Loc pentru taifas

Neata lume! Vine iarna :persevere:
Asa repede ce-a trecut weekendul astaā€¦

Neata!
Chiar ca vine, azi sunt 7 grade, vai de noi!

Vineri seara, am fost nitel euforica, la AW cu balerinii. Toti am fost :blush:
Sambata eram cam turtiti, dar dupa o tona de cafea, apa si Resorb si mancare buna, mi-am revenit.
Vinerea asta, e AW cu fostii colegi. O s-o ard cu apa :wink:
N-am chef de munca si am la treaba, de ma ia frica!

vineri au avut copiii bacul la mate. Au scris petitie sa le dea ceva puncte din oficiu pentru ca ta-ta-naaaa: au fost foarte grele subiectele si toate punctele numai probleme (nu exercitii). :joy: Tu-le scoala-n undeva!

Buna ziua!
Am intrat in perioada de foc. Pe de-o parte, imi vine sa plang, pe de alta, ma bucur ca incepem si tot ce incepe se si termina, la un moment dat.
E soare si foarte frumos, de asemenea, foarte frig. SMF! Ma asteptam sa ies la cracii goi, am in schimb fleece si geaca, la 6 grade, ce dracu sa faci?
Mno, dar macar e miercuri, am ras juma de saptamana si peste vreo 2 ore, plecam acasa.
Hai ca acus e weekend si vine ea si vara!

Same here!

Da, asta ma tot tineam si eu sa intreb: care e faza cu frigul asta in luna mai??

Am avut weekend lung si n-a fost chip sa stau prea mult pe afara. Englezii nu dau liber fix de 1 Mai. Dau liber prima zi de luni din luna Mai. Logica fiind ca indiferent cand pica 1 Mai omul sa se poata bucura de un weekend lung. Anyway, a fost frigul dracului si nici acum nu e mai prietenoasa vremea.

Joia viitoare aterizez la Obor si aflu cu nespusa incantare ca se pune si acolo pe ploaie. Bine ca mi-am cumparat, de gura prietenelor (dar intra ele in gura mea, mai incolo, la telefon) rochie de vara pentru paranghelie :roll_eyes:
M-am dus acum repede in pauza de masa si am luat un sacou mai de vara sa il pot pune pe mine, in caz de intemperii violente a la Bucuresti.

Buna dimineata!
Nu doar ca e frig, dar mai si ploua. Nu cred ca mai pupam curand, vara ca anul trecut :smile:
Calatorie si distractie faina @Daria, eu ma duc la mama, in iulie. Abia astept, sa-mi faca urzici si saramura de peste si ciorba de peste cu o tona de leustean. Si-mi mai face ea si altele, dragalasa mea mama! :heart: :heart:
Ma pun sa muncesc. Nu am chef deloc, dar ma motivez cu niste muzichie.
S-aveti spor si caldura in inimi!

Buna dimineata. Si aici e rece, a iesit soarele dar sunt 7 grade.
Azi am de tinut niste prezentari asa ca o sa treaca ziua repede.
Distractie placuta @Daria

Neata.

Raportez si eu soare (in sfarsit) dar e destul de frig. In nici un caz nu simti ca este aproape mijlocul lunii Mai.

Eu am treaba multa. Trag sa termin niste rahaturi financiare pt ca maine am liber. E zi de mers la coafor si ceva treaba administrativa.
Da, soc si groaza (nu credeam sa spun asta vreodata) insa intre mers la Abbate si mers la coafor la londoneza meaā€¦am ales londoneza. :smile:

La noi sunt vreo 15 grade si e foarte placut, e soare, nu bate vantul.
Distractie placuta @Daria! Hihi, si eu ma duc la tuns, dar sambata.
Eu mai am saptamana viitoare de tras in plug si apoi concediu, yay! Dar bienenteles ca am o gramada de treburi de terminat pana atunci, care mai mari, care mai mici.
Copilul a plecat aseara la Lago di Garda, mai mult pentru mers prin munti. Cica sa-si clateasca mintea pentru corectat lucrarea de bachelor.

:angry: Si ce te lauzi? Rusine!

