Loc pentru taifas

Va urez si eu un Paste fericit si sarbatori linistite!

Aici incepe furtuna, deja ploua si bate vantul tare. Dar au anuntat ca tine doar pana maine dimineata. Duminica sper sa fie uscat ca am stabilit un gratar la noi cu niste prieteni.
Totusi chiar daca o sa ploua, nu o sa anulez, fiindca e prea imprevizibila vremea ca sa ne stricam planurile din cauza asta. Trebuie doar sa ma gandesc la un meniu de rezerva in caz ca nu putem face gratar.

Eu cam visez sa ne cumparam o casa aici, dar sunt mult prea umflate preturile in momentul asta. Asa ca mai asteptam, poate se sparge bula intr-un an doi.

Paște fericit, doamnelor!
Îmi imaginez că la ora asta, băgați bucate delicioase, s-aveți pofta!

Paște fericit! La ora asta ne plimbam :grin:

Paste fericit, fetelor! @Samoa, sa fie intr-un ceas bun mutarea si sa aveti momente fericite in noul apartament. Foarte misto e parchetul! Mobila ce culoare va fi?

Cele cuvenite si de la mine!
Ce vreme frumoasa aveti! :heart_eyes:
@Samoa, sa fie intr-un ceas bun!
Eu n-am facut mare lucru in weekendul asta, a fost si vremea nasoala. Vineri seara am iesit cu fetele, sambata numai la cumparaturi, iar azi munca domestica: spalat, calcat. Plus plantat 45 de flori pe balcon.
Copilul a stabilit ca face in mai o tura de mers cu bicileta: München - Viena, 500 km.

Multumesc frumos!
Mobila e in mare parte, alba. Da, stiu, risc de moncromie, aspect de spital…sau, ma rog, asta zice lumea.
Eu pun accent pe accesorii, acolo folosesc culori Nu-mi pied mintile in curcubeu, dar folosesc pernute, covoare, plante, care aduc culoare. Ceva de genul asta, cu accesorii ceva mai vioaie.

Vardagsrum - Hemma hos Himla på StyleRoom.se

baraetthem.blogspot.com

Am covor exact ca ala din a doua fotografie. Ce nu am, e canapea, actuala se cere schimbata. As vrea una rosie, dar nu e foarte usor de gasit. Fie sunt “de designer”, costa, adica, vreo 3000-4000 €, fie plicticoase.
Nu e chiar urgenta si ma pot impaca si cu o alta culoare, gri foarte inchis, de exemplu.

Buna dimineata!

@Samoa tare imi place stilul asta :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Eu m-am odihnit si am dormit zilele astea. Azi sunt la uzina si am in fata o saptamana nu tocmai usoara.

Ce misto!! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Noi am luat canapeaua aceasta cu stofa rosie, e perfecta! https://www.mobilacasarusu.ro/coltare/1293-coltar-galaxy-d.html Mobilierul e alb, draperiile sunt gri, covorul e alb cu gri. Acum caut niste tablouri alb cu negru, nu am gasit nimic potrivit inca. Si eu as fi ales parchet alb dar nu l-am mai schimbat, e nou si de calitate.

@Samoa : daca te intereseaza vreo canapea de la Ikea cu huse (adica-i poti dezbraca si spala “hainele”-i ), ai sanse sa gasesti online huse colorate (nu de la Ikea, sunt firme care se pare ca s-au specializat pe asa ceva).
@Daria: cum e fara sefa?

@Travelerista Sincer, este mai suportabil decat m-am asteptat. Asta pentru ca am trasat niste reguli extrem de clare si am delegat si in stanga si in dreapta. Bine zisesi :wink:
Ba chiar mi-am bagat azi si un concediu scurt de tot la mijlocului lui mai - de joi pana marti - pentru ca isi boteaza prietena cea mai buna copila.

Asa ca momentan pot sa spun ca totul este sub control :smile:

Cool :smiley::muscle: :clap:
Azi ma duc la film, imi fac trei cruci ca inca mai ruleaza pe ici-colea Captain Marvel. Ca atfel n-as putea vedea Endgame.

Mie-mi da feeling de zen :+1::+1::+1:
Sa fie intr-un ceas bun!
Hristos a Inviat!
Mancaram si bauram bine la fratello in prima zi de Paste.

A doua zi am bagat un storceag de sturion si calcan prajit cu mujdei si mamaliguta la Cherhanaua Tasaul asa, de dezintoxicare :joy:
Azi lucrai pana la 1300 oficial, dar am terminat treaba la 1415. Nevorbitii naibii!
Amu ma bate gandul sa trag o fotosinteza sanatoasa pan’ se lasa intunericul undeva in portul Tomis. Cu o midie, un saganaki, dupe caz

Vai de mine, ce dezmat @ChickyG :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: Sa iti fie de bine petrecerea :slight_smile:

Pofta buna! Nici nu mi s-a facut pofta de saganaki acum :slight_smile:

Astia de la mine s-au dus sa haleasca burgeri in pauza de masa. Asa satula sunt de vesnicii burgeri hipsteresti :smile: Am zis pas.

Transmit in direct de la Reyna, daca e nevoie :joy:

E vreme de plaja si de baie? :heart_eyes::heart_eyes:

De baie numa’ daca ai o sticla de vodca la bord si te vanturi prin Vama fara bani si cazare.
Pentru restul lumii, e soare si sunt 20 C.
E taman bine!

Doamne fereste!!! :drooling_face: :drooling_face: :drooling_face: :drooling_face:

O intind si eu imediat, am de ridicat pachete cu bascheti si alte acareturi. Am si de cumparat, niste chestii, dar azi n-am timp nici chef.
Maine sedem, tare-mi mai place! :smiley:

Nu stiu cum e pe la voi dar pe aici de ceva timp tampoanele always au mesaje motivationale pe ambalaj
Nu stiu daca sa rad sau sa.mi doresc sa ma manupaozesc mai repede :)))))))
Oricum mesajele se adreseaza fetelor nu femeilor. Poate e momentul sa schimb firma :)))))

La mine e asa:

28,294 votes and 1,374 comments so far on Reddit

:joy:

Hai că asta a fost creativă :rofl::rofl::rofl: