Loc pentru taifas

Mie daca mi-ar zice cineva ca “savureaza” relaxata, zilnic, cat am savurat eu azi si nu isi pune probleme de sport sau de ceva in sensul asta, m-as gandi ca e cam vaca :thinking:

Hă? Am 54-55 de kile, de vreo 13 ani, încoace :rofl::rofl:

Imi mai veni inima la loc.

Să ne lămurim! Am mâncat azi, cu deosebită și nedisimulată plăcere:
O salată mare din varză dulce și năut, plus niște măsline Kalamata (aproximativ 400g), împreună cu un șnițel XL (230g,scria în meniu) și o porție de cartofi fripți pe plită și sos de vin.
2 mere, o banană, o portocală, desert.
3 cuiburi cu chestii dulci, cum zisei :flushed:
270 g pulpă de pui, dezosată cu 100g “orez” de conopidă si legume trase în unt. Un mango, o portocală, 2 mere și un pahar de lapte.
Știu gramajul, pentru că gagicu măsoară calorii (în scop de cercetare), adică dacă am o caserolă cu pui, fac jumi juma, cu el. Așa știu cât am mâncat eu6, dar nu știu ce înseamnă asta, dpdv caloric. Și nu m-am antrenat. Nici măcar un kkt de yin yoga, n-am făcut! :unamused:

Hai, știe toată lumea de aici ca asta nu e meniu zilnic, tocmai de asta nu e cazul sa va vaicariti.
Mama lor de sarmale, da restul de oala la mine și jur ca nu ma plâng!
@Samoa, nu știu de unde retinusem ca te învârti pe la 48-50.

Nu, nu e meniu zilnic, problema, cel putin, in cazul meu, e cantitatea de zahar! Pentru ca eu incerc sa-l evit, pe cat posibil. Si faina, pentru ca imi creeaza probleme, ceea ce s-a si intamplat de altfel, am dormit naspa, ca eram ca un balon. Un dulce bun, e ok, dar daca ma umflu si ma dor cablurile, nu mai e bun.
In privinta mancarii, nu ma plang, n-am sarmale, dar cand am, mananc de la 5 in sus, la o masa. Si noi facem sarmalele, ca in Ardeal, cat un pumn de om sanatos. Si tare as manca vreo 7, acum.
N-am fost niciodata, genul care se abtine, am fost foarte slaba, desi mancam cat un catun, din Somalia.
Dupa ce m-am luat serios de sport, am pus muschi si kile, altfel, ma lua vantul.
Absolut niciodata, nu mi-am impus restrictii. Mai degraba adaug un antrenament, decat sa-mi interzic o fleica!

E soare la noi. Ieri am stres-o la 13:30, azi am venit la 9:20. Nu fac multi purici, ca n-am rabdare sa stau, as iesi la alergat, ca tare e fain afara!

Mi-am comandat tricou pt party-ul meu de 40&fabulous! :sunglasses:

Si la mine tot soare este. S-a intors lumea cu curul in sus…Februarie in Londra si sunt 20 de grade.
Ieri la pranz au fost 21 :astonished::astonished:
Rup usa astazi cu cel mai mare elan :))))

Pentru omuletii care se plimba pe aici si care au poza de la avatar scurtcircuita: din pacate la mijloc este un bug. Singura solutie ca sa nu mai arate a varza de la Bruxelles este sa va schimbati poza.
Mii de scuze pt agasare si incovenienta :blush:

Za Greenwich park la ora asta :slight_smile:

Nu, nu-s acolo. Io inca sunt la uzina :disappointed_relieved: Dar primesc pe whatsapp poze cu bere la terasa, parcuri de langa casa unde arde soarele…ppfff :smile:

Salutare natiune!

Binenteles ca iar este bezna in urbe. Maine e Martisorul :smile:
Cand a venit si luna Martie…habar nu am.

N-am mărțișor. Păcat!

Greu sa fii mama de băieți în perioada asta, am luat 30 de mărțișoare azi :joy: și cred ca va trebui sa mai iau câteva săptămână viitoare, nu am luat și profele in calcul :grimacing:, bine ca nu au cu ele mâine.

Morning!
E soare si frig. Azi mergem sa vedem un apartament. Nu prea-mi place zona (e relativ nou construita, aproape de canal), gagicu o adora, dar nah, vedem ce si cum.
E aproape de fostul meu loc de munca, zona in puternica dezvoltare, dar eu vreau mai central. El vrea mai la liniste.
E vineri, ma bucur de nu mai pot. O tai devreme, am de ridicat tortul pentru gagic, apoi am de ridicat cadoul lui si am de alergat. O gramada de treaba!
Sa va fie ziua usoara!

@Samoa e ziua gagicului? Daca da, la multi ani si sa iti traiasca!

Eu am cam suferit de insomnie in ultimele 2 saptamani. Ieri m-a ajuns oboseala, eram extenuata. M-am bagat in pat la 7 seara cu gandul sa dorm o ora si m-am trezit de dimineata la 6:30. Mi-a prins bine.

La multi ani de martisor! Sa fie o primavara frumoasa! :cherry_blossom::blossom:

Da, maine, multumim frumos! :slight_smile:
Face 47, dar e destul de fresh, dupa spusele colegelor mele! :rofl:
Eu am dormit foarte prost azi-noapte, cand a sunat ceasul, ma gandeam sa ma dau lovita si sa lucrez de-acasa. Acum ma bucur ca m-am tarat la birou.

Primavara frumoasa, doamnelor!

Eu am martisor :smiley: A avut grija mama soacra sa nu imi lipseasca nici anul asta din cutia postala un martisor :smile:
Insa nu l-am pus pentru ca abia m-am urnit sa ies pe usa de dimineata.

Hai cu sambata aia!

@Samoa La multi ani, omului drag!! Sa iti traiasca :slight_smile:

La multi ani si sa-ti fie sanatos! Ce primeste de ziua lui? :slightly_smiling_face:

Multumesc frumos de tot, ladies!

Asta primeste de ziua lui:

Si un brunch, cel mai probabil la Ritz.