Sedere placuta si relaxanta copilului. Personal, nu gasesc nimic mai potrivit, pentru curatarea creierului, decat munte si padure!

Ce dor imi este! :heart_eyes: Dar lasa ca trece ea perioada asta aglomerata. Planuiesc in toamna sa iau liber mai mult timp si sa plecam la munte sa nu mai stim de nimic.

Aici a fost soare si decent pana acum cand s-a facut o bezna de toata frumusetea. Bezna care a venit la pachet si cu o durere de cap.

Pentru ca am motiv: pe la 3 cica vin vantul, norii, ploaia. Deci sa ma bucur si eu de vreme cat e loc :grin:

Apropo de Lago di Garda, chiar intrebam aseara Traveleristuā€™ de ce nu mergem noi mai des acolo, e absolut superb si- 4-5 ore de la noi cu masina. Si n-am mai fost cred ca de 10 ani :see_no_evil:

Eu am fost prin 2002, sau 2003. Tare mult mi-a placut!

Am mancat la indian, mi-e un somn de lesin, de nimic nu-s buna! Si peste o ora jumate, imi iau talpasita, musai tre sa produc ceva aziā€¦
Si dupa aia, tre sa-mi scot tartita la murat, of! :roll_eyes:

Si eu am fost de cateva ori, 3, 4 cred ca. Si sigur mai merg.
Eu am mancat la cantina snitel cu hrean (hreanul sub panada) cu cartofi taranesti, fasole verde, salata de varza si de frunze asortate. Bun tare a fost.
Se intunecase afara adineaori si ma luase si pe mine subit starea de somnolenta. Cum a dat iar soarele, cum m-am inviorat si eu.

In ultimele zile iar am avut tzirkus pe baza de engleza. Un caz: una a scris ā€œthe book has the wrong labelā€. Propozitie legitima. Numai ca vroia sa spuna ceva de genul when booking the materials to stock, the wrong labels have been put on them. Copiii de la Belgrad n-au inteles ce vrea persoana cu cartea de la ei, persoana s-a ofensat ca adica cum, ea doar a scris acolo etc.
Mai avem una care scrie intotdeauna ā€œplease greateā€ in loc de create si mai are cateva cuvinte pocite, dar pe care le foloseste cu regularitate. Dar macar se intelege ce vrea.

Happy Friday!
In sfarsit weekend! Ma gandesc sa imi iau o zi libera saptamana viitoare, in care doar sa lenevesc.

Cea mai amuzanta chestie pe care am citit-o intr-un mail a fost: please find attached the shit :joy:
In loc de sheet (excel file)

Buna dimineata!

Haha, ce tareā€¦Freudian slip! :smile:

Sunt la munci de doua ore si in afara de raspuns la cateva mailuri n-am facut NIMIC!
Mi-e foame, azi mancam la un restaurant turcesc, abia asteeeeeeept!

Si eu sunt cu foamea-n gat, azi ne dau Kaiserschmarrn. Caramelizat :drooling_face:

Buna dimineata de la frig!
Ultima saptamana inainte de concediu, o gramada de lucruri de facut/terminat si timp putin.
Va doresc una frumoasa si fructuoasa!

Buna dimineata!

Eu am saptamana scurta, dar agitata. Trag tare sa termin zilele astea niste probleme. Joi decolez spre Bucuresti. Marti ma intorc la treaba.
Deci e perioada agitata.
Sambata am dat si ochii peste cap :smile: Nu il mai panicasem de mult pe mister. Anyway, all good.

E soare si se anunta vreme buna saptamana asta. Taman bine ca ma duc in Bucuresti la ploaie :smile:
Sa avem o saptamana usoara si eficienta!

Buna dimineata!
E cald la noi, nu foarte, dar e fain.
Cred ca dau in dementa, azi diminata am luat si cheile nele si ale gagicului, apoi m-am dus la o intalnire, care are loc maine! :roll_eyes:
Azi muncesc, maine si poimaine sunt libera. O sa lucrez ceva de-acasa, oricum, dar n-o sa rup hamul.
S-aveti o saptamana faina si fara incidente enervante! :slight_smile: