La o cana de vin fiert

Probabil c-ati vazut reclama asta ca-i netul plin de ea, editie noua a lu’ Four Yorkshiremen, numai cu sportivi londonezi

hahaaa, f f misto!

Buna ziua!
E foarte frumos afara, chiar daca sunt doar 0 grade, e soare si eu o sa-mi pun in curand toalele de sport si ies la alergat.
Apoi ma duc la un salon de piercing, să-mi fac găuri noi, pentru cercei, că la urechea stângă, s-a cam mărit și nu-mi place cum arată.
Cu ocazia asta mi-am luat niște cercei mici și simpatici foc, broaște țestoase. Abia aștept să-i primesc.
Hai, că vine primăvara!

@Samoa trimite niste soare si la mine daca iti prisoseste. Welcome back :smiley:

@Travelerista nu stiam reclama :smile: fff tare!! :smile:

:joy::joy::joy::joy:

Ce cuminte a raspuns la toate intrebarile :)))

intrebare aberanta probabil: cat de normal este ca un plod de aprox 1 an sa isi petreaca seara de seara, ore intregi, tipand efectiv, adica chiraind cu intreruperi.

:rofl::rofl::rofl: Ce tare!

Săracul copil!
Ăla, amărâtul, nu are vină. Ce combină părinții, ar fi interesant de știut. Bate și tu la ușă și întreabă, dacă mai au imunizant de-ăla, de-au luat ei.

Băi băieți, ce mă mai joc și cât îmi place!!!

E normal. Am citit intr-un tratat :smile: glumesc, aveam pe vremuri o vecina in bloc, posesoare de copil care urla cu ceasurile fara motiv. Deci stiu cum e…

Da’ cat de normal e sa-si propuna copilul sa ajungi sa dai cu subsemnatul la protectia copilului?

Gateam legume impreuna cu balaurul. Miorlaiala, cutitul lui de plastic nu taia nimic… Ii dau un cutit de friptura, bont ca naiba, ii explic, arat etc. Dupa 5 minute face pe desteptul si bineinteles ca reuseste sa isi ciupeasca pielea. Si la gradi se lauda cu zgaiba - M-am taiat cu cutitul. Cutit adevarat, da?! Pe care mi l-a dat mami sa tai chestii, fiindca ala al meu era de plastic si nu taia :smile:

Next day. Ma imbracam, profitand de 5 minute de liniste in care copilul se juca cu niste foi. Surpriza…

Spirtu’? Unde-i spirtu’? Bineinteles ca s-a pus pe bocit ca nu mai merge la gradi daca il sterg/spal, si io si husband eram in intarziere, asa ca asa l-am predat…

Pacat ca nu se pot incarca filmulete… i-a luat taxo o harta interactiva. Apasa pe tara, harta zice tara, el repeta ce pricepe:

-Germania
-Germania, e cam mica Germania…
-Turcia
-Turcia!
-Peru
-Te rup!
-Ucraina
-Cocaina!

aia ma mir si eu. am mai vazut copii si am mai stat pe langa copii. nu am eu, dar au altii in neam. frate da nu am auzit niciunu care sa chiraie cu orele de zici ca e catel din ala lasat singur in casa :roll_eyes:

nu o avea nicio vina, da zau ca nici eu nu am :smile: asta e al alora de sub mine. ala de credea ca daca are 2 metri ma intimideaza de nu se poate. parca va zisei de el.

Bietul copil :frowning: Poate sunt cu metoda aia de parenting, il baga in patut la ora cutare si poate sa urle pana adoarme.

Mi-ar sangera creierul, jur. Jos palaria pentru rezistenta psihica a parintilor. Pe bune zic :smile:
Invidiez oamenii care rezista la galagie si tipete, urlete, muzica la maxim.

Sunt mandra posesoare a doua gauri noi, in urechi si a unei perechi de cercei din titan, cu zirconiu. Juma de an, cu astia defilez, pana atunci, numai bine imi caut unii faini, sa-mi placa tare de tot, eu nefiind amatoare de schimbat giuvaieruri, in fiecare saptamana.
Acum mi-am facut un ceai si ma duc sa ma joc, cel mai frumos joc! Pa!

Sa le porti mandra si fericita :smiley:
Te rog sa arunci si la mine sursele de cercei faini pe care le vei gasi :smiley: Astia mi-au atras atentia recent:

Multam fain!
Nu am din pacate, nicio pagina speciala, mi-am luat din Tenerife, astia (ocazie cu care am constatat ca stateau intr-o pozitie bizara (din cauza gaurii marite) si inca o pereche din alt magazin. Eu port chestii simple, argint sau aur alb, care merg cu orice.
Deh, lenea :grin:

http://shop.tenerifepearl.com/modules.php?mod=tienda&file=articulos&art=2130

http://shop.tenerifepearl.com/modules.php?mod=tienda&file=articulos&art=2815

same here :wink:

F misto cerceii astia micuti!

Pai, ia imagineaza-ti cum ar fi sa port de-aia candelabru, zi de zi, cu mers la sala, alergat si in rest imbracata cu jeans si fleece, cam cum as arata? :laughing: