Loc pentru taifas

Neata! Iar ne invart astia la serviciu, fac o noua intreprindere in care ne baga si pe noi (dar numai pe astia din Germania). Meetinguri, oameni speriati :roll_eyes: Eu am avut parte de atatea schimbari majore in firma asta, incat nu pot decat sa zambesc obosit.
Si aici e rece azi, dar fara vant. Si fara soare.
S-avem o saptamana frumoasa! Eu vad ca-s foarte productiva azi, yay!

Neata!

Eu de azi sunt oficial in niste focuri majore care vor dura cel putin 3 luni de zile. Noi sa fim sanatosi ca munca se rezolva :smile:

E urat si ploaie la mine dar la cata treaba am nu pot sa spun ca ma deranjeaza prea tare acest aspect.

Si aici e frig. Si innorat.
Am treaba pana peste cap, dar motivatia e undeva la -1
De prin Decembrie suntem non stop aglomerati si mereu apar modificari legislative complicate. I need a vacation.

Din fericire, am avut un weekend frumos care mi-a mai incarcat putin bateriile. Am facut un brunch la niste amici acasa si apoi am facut o plimbare lunga le coasta oceanului.

Sa avem o zi frumoasa si productiva!

Eu nu mi-am prea incarcat bateriile in weekend :unamused: De-abia astept cele 4 zile libere de saptamana viitoare, de Paste. Si dupa aceea 4 saptamani (dintre care 2 cu cate o zi libera) inca, apoi un concediu lung. Gandul la asta imi da putere :grin:

-1 grad si se simteau -5, oribil de frig!
Renunt la visul de-a avea primavara, foarte curand!
Si am de munca, o tona si niciun pic de chef. Nici vacante in scurt timp, ca sa ma motiveze.
FML!

Neata. M-am trezit de la 4.30…umezeala, zapuseala…dracu s-a mai putut intoarce la somn. E bezna, ploaie si zapuseala. Bleahhh.
Asa ca daca tot m-am trezit la o astfel de ora, am venit la birou cu noaptea-n cap. Am mult mai mult spor ff dvrm cand inca nu e nimeni la birou.

Same here.
Macar azi e soare si placut afara, sunt vreo 12 grade si se fac mai multe.

Si aici e soare, dar e frig. Si oricum, cand e soare, eu nu vreau la munca!
Si mi-e foaaaaaaaaaame!

Si eu cu foamea-n gat. Asa ce-as manca niste placinte sau turte sau cum se mai numesc cu varza. Si cu branza. Si una umpluta cu magiun. Balesc.

Uaai, ce pofta mi-ai facut de o placinta cu branza :drooling_face:

Azi mi-am pregatit frumos pachetul pentru pranz si l-am uitat pe masa in bucatarie :see_no_evil: sper sa aiba ceva bun la cantina.

Asa patesc eu in rarele cazuri cand ma obosesc sa imi pun ceva la pachet. De fiecare data!!! :rofl::joy:

Eu mi-am luat liber joi, inainte de Vinerea Mare, deci voi fi libera 5 zile! Apoi pe 30 aprilie lucrez de acasa, iar de 1 mai iarasi e liber. As vrea sa merg pe munte o zi, sa deschid sezonul! Si sa citesc pana nu mai pot.

Buna dimineata!
1 grad si se simt ca -2. A fost foarte, foarte greu sa ma dezlipesc de pat. Si gagicu ma cocolosea acolo, la caldura si era asa de bine…
Am treaba si n-am chef. Nici energie. Dar o sa-mi pun niste muzica in casti si o sa devin productiva, ca nu ma simt bine cu propria-mi persoana, cand o lalai asa.
S-aveti spor in tot ce faceti azi!

Mersi, spor si tie!
Am controlat vremea, saptamana viitoare ne dau cica peste 20 de grade, sper sa se tina de promisiune.
Imi place cumva primavara asta, e adevarata, caldut, iar frig, iar mai caldut samd, dar totul in cadre normale.

Buna dimineaaataaa!!

