Loc pentru taifas

O femeie proasta, nu pot sa o numesc profa. Felicitari pentru rezultate @albinuza, nu am avut niciodata tragere de inima sa invat germana.

Dann herzlichen Glückwunsch, @albinuza! 95% ist super, auch für jemanden, der gelernt hat. Du bist super! :muscle:
Eu cred ca vreau sa ma apuc de araba :laughing: Mi-ar face bine si niste serbo-croata, dar nu se lipeste de mine, mai mult de multumesc, salut, noroc (la baut), # (tarabá ii zice :joy: ) si-nca vreo 2 cuvinte nefolositoare, nu s-a lipit de mine. :roll_eyes:
Apropo, am de mers exact peste 2 saptamani la Belgrad si de stat si in weekend acolo, me happy.

M-am dat pe maini, in loc de crema, cu conditioner pt par (recipiente asemanatoare de la aceeasi firma) :joy:

Tare lunga mi s-a parut saptamana asta.

@Travelerista :smile: si nu simti mainile mai hidratate? De asta mi-e frica cu The Ordinary. De nu ma holbez la sticlutele alea…mama, mama :smile: Pentru ca ma stiu in stare sa pun pe fata cine stie ce pleasca de acid lactic in loc de ceva hidratant.

Acidul lactic este si hidratant.

Da, este. Eu inca nu m-am atins de el. Ma intreb totusi cat de bun o mai fi.
Dar nu cred ca ar fi o idee buna sa il pun dimineata pe moaca. :)))

Sa stii ca de vreo cateva saptamani sunt tare cuminte si pun pe fata tot ce trebuie :))))

Buna dimineata!
Felicitari @albinuza!!

M-am lipit iar de porcaria aia de alergie, pe care-o fac la sala. Doar cand si cand, paote de doua ori pe an.
En fin, m-a obligat sa stau acasa azi. Nu e chiar rau, dar imi curg ochii si nasul. Si stranut foarte des. Trece!
Avem -8 grade, pun imediat si fac o supa mare, sa ne incalzim la inimi.
Si cu asta, am incheiat saptamana a doua, de munca, a fost foarte lejerescu, tare bine mi-a prins.
Hai s-aveti o vineri faina si un weekend cum il doriti!

Eu de cand m-am mutat in Londra, dimineata sunt o masinarie de stranutat si suflat nasul. Cum fac ochii, cum incepe circul :)))) Dureaza vreo 5-10 minute povestea.

Astept weekendul caaa si candddd :)))))

Hallo!
@Travelerista Danke schön!
Uuuuu am inteles ce ai zis :smiley:
Multumesc fetelor. Sper sa ajung in pucntul in care sa reusesc sa leg o conversatie .
Maine avem iar musafiri. Nu reusim sa mai stam si noi singuri un weekend. Nu ma plang. Imi place sa vina lumea, dar parca mai am nevoie si de niste timp doar cu noi doi :smiley:
Da de dupa weekendul asta rezolv cumva.
Io am inceput sa ma dau cu ulei de masline pe fata seara. Ma trezesc dimineata cu o fatuca de bebelus de u-i adevarat. Tare bun!

Zi faina sa aveti si weekend de asemenea ;d

Cat ai, 5% sau 10%? Oricum, inofensiv. Acidul lactic este un ingredient uzual in cremele normale, nu vad ce rău să îți facă chiar și dimineața. Doar ca nu mere cu vit C.

Foarte rar mi se intampla! Dar azi, m-a cam pus cu botul pe labe.
E soare, vreau afara!

SI AICI E SOAREEE!!! :smile: Domne, parca esti alt om cand vezi cerul senin.

Ma duc cu za boss la pub sa halim si sa bem o bere :smiley:

Buna dimineata!
Sper ca v-ati refacut misto, in weekend , eu , in afara de ceva sport, m-am jucat Elder Scrolls Online si am mancat, ca o termita.
Si iata-ma la birou, cu lipsa major de chef, din fericire, lunea e zi calma, la noi. Vremea e naspa rau, gri si uda, bine ca nu prea am de umblat pe-afara.
Mno, zic sa muncim totusi ceva, macar pentru linistea constiintei!

Hai hai hai, sa faci break și setul!
LE ups, topic greșit :sweat_smile:

Neata. Nu prea m-am odihnit weekendul asta. A fost program de smotru, organizat un picut casa etc.

:pensive: 2 MP Serena

Iar am scris razna. Sunt razna de când m-am trezit. Bun start de săptămâna :crazy_face:

@Ziggy Stai linistita. Eu ceream detalii care erau in emailul din fata ochilor mei…detaliile respective mai erau si Bolduite cu Rosu. Adica, chioara si tot observam.

Hai ca e bine :))) Si abia e luni.

Partea buna este ca lunea si martea viitoare mi-am luat liber. Luni ma duc la coafor (tocmai mi-am facut programare) si marti ma petrecaresc pt ca o data face muierea 35. Cum suna kktul asta de 30 siiii… :smile:

la multi ani in avans si toate cele :slight_smile:
sa vezi cum o sune 45 si :)))))

salutari de la -37 grade :smiley:
azi cica e cea mai depresiva zi a anului :)))

Multam mult :kissing_heart: Imi imaginez cum suna si porcaria cealalta :smile:
Cel mai problematic mi se pare faptul ca io chiar nu ma simt cucoana dar mi-o ia varsta biologica inainte :smile: :rofl::rofl::rofl::rofl: