Loc pentru taifas

A fost asa si-asa! Nu sunt convinsa ca-l vreau, dar nici nu l-as scoate complet din ecuatie, cel putin pentru moment.
Duminica mergem sa vedem altul, care costa “doar” 9500€ in plus si arata boboc. Si apoi altul, luni, ala e tot jigarât, dar costa 25000€ mai putin.
Ala de ieri, mai are o vizionare, azi la pranz si apoi incepe licitarea. E interesant de vazut cat urca… :roll_eyes:

E un frig aici, de ti se taie pofta de viata. -4 grade! WTF, eu ma vedeam alergand prin iarba verde :tired_face:

Hello.

Si aici e ca dracu vremea. De n-a batut o vijelie tot weekendul incat mi-era sa nu zboare blocul cu totul.

@Hortensie a fost o vreme de toata “frumusetea” si la tine, am impresia :sweat:

Last updated yesterday deci aruncati un ochi daca va impacteaza problema:

Si aici a fost o vantoasa sanatoasa in weekend si ieri.
Azi e soare :smiley:

Apoi chiar ca atunci nu aveti de ce sa va bateti capul cu cel de ieri.

Foarte tare!
Am intrat sa vad cum se urca preturile la cer, la doua apartamente, pe care le-am vazut sapt trecuta. Si ghici ce? Oamenii liciteaza…IN JOS! :smiley: :smile: :laughing:
Hai bai, ca exista sanse s-o comit, tura asta!

Trebuie sa tinem pumnii comasat aici, sa luati ceva misto!

Dragalaso! :smiling_face_with_three_hearts:

Succes, Samoa! Sa gasiti casa dorita si daca aveti putin de munca, si mai bine! Primul feeling conteaza mult. Eu am vazut o casa draguta acum doi ani, am dat vina pe pret si am dat inapoi. M-a sunat proprietarul si pana la urma a lasat mult la pret si tot nu am luat-o, deci nu era asta. Dupa ce am vazut apartamentul in care stam acum,la cateva zile am venit iarasi si mi-am inchipuit cum e sa vin eu acasa, cum intru in scara blocului😀, cum parchez. Si ma vedeam in situatia asta. In fiecare zi ma simt foarte bine in drum spre casa, este fix ce imi doream pentru noi.

Mulțumesc!
Eu mă văd ieșind din bloc, dând fuga la fratele gagicului, ridicat Mr Flocea și alergat prin pădure, apoi decartat Flocea la domițil și venit acasă :rofl:

Buna dimineata!
O ce vreme minunata, turna cu galeata, cand am venit la munca. Echipament waterproof, aratam toti ca niste teletubbies , pe strada. Apoi, intri in birou si te desfaci de echipamentul murat, si dezvalui jeans mulati, pullovere de casmir samd, ca sa arati cat de cat decent :smile:
Vreau nitel soare, va rog frumos, lasati-l sa vina si pe la noi!
Si cu asta, ma apuc de treaba, am sedinte azi, o sa lucrez mai nimic :roll_eyes:
Va doresc o zi mai faina decat a noastra!

La noi a iesit soarele, dar de la amiaza cica iar vine nu stiu ce furtuna cu vant puternic. Si ploaie.
Ha, si eu am pulover de casmir pe mine azi :grin:

Pe frontul de Est soare, dar cu dinți :grimacing:

E soareeeeeeeeeee, e soare, e soare! Nu e cald, dar nici nu-mi pasa, macar e lumina si canta ciripelele, de ti-e mai mare dragul.
Alta viata! Azi ma uschesc devreme.

Ce misto @Ziggy. Si @Samoa
La noi se cam joaca soarele de-a v-ati ascunselea cu norii. Azi si maine am zile scurte :grin:

Și asa o culoare mișto avea marea, spre turcoaz înspre mal, mai rar asa pe la noi.

Am impresia ca ma uit la o piesa de teatru made by Ionescu!
Astia de peste o ora voteaza, ei intre ei, toate tampeniile pe tema Brexit!

Buna dimineata!
Oribila vreme avem, dupa ce ni s-a dat sa gustam putin din soarele de primavara, am revenit la gri si frig si ploaie si-i mai trage si cate-o zapada.
Muncesc de-acasa, in prima parte a zilei, apoi imi arat nitel fizicul la joaba si o roiesc acasa, devreme, ca vreau sa alerg, daca nu ploua cu bulbuci.
Vineri! Yes!!!

Neata!
Fleashca de oboseala, asa ca ma bucur pana peste poate ca e vineri. Nu prea stiu cand a trecut saptamana.

Cred ca astia se vor bucura de un no-deal cu strigaturi iar eu probabil va trebui sa scot valizele mari din camara.

Sper să te înșeli! De dragul tău, dar și de dragul unei nații, care are încă destul de mult de oferit.

Băh, dar ce vreme mizerabilă, avem! :pensive:

Ahh, mi se rupe. Da, o sa ma oftic dc nu o sa reusesc sa iau pasaport. Pt ca da, mi-as dori sa am un plan B.
Dar chiar nu tin mortis sa am actul ala cu orice pret. Dc se lasa cu riot-uri, cozi si supermarketuri goale, am plecat la fel de repede cum am venit.