La o cana de vin fiert

Si eu m-as culca de pe acum.Am gatit o masca pentru par cu galbenus cu ou, mai tarziu fac pastai cu carnati si plecam la niste prieteni. Sper sa fiu in pat la 2.00am.

La multi ani! Sa va aduca 2018 tot ce v-a lipsit in 2017, sa aveti sanatate ca e cea mai importanta si sa auzim numai de bine! :bouquet::tada::dancer:t2:
2A9443F6-7068-4C8B-AA0C-8D5DD30D62EB

Petrecere frumoasa sau pijamaleala placuta, sa aveti, pe ultima suta de metri din 2017! :smiley:

Sa ne auzim pe 2018 numai cu vesti bune si multa energie!
Va fi cu siguranta un alt an greu, dar invatand din greseli, vom trece cu bine si de 2018 :wink::wink:

Nu poci sa fiu supărată pe 2017.
Mi-am schimbat job-ul, lucrez în buricul târgului, e mult mai bine.
Am început sa merg iar la sală.
Cu sănătatea am stat bine.
Am vizitat un loc nou, am cunoscut oameni noi, prietenii și familia sunt toți bine.
2017 a însemnat evoluție.
Îmi doresc în continuare sănătate, echilibru sufletesc și financiar, astfel încât sa fiu apta pt provocările din 2018.

Petrecere frumoasă, bucurie în suflet și un An Nou cu sănătate și împliniri pe toate planurile!
:wine_glass::tropical_drink::cocktail::wine_glass::tropical_drink::cocktail::wine_glass::tropical_drink::cocktail::wine_glass::tropical_drink::cocktail::wine_glass::tropical_drink::cocktail::wine_glass:

Și eu cu icrele de știucă în seara asta, le-am scos din frigider sa se încălzească ca sa le prepar.
File-ul de somon îl bibilesc mâine la prânz.
În seara ăsta pregătesc niște tartine cu de toate, sa meargă la șampania de la miezul nopții.

Mi s-a îmbolnăvit omul, mama și-a rupt un picior, la 3 săptămâni și-a rupt și mâna. Munca m-a sleit, mi-am luxat glezna, mi-am futat genunchiul. Însă ieri, m-am împăcat cu soră-mea, eram cam șucărite, de ceva vreme. Pe bune, am așteptări mari, de la anul viitor!

Uitai ca mi-am rupt mana intaiasi data in viata :joy:, ai dreptate.
Dar asta e viata!
Sa le dovedim si-n 2018, zic!

He’s back!!

:smile: :smile: :smile:
E imaginea fericirii.
Frate, ăsta-i un semn, sa intre în 2018 alături de voi.
Parca s-a mai lungit, sau mi se pare?

Neah, s-a lungit el, în poziție. E mic, un chiștoc flocos.
Doamne, mor, când umblă după mine prin bucătărie, în sluj, ca să vadă ce meșteresc eu, pe blat :rofl::rofl:

La Mulți Ani, gagix :slight_smile: Să avem un 2018 bun, prielnic și generos.

La multi ani!!! Pe mine ma ia somnul :joy:

Chiar mi-a fost dor de flocosenie :heart_eyes: , bine-a revenit!
La multi ani! Si pe mine ma ia somnul, dupa ce m-am indopat cu icre si somon. Nici nu cred ca-mi mai trebuie altceva.

La multi ani! Sa aveti un an bun alaturi de cei dragi! Am baut un ceai si m_as culca, aseara la 12 eram cu raciturile in fapt :smile: daca nu as avea parul de aranjat si lume de venit, pfai ce as sforai!

La mulți ani! :wine_glass::wine_glass::wine_glass:
:smile: Și eu cu icre și somon, dar am tras si-o dusca de Mr Jack Daniel’s, :smile: mi-a făcut Mr Chicky pofta.
Nu mi-e somn deloc, deși am făcut si-o baie, ar trebui sa pic secerata.

La mulți ani, doamnelor! Să aveți o viață liniștită și cu bucurii multe! :champagne::champagne::confetti_ball::tada::tada:

Flocea, a șterpelit un con, din brad și se pregătea, să-l facă rumeguș, pe covor. Busted! E molfuz, de când i l-am luat dintre colți! :joy:

La multi ani, Romania! La multi ani, dragele mele!

Sa aveti un an nemaipomenit de misto!!!

La multi ani! Sa ne implinim si mai si in anul asta!
Am ciocnit nu cu sampanie (ca nu-mi place), ci cu un cidru de pere :joy: Bun, mi-a placut, o sa mai iau.

Frumoase artificiile si anul asta :heart_eyes:

Noi am luat o Cava, nu m-a dat pe spate.

La mulți ani încă o dată! Să ne trăim și s-avem multe prilejuri să ne veselim. Rima e întâmplătoare.

V-ați uitat la Concertul de Anul Nou? Mie mi-a plăcut, cu excepția momentului Radetsky, care-s fost parcă mai scurt ca de obicei (mi se pare că l-a ciuntit nițel) și cam lipsit de zvâc. Anul viitor dirijează în premieră Christian Thielemann și sunt destul de curioasă cum va fi, având în vedere că el e mai puțin ”vienez” și mult mai cunoscut pentru dirijarea muzicii lui Wagner (a scris chiar și o carte - ”My life with Wagner”).

Aoleu, uitai complet de el!!!
A fost o zi asa de frumoasa, soare, absolut nicio adiere de vant si 10 C. Am facut o plimbare lunga pana la parc IOR, turul intreg al parcului si drumul inapoi.
A fost minunat!
Am trecut si pe la biserica de lemn sa aprindem lumanari pentru toti ai nostri, vii si morti. Nu suntem bisericosi, dar intotdeauna in prima zi a noului an ne gandim la toti cei dragi.