Loc pentru taifas

La multi ani Milei si distractie faina!:tada::tada::tada:

La mulți ani fericiți, Daria! Esti frumoasă oricum, dar chiar îți stă f f f bine blondă

Multi ani fericiti si blonzi! :slight_smile:

La multi ani @Daria!!!

Si mie imi place cum iti sta! Daca nu as fi asa putoare, poate ca m-as vopsi si io :smiley: Dar nu!

E asa de misto vremea. S-a terminat cu inghetul, nu imi mai ingheata mainile… de vis!
Si muncesc cu spor! NU stiu ce sa zic despre mine…
De vineri avem o colega noua. E ciudat pentru ca:

• nu are poza la CV
  • o cheama Iulia si are mail-ul giulia si un nr. Ea are 33 de ani ca sa ne intelegem.
  • nu o gasim pe fb. Da, stalkuim noii angajati :smiley:
  • singurul job trecut in CV este desenator tehnic pt o perioada de 3 ani, dar nu e specificata firma…

Suntem foarte nerabdatori.
Si mai este o problema. Ne-am nimerit destul de compatibili in birou, si deja avem niste glumite destul de aiurea de digerat pt un om care nu e dintre noi si nu ne intelege :))
Va trebui sa ne stapanim o perioada ca sa testam terenul. Sa vedem ce putem si nu putem sa facem.

Atat.
Zi faina sa aveti!

Neata lume!

Jur ca nu am nici cel mai mic chef de munca. Frig bine si cica s-ar putea sa dea ceva zapada peste noi. :smile:
Sa avem o zi usoara!

Niciun chef de lucru anunt si eu. Am fost la oftalmolog, a zis ca vad bine :roll_eyes: :thinking: , mi-a dat picaturi cu lipide. De cand am ajuns la serviciu cam frec menta, am dat cu flitul unui conf call important, am citit niste e-mailuri neimportante, raspuns, si nu-mi vine deloc sa ma apuc sa le citesc pe cele importante, ma dau pe net un pic :smile:

Suntem trei! :smile:

Eu mi-am plimbat coada prin alte birouri, unde am socializat cu diversi, am stat o ora la pauza de cafea, acum astept sa merg la masa, asa ca citesc presa, ca nu pot gandi. De foame!

Fix asa si la mine. La multi ani, Mila!!! :kissing_heart::kissing_heart:

Mersi, ii transmit, dar maine. Azi e ziua prietenului ei, sarbul :slight_smile:
Le-am citit pe alea importante, mai trebuie sa astept un raspuns. Acum, printre e-mailuri, trebuie sa trec la o prezentare pe care o refac a n-spea oara ca se tot schimba lucrurile. Imi vine rau numai cand o vad, bleah, dar e f importanta, sta si la loc de cinste si in Intranet. Si s-a schimbat numai o chestie, dar pe baza asta eu trebuie sa schimb mai tot

Ahh, my bad! N-are nimic, o mai sorcovez si maine :slight_smile:

Aham, iti pune parul pe bigudiuri de tot.

La multi ani cu strigaturi de la Mila @Daria
Maine dupa-amiaza pleaca la Praga.

Sa aiba o vreme de vis si petrecere cat mai frumoasa!! :kissing_heart: Pup-o si multumeste-i din partea mea.

Trebuie sa bag si eu o Praga prin primavara. Am anulat pe ultima suta de metri o vacanta scurta in toamna si aia de la hotel au fost draguti si au pus 50% din cat platisem deja, in contul nostru. Ii putem folosi pana in Aprilie parca.

Eu ma duc in martie la Sofia, sa vedem cum se prezinta. N-am mai fost decat o data acolo, acu’ 29 de ani si pe fuga.

Am plecat acasă. Mă biciclesc la sală. Life is good! :pray:

Si eu tot pe fuga acum enspe mii de ani. Nu imi mai aduc aminte mare lucru.

Oftica mea cea mai mare este ca nu am pus piciorul in Turcia pana acum. Trebuie musai sa ne mobilizam sa bagam o vacanta etc.

Pfuuaaaaa - ia-ma si pe mine @Samoa :smile:

Am halit un sandvis, mi-am facut un ceai de lamaie si ghimbir si ma gandeam ca asa mi-as pune geanta pe umar :)))))))

Io mai am doo ore pan’ la yoga

Buna dimineata! -2 grade se simt ca -8, ca deh, tre sa bata vantul.
Bine macar ca e joi, desi tare mi-ar mai fi placut sa fie vineri, dar mai e nitel.

Daria, in Turcia, se gaseste ciorba de-aia de linte! Aia de neuitat! Pfoaaaaaaa… Nu stiu daca tu esti mai degraba interesata de locuri de mancat, de fite , sau cauti ce e autentic.
Daca vrei sa gusti mancarea turceasca, la ea acasa, intra unde scrie “Lokanta”, niste restaurante mici, unele pe model impinge tava. Eu am prostit mancand! Si street food . Mama lu’ Dumnezo!
Daca ai mancat kebab in Istanbul, nu te mai apropii de parodiile din tarile de vest.
Eu nu mananc kebabul astora de-aici, nici sa mi-l dea gratis!
Evident, o cina de soi, pe malul apei, merita. Dar eu una, prefer mancarea de plebei!

Cred c-am gasit zamela aia, de linte! :smiley: Incerc in weekend:

Total de acord @Samoa :-* Asta e planul daca ajung in Turcia. Iau lokantele la rand :smile:

Nici nu mi-e foame rau :smile: …mai vad si poze cu supa de linte…deja as manca biroul :smile:

de dimineata - 25 se simteau ca -37
in concluzie a trebuit sa-mi iau haina de iarna pe care o port doar la temperaturi sub -35 :)))))
asta e a treia oara cand am imbracat-o si o am de 5 ani :))))