La o cana de vin fiert

Ce chestie ieftină din partea lui madam jurnalist. A văzut copilul meu, gata, toată lumea la loc comanda, să dăm copilului ce vrea. Dar de ce-ai fi obligat, nene??? Și apoi să te pui într-o parte și să faci poze pe furiș criminalei care a îndrăznit să nu satisfacă cererea copilului tău… Nu mai bine se ducea să-i cumpere un pluș din Duty Free în loc să tasteze cu atâta venin și să facă poza publică?

Și să faci o dramă din asta, auzi colo, a postat ca să nu ”izbucnească în plâns”… Asta nu știe ce-s necazurile. Băinene :roll_eyes:

Hahahahaaaa :joy: misto scris articolu’
Si ati bagat la cap ca aia mica intelege ca nu primeste din cafeaua mamei, da? :rofl: Saraca copila, nu cred c-o sa-i fie usor in viata de adult cu asa educatie.

Deci chiar ma iau nervii capului. Evident ca Amalia Enache a gresit făcând publică fotografia duduiei in cauză, dar de aici si pana a spune ca un copil de mai putin 2 ani este needucat pt ca a vrut sa atinga o jucarie mare, frumoasă, purtată in brate de cineva este o mare distanță. Am citit pe FB inclusiv comentarii de tipul ca poate jucaria era cadou pt alt copil si ca fetița care voia sa o atinga o putea umple de muci si de bale. Pe bune?! In ce lume traim?

Si eu m-am distrat pe tema asta. Culmea e ca fetita a priceput ca nu se poate, dar ma-sa nu si nu, nu ma las, ii arat eu ei, pitipoancei cu ursulet!
Postarea nici macar nu este despre plozi, este despre o domnita prompterista care are impresia ca a facut cel mai copil copil, si ca numa nemernicele nu isi dau seama si ii amaresc viata in aeroport, sicanand-o cu ursuleti.

Amalia Enache a șters între timp și a doua postare. Cu asta chiar și-a arătat adevăratul caracter! Nesimțită care-și permite să batjocorească înfățișarea cuiva care nu s-a prosternat și executat când copilul ei a cerut ceva…

Eu raman la parerea mea, Amalia Enache a gresit, dar sa iei apararea unei dudui care plimba in brate o jucarie mare de plus in fata unui copil mai mic de 2 ani si care respinge copilul cand acesta se apropie de jucarie mi se pare inuman

in timp ce poza femeii cu ursulet circula la liber in toate tabloidele.

@Kim, cum ziceam - poate eu, ca proprietar de ursuleț (păcatele mele…), poate sunt supărată, poate am o suferință, poate efectiv nu-mi stă capul acolo, de ce trebuie să fiu atentă să nu am nuștiuce în brațe că dacă vede cutare??? Nu-l plimba, era și ea acolo în aeroport (partea cu șicanele, descrisă abia în a doua postare, a fost o minciună la fel de nerușinată ca și emitenta). Ce să facă, să-și cumpere un detector de copii ca să știe când e vreunul în preajmă??

Eu sunt stupefiată, nu mai am cuvinte, chiar nu inteleg cum de puteți găsi justificări pentru atitudinea tipei in cauză. Repet, Amalia Enache nu trebuia sa ii faca publica poza, dar de aici si pana la a o scuza pe individa respectiva acuzand lipsa de educatie a copilului mai mic de 2 ani e o distanță uriașă

Nu i-am luat apararea, nu stiu cine este, 100% n-as fi procedat ca ea. dar la fel de sigura sunt ca nu m-as fi ofuscat daca ai mei nu ar fi primit jucaria. Toata postarea ei, cu poze atasate, este ridicola. N-am prins postarea originala, nu am citit comentariile.
Da, curios ca in poze femeia apare singura, fara prietenele hlizite etc.
Maaa, eu cred ca se gelozi Amalia, poate se uita gagica-su prea lung la ghetutele roz.

Eu nu am spus absolut nimic rău de copil - nici aici, nici pe Facebook. A văzut, a vrut, așa poate să vrea și jucăria de 500 de euro din magazin. Întrebarea e ce face mama, aia care se presupune că-l educă?

Te rog să nu-mi răstălmăcești vorbele. Eu nu am ceva decât cu nesimțița de mă-sa.

Ziggy, nu de tine am zis ca i-ai luat apararea, am specificat ca e vorba de niste discuții pe FB

Nici de tine Nancy, dar tu stii discutia de pe net

O știu, și pe bune că de ce mă gândesc, de ce mă enervez mai tare.

Apropo, n-am văzut pe nimeni să aibă ceva cu copilul. Dar pe nimeni.

Saracul copil needucat…mucii si balele…chiar nu ai vazut?

aha, ok.
Comentariile pe fb nu trebuie sa le luam 100% in serios, unii se aprind, altii baga fitile, se fac tabere, si pana la urma ne inflamam din cauza a doua tantici, una faimoasa, alta nu, pe un subiect mai degraba comic.

Plus opinia ca donsoara nu a provocat vizual copilul in nici un fel, se poate plimba pe unde vrea ea si cum vrea eabsi cu ce vrea ea in brate fara grijă ca un copil ar putea pofti la ce vede. Lumea libera…ma lipsesc

Păi muci și bale cred că nu-s chiar de neimaginat la un copil de 1,5 ani cât am înțeles că are aia mică :slight_smile:

Da, Ziggy, asa este, ne polarizam pe subiecte mici la prima vedere, dar mari prin implicații, bunatate, empatie

Pai copilul nici n-a facut tamtam, n-a inceput sa urle, sa se dea cu fundul de pamant etc, doar pe ma-sa n-a rabdat-o.
Dar pe bune, eu as cam da-o-n judecata oleaca asa.