La o cana de vin fiert

Am bestelit o profa, care mi-a acrit sufletul, vineri, chiar inainte sa plec acasa.
M-a amenintat, ca ma evita. Vai, nu-mi spune! Cum sa supravietuiesc eu, fara miorlaiala ta constanta?
Hai, pa!

:joy:
Credeam ca sunt eu mai deosebita, asa, antisocializare. Vad ca nu sunt singura.
V-am spus ca va iubesc? :blush:
Terminai “Marile minciuni nevinovate” fix acum. Mi-a placut maxim!!! Banuiesc ca urmeaza seria a II-a, daca lua Nicolitza premiu la Golden Globes, si serialul asisderea.
Bun, domle, bun.
Hai ca maine avem simulare de weekend :joy:, urmeaza Ziua Unirii, respectiv una bucata minunata zi libera.
Ce serial mai recomandati? Ia sa arunc o privire in topicul de profil.
PS: Venii sefu’ din vacanta in Cuba, cica vreme nasoala, nu prea era bronzat, in schimb a adus o sticla de Havana Club Limited Edition sau Special Reserve, nu-mi amintesc exact. Tre’ sa o programam la o degustare.Sau sa turnam zilnic in ceai in scop profilactic?:wink:

@ChickyG in functie de cat de stresanta e ziua, merge testat romul si in ceai :smile: :smile:
Cum sa fii singura antisocializare? Nu ne vezi :smile: A tunat si ne-a adunat :smile:

Ajung la birou, raspundeam la niste mailuri si ma chinuiam sa termin si un raport pentru o mirifica sedinta. Era destul de clar ca sunt concentrata. Numai ce aud din senin: “Alexxxxxxx, ce ai facut aseara?”
Poftim? “Ce ai facut aseara?”

Era sa i-o dau pe aia romaneasca cu “m-am tinut cu mainile de cur si am sarit in sus” :smile:
Ma intrerupi asa din senin ca sa ma intrebi ce am facut aseara.

Domne, multe zile libere mai aveti :disappointed_relieved: vreauuuu si euuuu!!!

de aia pt mine ar fi groaznic sa lucrez intr-un open space. s-ar lasa cu chestii nasoale :smile:

Daca exista iad, cred ca asta e metroul londonez intre 8.30-9. Nu ai cum sa stai la coada 5 minute pe ceas, doar ca sa dai cu cartela sa iesi.
Dupa ce ca m-am trezit tarziu si am fost pe fuga, am luat si dlr-ul gresit…sau poate au schimbat astia ruta si n-am fost eu pe faza. Desteapta de mine era si cu Spotify-ul la maxim in urechi, ca sa ma trezesc mai cu spor. Si cu spor am inceput ziua. Cand am ridicat ochii din carte, am realizat ca eram la mama dracului.

Nici nu vreau sa imi imaginez aglomeratia de la metroul londonez dimineata.
Asta este unul din principalele motive pentru care sunt indragostita de oraselul asta mic in care stau acum: nu e niciodata inghesuiala sj ajungi rapid oriunde.

Aici e furtuna de azi noapte. S-a mai potolit, ca azi noapte simteam ca se zguduie geamurile de la vant. Dar tot e suficient cat sa ma ude fleasca din parcare pana in birou. Storc apa din pantaloni. Oh well!

@Hortensie de asta mi-a placut fff mult Praga. Era o placere sa te duci la munca cu metroul.
Dar ce sa facem, ne adaptam :smile: Solutia: plec cu noaptea-n cap dimineata ca sa evit cat de cat haosul. E inghesuiala si mers umar la umar, oricum…dar macar chiar nu stau pe loc cate 5 minute doar ca sa dau cu osyter card-ul.

La noi e posomorat si ploaie mocaneasca, dar nu e frig. Tipic :smile:

Ce zi lungaaaa o sa fie azi! Mai trebuie sa plec si tarziu daca am ajuns cu intarziere. :roll_eyes::roll_eyes:

Salutare natiune!

Imi place google doddle-ul de astazi: Virginia Woolf’s 136th Birthday.

Imi aduc aminte ca si la parintii mei la bloc erau vecini care aruncau bradul de la etaj in curtea blocului. Asta era acum cativa ani, nu stiu daca inca mai fac asta fiindca nu mai stau acolo. Dar nu m-ar mira sa se intample inca.

