La o cana de vin fiert

Si eu mai pot face asta, dar azi cam era musai sa imi misc fizicul.

Eu am ora la medic. Imi lua cam 45 min de la munca incolo si inca 45 inapoi. De-acasa, imi ia 15 min.
Plus ca servesc pranzul la monitor, deci nu mai pierd inca 30-45 de minute cu masa.
Tot la binele companiei, ma gandesc :smile:

Vin cu update-ul: am supravietuit, ba chiar a fost bine rau. Asa ca daca-si puse cineva speranta in sepuku-ul meu, mai treā€™ sa asteapte un picā€¦ :grinning:

Eram sigura. Bravo!

Rugaciunile noastre, au avut efect. Amin! :prayer_beads: :pray:
Pai si acum, cum ramane? Nu ne zici care fuse ghiseftul?

Buna ziua,

Hai ca rugaciunile voastre pentru @Mother_Abigail au ajuns si la mine.
O sa schimb job ul :smiley: Yeeyyyy!!
@ChickyG a avut un rol foarte important. Trebuie sa ii dau niste vin :d
De abia am primit oferta, deci mai dureaza putin. Cred ca or sa faca o criza de nervi astia aiciā€¦
Dar de abia astept! Me happy happy joy joy! :smiley:

io am zis doar ca in caz ca iti vine ideea, sa nu il executi fara sa ne zici inaite cu ce te-ai luptat :smiley:

Pai tarasenia fu urmatoarea: saptamana asta are loc cea mai mare conferinta anuala pe energie. Si-n ziua unu, panelul unu, adica ala cu maxima vizibilitate fura opt domni, majoritatea CEO-i sau GM-i ai companiilor care dau ora exacta in industrie (cum ar veni, oameni cu media training la purtator) plus subsemnata. In sala, cei din restul industriei, platitori de bilet, ca sa ridicam si mai mult standardul. Si presa. Adica as fi avut oportunitatea perfecta sa ma fac de ras total si ireversibilā€¦ :blush:. Treaba fu sub forma de dezbatere libera, deci fara script sau speech pregatit de-acasa. Si-n engleza, ca romana nu vorbeau toti din panel. Acuā€™, a iesit fain, vad ca-mi curg notificarile de la revista presei cu citate relevante despre ce-am zis sau am anticipat. Cred ca am slabit vreo doua kilograme cu ocazia asta. Cam asa a fost.

Felicitari, fata!!!
Cand te-oi vedea in prin articole in Times, o sa spun intepat " cu tipa asta ma conversam eu pe forumuri" :smiley:
Hai sa fie cu noroc si sa te vada/ citeasca cine trebuie!

E, sa nu exageramā€¦ nu-s prea mari sansele sa ma bronzez in lumina reflectoarelor, pentru ca imi place prea mult viata in patratica mea, facand in sfarsit chestiile care-mi sunt dragi si la care cred ca ma pricep, fara sa trebuiasca sa-mi cenzurez comportamentul si sa-mi numar cuvintele. Cate o treaba d-asta din cand in cand face bine la self esteem, dar nu-mi doresc mai mult. :slight_smile:

Buna dimineata!
Din toata zapada aia de ieri, a ramas nimica toata. Nu-i nimic, vine alta, in curand!
E foarte fain sa vii la munca, pe lumina. Si sa pleci pe lumina. Azi ma carabanesc la ora 14, oricum!
S-aveti o zi faina, mai dragelor!

continuam aici: