Loc pentru taifas

E soare. Dar e frig. Eu vreau sa ma duc pe munte, ca mi-a facut @Lotte pofta, vreau in padure, vreau verdeata si cer albastru.
Si e asa o debandada, aici si nimeni nu pare sa se streseze…
2 hrs to go! :roll_eyes:

Si-a petrecut cineva noaptea uitandu-se la Oscaruri?
Am auzit ca a fost plictiseala in mare parte, numai cand au cantat Lady Gaga si Bradley Cooper s-a simtit electricitatea dintre ei in toata sala. Dar ei nu, ca-s numai buni prieteni. Si ca nevasta lui a avut loc intre el si ea. Vorba neamtului: asta e un motiv, nu un obstacol. Din partea mea sa faca ce vor, cu cine vor, unde vor, dar e distractiv sa vezi cum iau ei pe toata lumea de proasta :laughing:
Copilu’ meu a fost ieri in munti, de la un lac la altul

Foarte frumos, in munti e inca zapada. Multa.
Si la noi e soare, in soare se poate sta si la tricou.
Am uitat sa va spun chestia cea mai tare pentru mine, din weekend: ma duc in august la o nunta la Iasi! Ma bucur foarte tare, merg si prietene de-ale mele. Acu’ tre’ sa-mi iau rochie ca nu-i ca aici, de se merge la nunta ca la piata sau ca la birou. Hach, ma bucur si pana ca trebuie sa ma duc la vanat de rochie :smile:

Nu m-am uitat la Oscaruri, nu-am mai facut-o de niste ani buni, mi se pare un Eurovision, mai pompos.
Ma bucur pentru Olivia Colman, imi place femeia, mult de tot, in rest ma lasa rece.
Misto in munti, dar eu vreau in munti unde e iarba, zapada avem si noi aici, mai la nord, sunt satula, nu mai vreau.
Si mai vreau sa plec acasa, ca mi s-a luat de frecat menta, asa o zi inceata am avut :tired_face:

Pai atunci trebuie sa te duci la muntii altor continente.
Copiii astia ai mei de la Belgrad vad ca incep sa faca prostii. Una se marita in mai si cred ca-i e gandul mai mult la nunta, unul e atat de prietenos si face tot felul de servicii pe care nu le facem (si pierde si timp de-aiurea cu ele) si tot asa.

Nici aici nu e iarba la munte, e zapada, inca e vreme de schi. Mai spre aprilie asa, la iarba verde. Eu sunt racita cobza, nu stiu cum am reusit caci toata iarna am stat departe de raceala.
Daca se incalzeste intr-o zi sa fie cam 16 grade, asa, vreau sa imi iau concediu sa imi traiesc viata prin Bucuresti. Fac si eu precum copiii Traveleristei, am o gramada de treaba si eu ma gandesc la concediu :smile:.

eu m-am uitat ca-mi place sa ma enervez din cand in cand :)))))
tocmai vazusem cu o seara inainte filmul pentru care a luat oscarul si mi-a placut tare mult de ea
mi-a placut mult si cum au jucat celelalte 2 care meritau sa ia Oscar pt rol secundar, dar de…cum spuneam trebuie sa ma enervez din cand in cand :))))
a avut un speech atat de simpatic, nu cred ca se asteptat deloc sa castige ca de…asa ca a improvizat de toata frumusetea :slight_smile:)
in rest plictiseala mare intr-adevar, au fost neobisnuiti de cuminti anul asta si au avut o diversitate de speriat :)))))))

Eu nu mai iau Oscarurile astea in seama de multi ani, totul e o balacareala politica, sa si le tina.
Apropo de Brexit si

Incet tind sa cred ca o sa traga de timp, o sa dea jos guvernul si cel nou o sa zica ca n-a auzit vreodata de Brexit. Va fi bulibaseala mare.
Trebuie sa dau o fuga pana in Uk, vroiam s-o fac in aprilie ca in martie sunt mult pe drumuri, dar mai bine inghesui vizita cat treburile sunt sigure. @Daria mancam un mizilic la Ottolenghi? :grinning: Am zis sa bag si un weekend privat ca cine stie cand ma mai prind aia pe acolo. Nu stiu de ce, dar nu ma trage ata deloc intr-acolo, ar trebui sa merg in delegatie cel putin de 4 ori pe an. Anul trecut am fost o data. :laughing:

@snowdrop ești masochistă!
Cred că mă apropii periculos de 28 de zile. Mă rupe o tristețe, nedefinită și aș mânca ciocolată. Oooff și nimeni nu mă înțelege! :sob:

download_20190224_190845

Plange pe umarul nostru si baga mare ciocolata! :sunglasses:

Că niiimmeeeniii nu mă vreaaaa :sob::sob: :sob:
N-am ciocolată și bine că n-am! Că făceam prăpăd!

o data pe an rezist :))
plus ca anul asta am ratat special prima ora, m-am gandit ca pana atunci au timp destul sa faca glume despre politica etc si sa nu mai polueze dupa
asa ca ori intr-adevar s-au abtinut, ori I-am ratat cu success :)))

treci pe ciocolata, Sam
nu te abtine :smiley:

Ci n-auziți că n-am ciocolatăăăă :sob::sob:
Ăsta e deja mobbing, ca la ăla cu “băh, tu n-ai bască!” N-AM CIOCOLATĂ!! NU AM! De ce n-am ciocolată, mamă, care m-ai făcut, să n-am ciocolată? :sob::sob::sob:

Te inteleg perfect! Abia am facut rost de 3-4 bucatele :joy:

Io am ciocolată și mă uit lung la dânsa, la zece seara nu mai mănâncă nimeni ciocolată.

@Queen, tu nu capeți, știi prea bine de ce :angry:

@Samoa, deschide geamul, c-o azvârl la tine.

Fatah, iti mai zic o data: io am cerut MERDENELE! :roll_eyes:

No me enteresa, dacă nu aveau merdenele nu trebuia să te sacrifici mâncând eclere :unamused:

PS: va zisei ca gasii nitica. O avea dl Queen si mi-am insusit-o. Bine, de fapt era nitzel twix, da cine mai face nazuri in situatii de genu…

Nu e vina mea! Mi-au zis ca sunt merdenele!

Io am ciocolata, am si un ditamai bolul plin cu batoane de genul Snickers, Mars, Twix etc, nu-mi trebuie. Savarina vreau acum! :drooling_face: Si oricarei ciocolate prefer iaurt grecesc cu miere sau cu visine intregi din dulceata sau sirop.

:lying_face::lying_face::lying_face::lying_face::lying_face::lying_face::lying_face::lying_face::lying_face::lying_face::lying_face: