La o cana de vin fiert

Si eu aici, prezenta pe campul muncii, dar de acasa. Ieri a fost o zi infernala, toti vroiau cate ceva, azi a fost ceva mai linistit, la 3 juma’ m-am intins pe canapea si-am tras un pui de somn pana pe la 6 :joy: Apoi, cu forte proaspete, am trebaluit mai de parte.
Noi am fost atacati in apa de nici nu stiu ce, traveleristu’ cel mai nasol in Hawaii (Oahu), pe fata, iar eu in Thailanda (pe laba piciorului si piciorul ala tocmai se refacuse dupa o ruptura de ligament, eu am zis prima data ca poate oi fi facut prea multa miscare cu el si de-aia s-a umflat. Pana cand mi-am dat seama candva ca e la nivel cutanat). Dureros a fost.
Bine c-ai rezolvat cazul @Mother_Abigail
Apropo de Barbados: o tipa, nemtoaica la 35 de ani, care a facut cursul de yoga cu Nina, si-a dat seama in timpul cursului ca nu mai vrea nici sa continue casnicia, si nici jobul nu mai vrea sa-l faca. Intre timp s-a despartit de barbat, a demisionat si zilele trecute a plecat inspre Barbados, a cunoscut un tip de acolo si vrea sa vada daca e ceva de viitor cu el.

Buna ziuaaaa! A trebuit sa imi resetez parola. Ca am intrat de pe tel si aici nu eram logata. In rest sunt pe toate calculatoarele.
Sper ca ati avut un craciun fericit. Nu am reusit sa mai intru. Foarte multe de facut. Acum suntem in drum spre Ploiesti la botez. Nu ma simt foarte bine. Ma doare capul si imi bubuie titile!! Nu stiu dc ca mai e o sap jumate pana tre sa imi vina, si io deja nu mai pot sa dorm pe burta de O sapt. E minunabil!!
VA doresc de pe acum petrecere frumoasa si un an nou asa cum vi-l imaginati!
VA pup!!!

La mulți ani, petrecere frumoasă și fie ca anii care vin să vă aducă numai bucurii! Eu trec de la 2017 la 2018 la Palatul Stirbey, Buftea, cu tot familionul inclusiv nepot care merge la revelionul copiilor organizat tot acolo in alta sala.

Am citit si eu despre meduza aia albastră, pișcătura ei este foarte dureroasă, puștiul e un erou.

Pustiul e intr-o conjunctura astrala defavorabila :roll_eyes: . Ieri a iesit in fuga din piscina si a calcat pe o albina :confounded: . Nu i-a ramas acul sub piele, asa ca a scapat ieftin. I-am pus niste lime de la bar pe intepatura si-n juma de ora i-a trecut si asta. Mai dragut era ca printre lacrimi si muci incerca sa ma convinga ca n-a fost vina lui nici cand l-a intepat meduza, nici acum… :slightly_smiling_face:

Of, Doamne, lasă ca trece, așa se călește, e curajos micuțul

Ce naiba căuta albina la piscină? Sunt stupi in apropiere? Sau era sălbatică? Daca nu ai gasit ac, poate era viespe. Bate-l la cap sa fie foarte atent de acum inainte unde pune piciorul, poate mai vin si altele. M-a intepat si pe mine o viespe astă vară si mi s-a umflat mana pana la încheietura

hai mah, s-a intepat, e copil si e in vacanta. o sa il doara, dar nu o sa moara. ce mare lucru daca il doare?

cum sa il bati la cap toata ziua sa fie atent pe unde pune piciorul? si eu, adult, as reusi cu succes astfel de performante :joy: iar pe mine nu poate sta nimeni cu gura, cel putin nu fara sa se aleaga cu show. ce rost are sa stai cu gura pe un copil pt chestii de genul asta? saracul chiar are dreptate, nu a fost vina lui nici cu meduza si nici cu albina :smile:

Mi se rupe inima cand aud asa ceva :disappointed_relieved: O sa tina minte bine vacanta asta! :slightly_smiling_face:
Exact, lasa copilul sa fie copil, unde sa tot fie atent la fiecare pas?

Pe mine m-a apucat harnicia, m-am invrednicit de-am uns si papucaria de mers pe munte, s-o pun la iernat.

Queen, nu toata ziua, doar la piscina cand e desculț. De regulă cand apare o albină sau o viespe înseamnă ca e un cuib in apropiere, posibil sa vină si altele

N-ai mai multa energie sa cureti si sandalele mele sa le pun la locul lor?:joy:
Inca imi stau pe constiinta.
@Mother_Abigail, ala micu’ are pielea prea curata pt zona unde va petreceti vacanta, tre’ sa-l lasi mai nespalat asa, cu aroma locala.
Asa pateam cand mergeam in vacanta la bunici. Toti verii mei cu picioarele goale si prafuite all day long.
Jucam ascunsa in cotetul gainilor si ieslea oilor. Ei nu aveau nimic, la mine trageau toti paduchii/ purecii de pasari. Statea bunica toata noaptea la cules purecii si ma imbaia in gaz lampant. Piele prea curata, o trufanda pt vietatile locale :joy:

@ChickyG. esti mortala! :rofl:

Daca va zic si ca e plin de ciupituri de tantari, clar ca o sa decideti ca am cel mai dulce copil :stuck_out_tongue: . Ca doar n-o sa ma faceti mama denaturata, cum imi dadu de inteles zilele trecute un spalacit de nordic. :innocent: Io, cuminte pe sezlong langa bar, goanga mea in piscina regulamentara, ala probabil cauta pe cin sa-si verse nervii si se lua de mine ca boala de omul sanatos.

Ca excuse me, da’ nevasta-sa nu fumeaza niciodata intr-un loc unde poa s-o vaza copilul lor. Zic, asa si? Vrei cumva sa-mi comunici ca nevasta-ta e o mama mai buna decat mine? Ca nu-mi amintesc sa facem sondaj si sa te fi intrebat cineva…

Cred ca nu s-astepta la replica asa prompt si din categoria jap! jap! ca se facu miiiic si incepu sa balbaie

Copilu’ dulce. Ala alb e al meu, contrar pozei de profil

Incredibil, ce taran nesimtit! :flushed::flushed::flushed:

Înseamnă ca si eu sunt o bunică rea, nepotul m-a văzut fumând si o sa mă mai vadă. Mi-e imposibil să mă las, o sa incerc din nou când voi iesi la pensie.

@Mother_Abigail, chiar ca dulce pustiulica:heart_eyes:
Eh, stim cu toatele ca exista oameni de-astia care au o parere la orice, si mai si trebuie sa si-o exprime :rage: Chiar ca taranoi necizelat!

Daaaa, trebuie mortis sa isi semnalizeze prostia.

Gata cu pregatirile pentru Revelion? Eu m-as culca de pe acum :smile:

Eu n-am mari pregatiri de facut, icrele si-atat. Friptura si garnitura-i le fac inainte de-a le manca, somonul trebuie numai intins pe masa. Maine abia ma apuc de invartit la sarmale.

Ai tu o bafta speciala, sa dai mereu nas in nas, cu experti in parenting. Si mai faci si nazuri, dupa ce ca ti se dau sfaturi GRATUITE. Ce piele afurisita ai pe tine, of! :grin:
Piticul, pare urmasul lui Bear Grylls, pana la maturitate, o sa fie imun la veninul de mamba negru :smile:

Si iata ca se incheie anul asta, care nu a fost neaparat, cel mai bun, dar sperm ca anul urmator sa repare ce-a stricat asta.
Gagicu, s-a dus sa aduca flocosenia, va trebui sa stea iar cu noi, nu stim cat. Mi-e mila de catel, mi-e mila si de noi, dar gagicu e pe liber vreo 2 luni, deci are cine se ocupa de el.
Sa vedem cum reactioneaza la miezul noptii, desi aici, oamenii nu arunca cu petarde, ca nebunii. N-am auzit nici macar una, anul asta!