizez si trec la munca, trece vremea mai iute. Si uite-asa AMR 11.
S-aveti o zi de luni, faina, ca una de vineri, gagici!

Neata. Urat tare la malul marii, ploaie sacaitoare si vant.

Neata, neata!

La noi a plouat torential aproape tot weekendul. Ieri o dadea de pe ploaie pe ninsoare. Dar evident ca nu s-a pus nici macar un fulg. Prea cald si fleoscaiti fulgii.

Tare mi-as dori sa vad si iarna marea :heart_eyes: Dar imi pot imagina ce deprimant e.

La noi sunt -3 grade. Cica o sa fie +2 maine si +6, marti. Bun asa, ne mai descotosmanim de cojoace.
Ah, ieri am iesit la un power walk, la padure. Un tricou de sport, cu maneca lunga, o geaca de sport (asta din link)

http://www.barrabes.com/sv/peak-performance-helium-hybrid-jacket-w/p-67026?idvariedad=274794&opt=d&utm_source=pricerunner.se&utm_medium=CPC&utm_campaign=producto

Si peste, aia mov deschis, pentru alergat, care e practic, o foita. Nu mi-a fost frig deloc, n-am transpirat decat foarte putin, a fost perfect. Avem si putina zapada, maine dispare:

Ce misto @Samoa
Cat de dor imi este de natura!! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

As interzice prin lege trancanitul la birou de la prima ora. Nici nu ajungi bine la munca si incepi cu diaree verbala??? Pac, 10% din salariu taiat.

Si eu fac urat, la socializare fortata, la prima ora. Din fericire,la prima ora a mea, nu prea ai cu cine sta la taclale:grin:
In restul zilei, obisnuiesc sa tin usa inchisa si mai pun si castile in urechi, in caz ca bate cineva la usa, sa fiu sigura ca n-aud. Raspund insa, foarte prompt, la mailuri. Nu-s sociabila, dar sunt al dracului de eficienta!

Asa era si la mine. Dar a venit o colega noua care e super agitata si pe modul de “sunt entuziasmata” din orice…care a inceput sa ajunga si ea ff dvrm.
Sper ca privirile si raspunsurile seci si scurte au facut-o sa priceapa ca diareea verbala entuziasmata si pitigaiata de la prima ora chiar e un mare NO - NO pentru mine.

Hai ca ce-a fost mai greu a trecut :smile:

Ma duc sa inhat ceva de mancare.