Loc pentru taifas

Nunta mea de la Londra are loc, de fapt, in Castle Combe.
Se recomanda incaltari confortabile si tinuta smart cocktail :thinking:
Si ma tot gandesc cu ce sa ma imbrac.
Da’ palarie imi trebe? :rofl::rofl::rofl:

Pai cum sa nu bagam?! :smile: Bagam si-o bere bavareza la un Bierschenke proaspat descoperit :joy::joy:
Glumesc! Mergem unde iti doreste sufletelul :wink:

Buna dimineata!

Bine ca aveti , toate, ciocolata, pricpositelor, care sunteti voi! :angry:
Mi-a trecut pofta, acum as manca paine calda, unsa cu unt, facut de mama.

Eu acum as manca ciolanul lui @ChickyG de pe pagina cealalta :smile:

Si eu! Dar pana in weekend, nu e timp de stat la oale, atatea ore.
Desi, daca ma gandesc mai bine, as putea, la o adica, sa-l fierb in oala sub presiune :smile:
Mohahaha… :smiling_imp:

Aseară sufeream în tăcere cu cioco voastră, fix la pms și eu, noroc ca am dat de niște Nutella prin frigider, am lins lingura :joy:

La 11 noaptea cine cauta prin dulapuri ceva dulce?! Am scotocit pana am gasit un borcanel mic de crema de ciocolata si alune :smile: :joy::joy::joy:
Nici macar nutella nu mai aveam in casa :rofl::rofl:
E clar, a dat strechea in noi.

Fix asta o sa fac si eu joi, cica ne dau 17 - 18 grade, ma vantur cu propriul copil prin MUC si seara merg cu barbatul vietii si un prieten la film (Escape Room, pe asta vrea neaparat sa-l vada prietenul).

O rochie cocktail, care acopera genunchii si e ceva mai festiva.

Daaa, ceva de genul, mi se pare f misto la par scurt (eu am cateva si le port), dar fara voaleta, sa poti vedea bine oamenii la ochi

Bautu’ ca bautu’, dar la Ottolenghi vreau neaparat.

Acolo mergem. Cand stim perioada o sa ma interesez sa fac o rezervare. Nu riscam in Londra sa mergem si sa nu gasim masa.

Mah am mai avut apucaturi culinare de 28 de zile, dar ca azi niciodata. De la o ora la alta aveam o pofta teribila de un alt gust si am mancat prosteste, de la ditamai prajitura, la un castron imens de muraturi :roll_eyes:

Să-ți fie de bine! Eu am păcătuit, cu 3 cuiburi cu migdale și șofran și scorțișoară :flushed:
637485960 calorii.

Jur ca am senzatia ca m-am ingrasat 3 kg. Nici nu pot enumera tot ce am mancat :roll_eyes:

Si nici la sala nu am fost ca m-am simtit prea extenuata. Plus ca ieri am fost si am tras cam mult, m-am culcat si tarziu…

Nici eu, pentru că eram molfuză și ciufută și parcă îmi venea și să bocesc! :rofl::rofl::rofl:
Acum aș boci, că m-am îndopat ca scroafa! :cry:

Auzi fată, ia hai să inversăm noi treaba asta și să socotim, că avem motivație și energie să rupem fiarele în sală și alergăreții, la pădure. Hai că putem, până duminică am topit toate caloriile alea!

Ma facusi sa ma simt infinit mai bine. Nu sunt singura in depresie culinara…

Maine bag un circuit exemplar!

Si tu pe mine, ca nu-s singura pacatoasa! :wink:
Pump, am maine (ce n-am facut azi) si daca ma tine bracinarul, bag si 5K. Dar nu fac planuri, daca merge, bine, daca nu, nu!

Cand va aud ca am mancat niste dulciuri acolo si ca incepeti cu am pacatuit, ca vai, m-am indopat, trebuie sa fac sport pentru ca am mancat x, imi dati impresia de oameni cu tulburari de comportament alimentar. Pentru ca nu-i normal.
Savurati cu toate celea cand mancati un dulce bun sau mai stiu eu ce “pacatosenii” :slightly_smiling_face:

In special când o aud pe Sam, care abia a atins 50kg. Și-i înaltă cât mine.
Singurul motiv pt care am reținere sau mustrări când e vb de dulciuri, este glicemia mărită din toamna. Zilele astea o refac, sper sa fie bine. În schimb, hai să-mi pună cineva în fata acum o porție zdravănă de sarmale, cu smântână din plin, ca nu am nicio reținere. Mănânc ce-mi place și îmi asum, nu ma bruftuluiesc pt asta.
Cum adică sa plângi pt ca ai mâncat?
Mai sunt și doua XXS :sweat_smile:

Pai sa vedem…cum iti suna acum o portie de sarmale si o prajitura enorma + chef de a manca o ciocolata cu tot cu ambalaj (nu, nu am avut de unde) si peste o ora un castron de muraturi asa, cam echivalentul a ce incape intr-un borcan de 800 ml, ba chiar o idee mai mult :roll_eyes:

PS: nu sunt bulimica :roll_eyes: nu stiu la voi cum e, dar tot ce am de zis in apararea mea e “28 DE ZILE”

Nu stiu daca @Samoa are doar 50 de kg, dar te asigur ca nu ai idee ce potential de a manca are. Daca zice ca a rupt frigiderul mancand, crede-ma…nu e nicio exagerare. Iti garantez ca nu se fandoseste deloc cand zice ca a rupt norma. In niciun caz nu a rontait doua surcele si se vaita ca a mancat un vagon. Norocul ei e ca are un metabolism care tine pasul cu cat manaca ea, altfel nu ar avea nicio sansa sa se relaxeze cat de putin :grin: