Loc pentru taifas

Eu nu stiu de unde vin astia cu toate gaselnitele astea. E ziua si ceva porcarioara de genul asta :smile:

Azi e ziua (cred ca internationala) a pantalonilor de trening :joy:

Eu am auzit ca e hugs day.

La multi ani, @Daria!

E o zi ca oricare alta, ploua maruuuuuuuunt si enervant si bate vantul.Iar eu vreau acasa, sa ma joc si sa beau ceai. Amr 90 min.

La multi ani cu multe bucurii! OMG ! 35, ce tanara esti, Am facut si eu 35 acum o suta de ani :))))

Ce frig e afara, iti ingheata globul ocular, ieri ne-am ascuns la bowling si azi bag un mall, sa tund copilul si sa mai casc ochii la niste reduceri.
Pentru noi, ianuarie e cea mai frumoasa luna, marcheaza ani multi de cand l-am cunoscut pe sotul meu si mereu sarbatorim cu un weekend la ski.
Apoi, asta e perioada de shopping masiv, sunt reduceri de mooori. Azi am bagat doua perechi de balerini turcesti, albi pictati, sper sa imi vina macar o pereche si merg si o tura la mall sa vad de mai gasesc ceva si pentru nepoate. Deja le-am luat niste pantaloni de iarna, bluzite si rompersi frumosi foc, cu 10-15$ bucata, redusi de la 50-60$ si pentru mine fulare, manusi, caciuli si leggingsi cu blana, de la un magazin care se inchide si toate sunt $10. Mi-as mai lua una alta, dar am slabit si inca mai slabesc, si nu stiu ce marime sa imi iau, asa ca stau pe leggingsi si alte lucruri elastice.

Fetelor, eu nu pot cu Deciem, e prea complicat pentru o adormita ca mine. Am primit niste mostre de Clarins restorative si le-am folosit 2 saptamani, cu teama, ca mereu am reactii alergice la produsele cosmetice din comert. Tenul arata bine, gatul arata mult mai bine, eu-s chioara, dar asta a remarcat o prietena care m-a intrebat cu ce ma dau. Asa ca, mi-am luat produsele restorative Clarins pentru fata si gat, @ChickyG, daca ai un mall pe aproape cere-le mostre, sa le incerci.

Exact asa simt si eu, mai ca-mi venea s-o pocnesc, ce se alinta ea, ca e batrana, vezi tu, Doamne! :rofl::rofl:

Da fara mila :smile:

Nu stiu despre voi, dar eu nici cel mai mic chef de munca nu am avut azi.

Am șters-o, de vreo 45 min, că eram degeaba. Bag un antrenament scurt și mă trag la colibă.

La multi ani,@Daria, sa fii sanatoasa, norocoasa si iubita!

P.S. - po’ sa ma adaugi si pe mine pe lista de gagici care-au dat ochii peste cap si au zis “mvaaai, creca sigur si-o cauta cu treijcinciu’ ei!” :grin:

La multi ani fericiti @Daria! :champagne::champagne::champagne:
Esti frageda, domle! :joy:
@Sibipa, multumesc pentru recomandare!
Voi solicita mostre.
Eu o tin intr-o reveneala de la sarbatorile de iarna incoace si tot nu reusesc sa ma mobilizez la nivelul optim de energie. De abia astept ziua libera de joi, Pastele, 1 mai, vacanta…
Zi minunata sa aveti!

Buna dimineata!!
Numa’ ce am turnat jumate de cafea pe mine si pe birou. Jumatate de cafea varsata este mult mai multa decat jumatate de cafea in cana. Is uda toata cum s-ar zice :smiley:

La multi ani @Daria!!
E bine la 35. Eu ma simt ca o adolescenta dementa, dar cu responsabilitati acum :slight_smile:
Have a nice day girls!!

Buna dmineata!

@albinuza, trage un loz, tre sa fie un semn, cafeaua aia! :wink:

M-am trezit la 4:35, am intrat in birou la 7. O sa fie o zi luuuuunga…
Ninge. Nu-mi fac iluzii, pana plec eu, e fleasca.
Ma duc sa-mi mai iau o cafea, sa supravietuiesc diminetii.
S-aveti o zi placuta!

Multam mult, doamne dragi :kissing_heart:
Voi ziceti ca sunt tanara, mama soacra ne spama de dimineata cu emailuri in care ne zicea ca suntem batrani :joy::joy:
Era ora aia fixa in care isi adusese aminte ca nu i-am facut nici o bucurie pe partea de casatorie si copii :smile:

Deci depinde din care punct de vedere privesti cifrele astea :rofl::rofl:

Eu m-am trezit la 7 azi. Greu, tare greu. Abia m-am urnit la munci.

Neata! Frig bine, la 9 fara ceva erau -6 grade, dar se simtea a mai frig (bine, nu compar cu frigul care e la @Sibipa).
Gata, ma bag intr-un call, trebuie rezolvata o problema generala (adica ei prezinta problema, eu o am de rezolvat).

Am dormit ca dracu toata noaptea. Sunt ca un mic zombie…God save the queen si tine-ma si pe mine treaza azi la birou.

Bună dimineața!
Sunt - 7°, ieri am lucrat de-acasă, azi nu mai am bafta aia, că am o ședință.

Neata si o saptamana buna si frumoasa sa avem!
Ieri am scos pilotele la aerisit, Doamne, ce bine miroseau, nici cand stau la soare n-au mirosul asta de proaspat :blue_heart:

Și mie îmi place sa le scot la ger, din păcate aerul pe aici e mai mult umed și urat mirositor din cauza centralelor pe cocs :tired_face:

La noi ninge intr-una. E frumos tare, dar trebuia sa fie asa, inainte de Craciun, nu acum.
Dar e mai bine cu zapada, decat cu ploaie si vant.
Drumurile, curatate exemplar, trotuarele cu nisip pe ele, se circula bine, dar au muncit aia, toata noaptea si nu prea sa aiba timp sa stea degeaba.

Au iesit piticii la joaca, in zapada.

Aici gata-i cu ninsul, azi dimineata a plouat un pic, marunt.

@Daria, Daria, Daria, stii unde-si sarbatoreste Mila ziua de nastere (face pe 31 40)? La Luka Lu, in Praga (prietenul ei, care e sarb, are ziua de nastere pe 30. Tu, el, apoi Mila, unul dupa altul sunteti :grinning: )