La o cana de vin fiert

apple? :joy:

deci va zic, am o perioada ffff proasta.

Uite, chiar acum mi s-a intamplat ceva care ma face sa ma gandesc foarte serios sa renunt la android si conturi de gmail. Deci…caut si eu pe google zborul lui mr, din chrome conectat la contul lui mr, ca asa lucram noi.
si ce-mi vad ochii la rezultate? Nu doar detaliile normale ale zborului, ci si nr. de confirmare a biletului si adresa de mail de la care a primit biletul!!! Biletul fiind un simplu si banal PDF! Ei, google l-a citit, for fuck sake, l-a citit! Am cautat DOAR nr zborului, da fuck is wrong? Black Mirror e din ce in ce mai aproape!!!

da, asta e ceva ce nu imi place. este fffff invaziv androidul si ma cam deranjeaza asta.

Mda, cica se pot dezactiva din setari si sunt confidentiale. dar am avut un soc.
Urmatoarea faza, dau cautare aeoroportul unde a aterizat, dar de data asta google a citit biletele colegilor (le-a primit si el in mail), ca ii mai vin doi, numa ca aia au plecat din alta parte. Scaneaza tot, nemernicul…

:nauseated_face:

@Sibipa saru-mana mult de tot :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

@Queen ohhh, cu marimea de la S8 si eu am probleme pentru ca am mana mica. Si pe langa asta, mai am si doua maini stangi si sunt repezita => dezastru. Dar am ff atenta de data asta si nu am reusit sa il dau pe jos pana acum.
Dar parca de ceva vreme am inceput sa ma mai obisnuiesc cu el. Insa in primele 2 luni mi-a fost greu…fff greu si cred ca il dadeam dracu daca nu era telefon de munca.

E soare! Cred ca-mi bag piciorul si plec acasa si lucrez mai traziu, ca-i pacat sa las sa-mi scape asa vreme!

Eu lesin de somn. Am fost ca un mic zombie toata ziua. Ce-as mai pleca acasa :smirk:

Eu am plecat. E și mâine o zi! :stuck_out_tongue_winking_eye:

mdea, telefonul nu imi place. sa vaz daca ii conving pe aia sa accepte retur, ca nah…e pe persoana juridica si doar daca vor ei accepta, altfel nu sunt obligati sa respecte cele 14 zile.

comanda de la deciem nu a ajuns si am aflat de la dpd ca e blocata undeva. sa le scriu mail si verifica ei unde. de parca numa de asta nu mai stateam acum…

ce sa mai, lucrurile merg din ce in ce mai bine :joy:

Ambele colete? parca dadusei si unul cu uleiurile.

yep! ambele amandoua, sa zic asa :joy:

Un PMS ceva? Ca parca ma vad pe mine, in perioada aia, nimic nu merge si totul ma calca pe sistem.
Nasol cand lucrurile nu se aseaza, dar nimic din toate astea, nu e o catastrofa. Esti sanatoasa, te antrenezi, nu ti-e foame, ai familie si prieteni si un gagic care te iubeste, esti in regula. Cu telefonul si pachetele, o sa fie bine, ai sa vezi!

Ok, dupa prima gura de cafea…neata! Azi muncesc de-acasa. Pentru ca pot! Mai tarziu, ma duc s-alerg daca am tupeu, bag si un antrenament de forta, ceva.
Ploua, e bezna si ce fain e acasa, cu nadragii mei home edition si nemachiata!
Hai ca AMR 3, mai bine zis 2 ca azi nu se pune.

Neaaaataaa!
Buna treaba ca lucrezi de acasa @Samoa

Apropo de colete, am niste chestiuni comandate de la Catena. De luat banii, i-au luat, de confirmat unde si ce se intampla cu comanda, nu.
Am deja 4 emailuri date si 5 zile de cand banii mi-au fugit din cont. Trebuie sa imi fac timp astazi sa ii sun. pfff…

Nu sunt vreo obsedata cu mancarea si sanatatea. Dar pe bune, chiar trebuie sa pui zahar in orice?
Imi luam niste iaurt si piept de pui de la M&S. Daca tot nu am mancare buna, gatita, pe langa birou macar sa bag in stomac ceva cat de cat decent.
Ei bine, observ ca iar s-au jucat cu ingredienele. Zahar si in iaurt si in pieptul de pui.

E infricosator! Eu mananc de la chinezi, o data pe an, la fel si sushi, nu cumpar nimic prefabricat/ preambalat (ma refer la mancare gatita), caut cu infrigurare, zaharul, pe lista de ingrediente, pe toate produsele, cand ma duc la cumparaturi.
Daca e sa mananc zahar, vreau sa aleg eu, cat si in ce.
Nici eu nu-s disperata, dar de zahar chiar mi-e frica! Nu ma feresc de grasimi, dar zaharul e Satana! :

Eu nu il privesc neaparat ca pe Satana dar nici nu sunt vreo nebuna dupa dulciuri. Dar pe bune, de ce as vrea zahar in iaurt?
De ce trebuie zahar pe un piept de pui?!
Ok, deci nu le mai halesc nici pe astea pentru ca ma enerveaza bataia asta de joc. Daca vreau zahar ma duc si imi cumpar o ciocolata buna sau o prajitura. Puiul il vreau doar cu sare sau piper.

Ba, eu il vad ca pe Satan, in mancare. Pricep ca nu poti face ciocolata, cu nisip, in loc de zahar, dar sosuri cu tone de zahar, salate, cu zahar, maioneza, cu zahar, kaviar, cu zahar, pateu, paine, crema de branza, somon, hering marinat…la sfarsitul zilei, ai inghitit cateva linguri bune de zahar, despre care habar n-aveai. Si pe urma, ca de ce fac oamenii diabet…Pe bune? Sau cancer…Ma opresc, ca incep sa sun ca madam Ster :laughing::laughing::laughing:
Folosesc miere, in general, in loc de zahar si in cantitati mici.
Mananc dulciuri (cateodata), portii zgarcite. Nu-s abstinenta total, dar incerc sa-l evit cat pot. Mai ales pe ala “ascuns”.

Daria, e zahar adaugat la iaurt? Ca iaurtul contine lactoza, care contine zahar (natural).
Mi-aduc aminte ca mi-a povestit cineva ca in USA se gaseste numai lapte cu zahar. Cand am ajuns acolo dupa asta, fix intr-un supermarket m-am infipt si-am citit etichetele laptelui: era vorba de “zaharul” natural din el, nicidecum de zahar adaugat.
Deci daca e numai zaharul scris la gramele sau procentele unde sunt trecute lipidele, proteinele si carbohidratii (in cazul de fata sub forma de zahar), e ala natural. Daca scrie la ingrediente de el, e nasol.