PE BUNE MA??? :fearful::fearful::fearful::fearful:

Da, si eu m-am sters la ochi confuza si m-am mai uitat o data. Si daca le zici ca sunt niste tarani neevoluati, se supara ca cica nu respecti neamul.
Stiam de obiceiurile astea, desi din fericire nu am avut astfel de specimene pe post de vecini. Dar speram sa fi scapat totusi de obiceiurile astea mizerabile.

Greu mi s-a parut ca a trecut ziua asta.

:cry:

azi dintre toate zilele am parte doar de nesimtiti dar ca sa imi puna un zambet pe buze am observat un ticket care spune: User unable to press the correct button on the keyboard…
Seriously???

Pe bune? :flushed: :joy::joy:

Eu cand zic ca “mind the gap” si “careful hot content” prosteste lumea. Deedee don’t press that button!

am decis sa ma reintorc la samsung si sa ii flituiesc pe apple. am niste neeervi pe javrele alea!!! asa ca acum sunt mandra si nervoasa posesoare a unui samsung s8. nervoasa ca tre sa ma reobisnuiesc cu android si nu pot transfera fara batai de cap ce am pe iphone, dar ii dau eu de cap.

Good luck with that! Și bine ai revenit în familia Android!
Ești fiica risipitoare, care iată, revine acasă :grin:
Mie Apple mi se pare un fâs. În afară de design, nu-i nimic de capul lor!

Eu sunt îndrăgostită de iPhone, de când l-am avut pe primul (în 2014) nu mi-am mai dorit altceva. A, că e destul de restrictiv, că nu poți importa direct muzică sau mai știu eu ce… mă deranjează prea puțin, îmi fac arhivă din calculator, cu iTunes.
Cum sunt nițel snoabă (part of my charm, mă scuzaț :blush:), mi-am procurat în octombrie 8-ul (în special pentru partea de foto/ video, unde excelează, dar și pentru baterie care ține în mod evident mai mult). Și-l iubesc, deci dați în Apple, dați în mine :smiley:

bai de ar fi doar asta problema ar fi cum ar fi, dar stilul asta de a forta utilizatorul sa ia alt si alt model ma face cu nervii. am un iphone 6, care are aproape 3 ani. ei bine nu aveam deloc in plan sa il schimb pt ca arata f bine si merge f bine.

ma rog, mergea f bine pana cand au decis ei ca e cazul sa imi forteze mana sa fac update softului si apoi sa imi incetineasca groaznic telefonul, fara posibilitate de downgrade. nu mai zic ca ocupa o gramada fiecare nou ios, iar kkturile astea nu sunt prevazute cu posibilitate de card de memorie, asa ca am ajuns sa dezinstalez una cate una toate aplicatiile ca sa pot folosi junghiul de telefon.

pe cloud mai pardon, e cu taxa ce depaseste 5gb si daca vrei totusi sa te incadrezi in cei 5gb si sa muti in calculator ce ai acolo, ai pus-o! daca ai cumva 1700 de poze pe cloud tre sa le iei one by one ca nu poti selecta tot.

ii ia dracu cu harfele lor cu tot! eu am nevoie de telefon functional pt job, care sa faca mai multe decat o simpla vorbitoare cu aspect de smartphone.

si nu, nu vreau sa platesc nici un cent stocarea pe cloud! :rage:

admit ca daca nu il folosesti pt business e un device misto. bateria e si ea misto, dar nici samsung nu sta prost. oricum la cat il folosesc eu, si unul si altul trebuie incarcat zilnic.

pozele nu! samsung ii bate la fund de pe vremea lui s4, ala fiind ultimul pe care l-am avut.

daca il folosesti pt business si vrei ce vreau eu de la el, e un mare fas, cum a zis si @Samoa

ah si nu mai zic ca iphone X mi se pare urat cu spume comaprativ cu modelele anterioare.

am si macbook, dar daca si la asta imi fac la fel, macar il pot fenta cu windows. oricum, nu m-as enerva f rau pt ca am si un zen book de la asus care este la fel de bun ca apple: baterie 12 ore la utilizare modesta si 4-6 la utilizare normala, configuratie super misto.