La o cana de vin fiert

Pai eu ce zic? Design si atat, restul sunt balarii!
Eu il am pe-ala de la munca, sta mai mult inchis, sper sa-si dea duhul in curand, ca sa pot motiva achizitionarea unui nou Android :smiley:

Si eu in gasca Android!.Tableta la fel, trec de pe tel pe tableta cu cititul si se sincronizeaza imediat.
In plus, ai un car de optiuni in ceea ce priveste telefoanele. Mr. e cu Huawei de ceva ani. Faceam eu misto de el cu chinezii lui, dar am inceput sa ma uit lung, asta de il are acum este chiar f misto. Am zis ca-l iau in probe cand l-o schimba.

prin 2006 cand mi-am luat primul ipod puteam sa jur ca never ever am sa renunt la apple
pana m-am facut mai mare si mi-am luat prima tableta de la google
de atunci numai android in viata mea
samsungul meu s4 nu vreau sa-l schimb pana nu crapa de tot
si nici nu da semne ca ar crapa
e adevarat ca nu’s fana telefoane deloc :)))))

N-am trecut prin upgrade-uri nașpa, probabil și de aia sunt atât de conciliantă :smiley: iPad nu mi-aș lua însă, am o tabletă Huawei de care sunt mulțumită la superlativ.

Și mă spovedesc că am Macbook Pro. Care însă, spre deosebire de telefon, nu va fi urmat de vreun confrate Apple, când o fi să fie. E superb, dar mult prea sensibil, zici că e fecioară de pension. Vedeți, nu mi-am pierdut uzul rațiunii :smiley: (sau nu pe tot :smiley: ).

am auzit lucruri bune despre huawei. am si butonat cateva scurt timp, dar nu m-am incumetat sa fac intoarcerea la android cu huawei. am zis sa o fac cu unii de la care am asteptari la fel de mari cum aveam de la apple, sa nu incep sa plang apoi dupa ei :smile:

Am Samsung, dar trag cu ochiul la ala, e peste al meu clar. Insa telefonul meu nici nu este cine stie ce, asta pentru ca sunt ingrozitoare cu telefoanele. Asta a luat o groaza de busituri, il incarc cand imi vine, mi-l terorizeaza feciorii, are mai mult de 2 ani si rezista ca un erou.
Huawei s-a catarat bine in topul marcilor, parca erau pe locul 3.

Buna dimineata! O gramada de Android fan girls, asta ne bucura! :smile:
@Nancy, erai aproape descalificata, dar te-a salvat tableta :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Azi e zi mai usurica, desi am lucrat de-acasa, de marti incoace, a fost nebunie. Sunt terminata, mental!
Gagicu, in incercarea de-a ma face sa uit de munca si stres, a facut rezervari la brunch, maine. La Ritz. WTF!!!

@Samoa buna treaba :smiley: Distractie placuta!! hai ca meriti :slight_smile:

Eu sunt la al doilea iphone. Il am pe 5s care inca merge. Ca rasnita, ce-i drept - dar merge. Nu pot sa zic ca sunt fan inrait dar m-am obisnuit cu iphone-ul si probabil cand voi reinnoi abonamentul cand ma duc in tara, voi lua tot in iphne. Itunes-ul ma isterizeaza si am renuntat de mult timp sa imi bat capul. Folosesc spotify si sunt multumita.

Insa la munca folosesc un samsung S8 si remarc ca usor, usor am cam inceput sa renunt la iphone-ul personal. Imi place pana acum ff mult.

Bai, sincer, mie imi curg balele la un S8, dar sunt in plin proces de infranare a impulsului de shopper maniac. Am un S7 Edge, in perfecta stare, e fain, merge ceas si nu-i gasesc hiba, care sa motiveze schimbarea, in afara poftei de nou! :slight_smile:

Intre altele, am promis sa nu cumpar haine de antrenament, decat cand e absolut necesar (un articol se rupe, sau nu mai poate fi folosit), cu exceptia incaltarilor, care continua sa se innoiasca, o data pe an.
Si va spun ca nu e treaba usoara, sa te tii departe de shopping! :disappointed:

@Samoa nu imi spune. De cand pusei amazon prime-ul imi vine sa imi dau una dupa ceafa. Ce-i drept nu cumpar chestiuni scumpe.
Dar, imi vine vreo idee de o carte sau ebook? pac tzac in aplicatie: DONE.

Aahh, parca as vrea un ibric: pac tzac, doua click-uri: DONE.
Ar merge o fata de masa pe porcaria asta de cafea de la Ikea. pac tzac in amazon prime: done
Aseara am comandat vreo 3 feluri de cafele. Ce dracu, daca tot am luat ibric, nu trebuie sa bag in el o cafea noua?
Si toootttt asa.

Ahh, iar cu telefonul…nu stiu, eu trag de cate un telefon pana crapa de tot. Asa ca daca merge bine, mai lasa-l un pic.
E misto S8-ul n-am ce sa comentez. Insaaa, uite ca am si ceva de criticat :smile: Mie nu imi place sa am huse sau folii la telefoane. Sincer, imi aduce aminte de telecomanda de la romani bagata in plastic ca sa nu se strice :smile:
Ehh, nu am zgariat, nu am scapat telefonul. Chiar am grija de el pentru ca el al companiei si nu vreau sa fiu buna de plata aiurea.
Dar, il bag in buzunar la blugi, la palton etc. Ei bine dupa 4 luni de folosire, s-au facut doua dungi…sterse, tocite, pe ecran in partile alea curbate. Probabil tocit, matuit un pic din cauza ca partile alea ies in evident cand il indesi in buzunar.
Darrrr…mi se pare tareeee ciudatica faza. Mofturi, evident.

Tu si mr. cu zgaraieturile :))) Numa eu nu vad nimic :))

eu nu suport telefonul cu zgarieturi sau alte minuni :roll_eyes:
si nu suport nici husele de vreun fel sau sticla aplicata pe ecran :smile:

de cand am descoperit Alien Surface nu mai renunt la ele. iar de scapat eu am scapat telefonul cu fata in jos pe beton din cel mai nasol (si nu s-a intamplat o singura data), iar cu folia aia nu a avut nici pe naiba. asa ca asta este un motiv pt care nu renunt la Alien. nu mai zic de faptul ca se aplica de jur imprejurul telefonului si practic nu iti dai seama ca ai ceva pe el, nu i se modifica forma cu absolut nimic.

da stiu, sunt o groaza de reviewuri negative pe net legate in special de aplicare. daca nu esti indemanatic sau esti chiar putin narod :grin: o sa ti se para calvar aplicarea ei. mie mi-a iesit din prima si am aplicat o gramada de astfel de folii pana acum (atat mie pt ca nah, rezista in jur de jumatate de an-un an, cat si tuturor prietenelor care au fost seduse de folia de pe tel meu :joy: ) , deci consider ca reviewurile alea sunt complet nerelevante.

incearca Alien pe orice telefon :grin: ipone-ul meu, asta care ma face cu nervii nervosi acum, arata dupa 3 ani ca scos din tzipla si eu nu port folie sau husa pe telefon, iar asta nu m-a incurcat cu absolut nimic si nu mi-a starnit iritarea in timpul purtarii ei. daca ar fi sa stau cu telefonul plin de semne as face cu nervii.

https://aliensurface.ro/

iaca astia sunt. ea costa vreo 70 de lei initial si ti-o inlocuieste ulterior de cate ori vrei platind transportul si 9-10 lei pt folia noua. cum eu am deja doua, domnul queen la fel si prietenele mele au toate la fel, cand le inlocuim ne scoatem cu 10 lei la jumatate de an :smiley:

Multam de pont @Queen :kissing_heart:

Ma bucuram ca e vineri, vine weekendul, mi-am luat liber luni, si am fost si la masa la nea Carluccio’s, si a iesit si soarele. Ce frumos si trilullilu. Pana cand suna telefonul.

Eu atat zic: daca mai aud vreodata in viata asta de cacaturi cu naturiste si tratamente cu floare de papadie, o sa fac o criza de isterie.

Asa cred ca eram ieri dimineata :smile:

Misto solutie, @Queen!
Eu, nu folosesc nimic, dar nici nu am zgarieturi pe suprafata telefonului, sau poate nu le vad eu, ceea ce inseamna ca nu-s demne de luat in seama. Eu nefiind foarte tipicara, am o atitudine destul de laid back, cu privire la ustensile si gadgeturi. O tigaie, care s-a ars pe cur, nu e o catastrofa, o tin pentru gatit, deci vad asta ca un efect normal al folosirii intense. Un ecran zgariat, nu ma isterizeaza, daca nu afecteaza timpul de raspuns.
O tastatura pe care unele litere (se stiu ele care :grin: ) e un soi de cicatrice pe care o port cu mandrie :joy:
Da, sunt sonata, stiu!

E weekeeeeeend! :tada::tada::confetti_ball::confetti_ball::fireworks::sparkler:

OMG!!! unde-o gasisi soro pe ciufulita asta mica??? :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Pe asta trebuie sa mi-o printez sa mi-o lipesc pe birou in zilele alea in care m-as duce intr-o pestera!! DO NOT DISTURB! :smile:

@Samoa fix asa sunt si eu :smile: Sau cum ar spune tata “esti dusmanul lucrurilor”.
De asta m-am si mirat ca am observat matuirea la samsung. Nu e zgariat, matuit putin fix pe dunga aia care iese in afara. Si cand eu stiu cat am putut sa dau cu iphoneul de pamant si sa il arunc in geanta langa chei…imi pare cam ciudat ca asta s-a facut asa doar de la bagat in buzunar la haine.

m-ati facut sa ma uit la antichitatea mea de s4 sa vad daca e zgariat
are cateva pe ecran dar mi se cam rupe de ele :)))