Ploua! Creste gazonul si plantutele plantate acum 2 saaptamani, si copaceii si yuuhuuu!!
Am scapat cateva zile de udat o gramada de lucruri cu galeata.
Am plantat cu inca 2 vecini niste copacei, niste floricele am aruncat niste seminte de lucruri… in jurul blocului. Nimeni ba baiatule nu iese la facut treaba. Da’ au pretentii de complex rezidential. Ne-am umplut de spume. Si ne-am facut un grup pe mess care se numeste “Prostii baracii” :slight_smile:

Azi facem 2 luni de cand mergem la sala. Nu se vede absolut nimic. Da ne tinem, ca cica o sa se vada. In afara de faptul ca a crescut greutatea cu care fac exercitii, nu mi s-a intarit nimic pe mine.

Stiti ordontanta 114 da? Ei bine noi nu ne incadram, pentru ca firma e 90% IT. Si le-am aruncat o pastila nemtilor, si aparent or sa faca o alta sucursala in Bucuresti, cu profil de constructii strict. Cica cel tarziu in mai o sa ne dam demisia si o sa ne angajam la firma noua. Muncesc cu 30% mai cu spor :))

Si mie imi place vremea primavara asta. :slight_smile:

Neata doamnelor!

De bine ce citeam, cu zambetul pe buze, ce povestea @albinuza despre actiunea “facem si noi o gradina pentru comunitate” - dau pe hotnews

Sute de arbuști dintr-o pădure plantată toamna trecută de copii, în comuna Popești-Leordeni, în cadrul proiectului ”Plantăm fapte bune în Pădurea Cercetașilor”, realizat de Cercetașii României și EcoAssist, au fost distruși. Pe o porțiune de la margine s-a intrat cu buldozerul, iar alte câteva sute de puieți au fost tăiați cu foarfeca. Ovidiu Ciutescu, coordonatorul proiectului din partea Cercetașilor, dă vina pentru cele întâmplate pe unul dintre vecini, dar și pe Primăria Popești-Leordeni, că nu a asigurat paza și nu s-a preocupat de proiect.

Din ce neam de retardati sa te tragi sa faci asa ceva?!

Din asta!! :))
Si la noi in minunatul complex rezidential, tre sa mai stai cu bunghiu pe ei si sa nu li se pise cainii pe tuia de abia plantata care costa niste bani si ei nu au dat nimic, sa nu lase mazare cu aripi de pui pentur maidaneza din complex… Nu ai cu cine. Si se uitau la noi ca la idioti cand noi raneam pe acolo la 10 noaptea…

Pe bune??? Nu am scapat de obiceiurile astea de tarani cocliti, nici macar in blocurile astea noi pline de oameni mai tineri…si care se presupune ca au mai evoluat un pic de la opinca?! bloody hell…

Evolutie? Notiune abstracta! Asta am sperat si noi cand ne-am mutat. Oameni tineri, sa vezi ce frumos o sa fie! Nu ai cu cine!! Au doar pretentii ca stau in complex privat si totul le apartine, dar nu ar da un sfant pentru reparatii, pentru imbunatatiri si alte minunatii.
Ca sa nu mai spun de servetelele umede si carpele de la curatenie aruncate in buda. Asta acum. La inceput s-au gasit varza, oase de pui, pampersi, tampoane… Nici prin cap nu-ti trece!

Cat de familiar in suna tot ce povestesti, @albinuza
Imi aduc aminte si eu cat de dezamagita am fost de atitudinea vecinilor cand ne-am mutat. Tomberoanele de gunoi sunt afara intr-un loc special amenajat si unde se intra cu cheie. Fiindca multi uita sa ia cheia cu ei, lasa gunoiul afara. Noaptea vin maidanezii si umbla in sacii lasati de ei si insira tot gunioul prin cartier.
Nu mai zic de lipsa de orice initiativa dar pretentii peste masura, numai sa faca altii. Cel mai mult imi place atitudinea de genul: vrem sa se faca, dar numai din banii altora.
De cand am plecat din tara, nu am mai trecut pe acolo, dar sunt pe grupul de facebook al cartierului si aceleasi discutii si certuri observ si acum.