Loc pentru taifas

Vai de mine cate pahare de vin am putut sa sparg de la astia. Cred ca mai aveam un pic sa imi fac abonament la ei :smile:
Pana cand am realizat ca desi am eu doua maini stangi si am manie cu spartul…problema nu e totusi doar la mine :smile:
Erau momente cand ma trezeam cu paharul spart in mana pentru ca il lustruiam cu carpa :smile: Si pe bune, nu-s totusi Samson.

Nu se mai termina primavara asta canadiana, bai frate, si ieri seara a nins, nu mult, dar destul cat sa te enerveze. Colac peste pupaza mi s-a stricat si masina , asa, de Martisor. Of, imi e ciuda ca ma deplasez greu de aici din zona, trece un autobuz o data la jumatate de ora pana la tren, dar ca sa ajung la cumparaturi trebuie sa schimb cel putin doua autobuze si nu e distractiv prin statii, asa ca o sa astept seara pana aduce sotul masina acasa sa pot face ceva cumparaturi in viteza.
Culmea e ca eu am un set de pahare de vin de la IKEA, vechi, de vreo 12 ani si nu s-au spart desi doar pe alea le folosim in casa.

Eu am spart, pe puțin 3 seturi.
Și nici măcar nu-s vreun party animal, care folosește pahare de vin, cu regularitate.

Buna dimineata! Ploua cu bulbuci si e bezna.

Am venit aseara de la Sofia, de la 23 de grade. La 3 grade. La nici dupa un minut dupa ce am iesit din aeroport, a inceput sa ploua. Dupa 20 - 30 de secunde, s-a transformat in lapovita, apoi in ninsoare. :roll_eyes:
Mi-am facut bagajul pt UK: pulovere.

Ce ti-ai cumparat bun din Sofia? :smiley:

Aceeasi schizofrenie este si aici. De dimineata frig si ploaie marunta, peste vreo 2 ore soare si zapuseala, peste alta jumatate de ora bezna si vijelie. Si, toooot asa :roll_eyes::roll_eyes:

Mi-am luat niste haleala de la japonezi si cred ca o sa lucrez in ritm mai lent pana pe la 5. Ma rog, avand speranta ca socoteala mea se va potrivi cu ce va mai aparea prin targ.

Acum niste foarte multi ani muream de nervi prin corporatii pe teme de impolitete si foamete care a ramas doar psihologic in creierasul unora.
Ehh, ce am vazut prin acele corporatii este nimic, absolut nimic fata de ce vad la hipsterii si oamenii din corporatii de pe aici.
Sa stai tu in pm la cozi imense doar ca sa primesti 10 grame de ceva mancare sau bautura moca…ma depaseste.
Dau sa ies din lift mai devreme…nu aveam loc pt ca stateau la coada sa primeasca ceva kkturi gratuite la promotie. Nu pot sa inteleg mania asta nici picata cu ceara. Pur si simplu nu pot.

Plouă!! Ce mai bucurie, nu mai plouase demult :unamused:
Azi plănuiesc o vizită la coafor, tăiat vârfuri, scos un inel de la bijutier, antrenament și ceva casnice.
Mâine e joi, am supraviețuit încă o săptămână!

Doar nu vrei sa va deshidratati :smile:

Si aici e vreme ploioasa dar macar nu e frig. Hai sa avem spor!

Am avut trebi în oraș. Cum eu îmi calculez timpul, cu precizie de cizmă, am avut de ucis 45 de minute, înainte de antrenament.
Am intrat într-o cafenea, am cerut un ceai. Mi-au servit o cană, de mărimea unei galetușe, cu ceai opărit, până în buza cănii. Ca să nu-l pot pritoci cu niște apă rece. Și stau și mă uit lung și tre să plec, peste 10 minute și n-am apucat să beau ceai :face_with_symbols_over_mouth:

Eu am bagat o cafea turceasca dupa pranz (si ala tot la turcesc).

Problema este ca am impresia ca au pus praf de somn in ceasca pt ca lesin de somn.

Pfooaa, in ce fel arată!! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
Somnul te ia de la zona de confort, în care te trimite cafeluța aia :stuck_out_tongue_winking_eye:

Azi, nu e ziua mea! La sală, instructoarea, cam acră. A pus muzică din 88-90. Roxette și alte dulcețuri plângăcioase. Bubuie în boxe :angry:
Iar o tipă, mi-a scăpat o greutate pe picior! Sper să ies întreagă de-aici. Mă duc direct acasă și nu ating nimic, că nu se știe!

ohh, fuck! Tin pumnii sa nu te fi faultat prea rau.

Si mai e si bezna afara. Dracu mai are chef de munca. Ma tot rog la Alah si restul zeilor sa nu mai dea urgente peste mine pt ca nu mai am creierasul chiar in forma maxima :smile:

Samoa, auch, uite asta e unul din motive pentru care urasc sala, aglomeratia si mereu, mereu cate o cascata ma faulteaza.
A iesit soarele si sunt cam 6 grade, doar lunea viitoare se mai asteapta niste ninsoare, in rest cica e predominant soare. Vreau sa ies din cizme, sa le pun in camara si sa nu le mai vad cateva luni de zile. Si mai vreau sa merg in padure dar si pe plaja, sa ne plimbam fara sa imi inghete capatana.

Bai ce norocos e fii-miu, corul scolii, din care face parte si el, a participat la un concurs, acum cateva saptamani, cand a fost ultima furtuna de zapada si multe scoli nu s-au prezentat, dar scoala lui s-a dus siiiiiii s-au calificat pentru finala nationala. Mergem la Ottawa pentru finala, hahaha. Pe fondul asta imi canta in fiecare zi, nu doar din repertoriul lui, ci tot ce prinde, cica se pregateste pentru AGT. :slight_smile:

A fost ok, 2.5 kg. M-a cam strâns încălțarea, dar am supraviețuit.

Buna dimineata!

Am venit la munci, dupa 5 zile de huzur. La 6:50 am intrat in birou, omul de la intretinere se uita la mine, ca rata la fulger.
Am muncit deja, gramada, acum ma apuc de chichite migaloase.
A plouat, dar s-a oprit inainte sa plec eu de-acasa, minunat, n-a mai fost nevoie de echipament de ploaie.
Hai,ca-i gata saptamana si ne hodinim putin.

De la marsul de azi din Londra

Bonjour la doamnele!

Avem vreme indecisa, naspa, ca nu stii cum sa te imbraci. 4 grade si e cand soare, cand bate un vant siberian :face_with_raised_eyebrow:
Am dormit pe ffwd, sa vezi ce ma impletecesc in propriile-mi picioare, diseara la alergat.
Si ca niciodata, stau cu usa biroului deschisa si nu-mi curg valuri de vizitatori. Ce fain e!
No, hai sa facem lunea sa treaca iute, sa vie vinerea sa ne relaxam!

Buna dimineata!
M-am trezit la 3:11 si de-atunci, adio somn! :angry:
Am venit la munca la 6:45 am cautat retete sucare, de ramen, ca am niste pui si vita si niste purcel, toate fripte, de duminca. Nu-mi place carnea fripta, de pe o zi pe alta, mi se pare uscata, dar e buna in supa.
Mi-e foame, mi-e si somn si ma ia cu frig.
Si e abia marti FML! :fearful:

Mai poti pune trage carnea aia in fire, un fel de pulled chicken, beef, pork, si s-o bagi intr-un sos. Eu sunt in Belgia cateva zile.