Loc pentru taifas

La noi puneau familionul cu totul pe varza :joy:

Tu si cu tata :smile: Asta a fost si prima lui reactie. Hateri nene, numai hateri.

Ce-ai, tu, instrași in bula? Uitam despre neamul nostru de oameni descurcăreți?
N-ai auzit ca avem mare toleranță la furt, și ca furstisagurile nu sunt făcute de către hoți, ci de către oameni descurcăreți? Asta fără legătură directa cu fauna rătăcită prin balcoane etc dar, cumva, pe aceeași linie :joy:

Ma scuzati…m-am intimidat. Voiam sa va aratam aici cu ce ne indeletnicim eu si madam @Nancy

Dezgustător!

Asa ceva… :drooling_face:
Bine ca mi-am facut plinul cu dulciuri (inclusiv eclere). Am mai mancat niste nebunii de vis, ultima arata ca o bucata de aluat cu niste frisca pe ea, dar aluatul era din nuci si castane, numai nitel vanturate prin cuptor (erau ca o crema) si deasupra era bezea :heart:

Curat murdar, coane Fanica! :see_no_evil:

Saptamana lunga si grea cat o zi de post. Aseara mi-am facut de cap cu haleala si bere nemteasca. Bun domne, bun.
Parca as mai da o tura pe la baieti in pauza de masa dar nu stiu daca am timp.

Oh, well at least it’s Friday!! :smiley:

Ziua a inceput cu ninsoare :smiley:
Sefu’ meu e bolnav, cred ca l-a pedepsit D-zeu ca s-a legat vineri de-aiurea de mine :grin:
Sa avem o saptamana frumoasa!

Buna dimineata!

Inca incerc sa ma trezesc la un ceai.

Io mă joc și mă bucur de libertate! Mai am o săptămână!
E soare, la noi, cred că-mi urnesc târtița pi Corso, să mă zgâiesc la magazine.

Mergem la un party in weekend, toate bune si frumoase, ma pregatisem cu un pantalon, de topait zdravan, ca sa vad ca e tinuta obligatorie rosu, galben sau roz. Pfai, mi-au stricat ziua cu uniforma lor. Am cumparat o rochie rosie Marciano, cu chiu cu vai, dar parca e prea, nu stiu, mulata tare, si cam scumpa. Nu sunt multumita si n-am cand sa mai caut alta, la magazinele de langa mine nu am gasit nimic pe placul meu, iar mall-ul care imi place e tare departe, se anunta iarasi inghet, imi e teama sa plec la drum lung.

Ce ma seaca pe mine tinutele astea obligatorii la party-uri, imi piere orice chef de-a ma duce acolo si n-am inteles vreodata de ce se practica asa ceva.
Or sa te dea afara daca te duci in pantalonii pregatiti si numai cu o bluza rosie, galbena sau roz? @Sibipa

Am impresia ca Jupiterul sta nu stiu cum fata de alte planete, innebuneste lumea parca pe zi ce trece. Se prosteste si innebuneste, zau asa.

De acord cu tine! Inteleg oamenii, care fac parte din te miri de grup de geeks si hotarasc sa aiba party cu tema Star Wars, sau te altele asemenea, dar sa te imbarci intr-o anumita culoare, ca sa dai bine cu parchetul si decoratiunile interioare, ale gazdei, nu pricep!

Stati asa, ca eu am avut circoteca la petrecerea de Craciun fix pe aceeasi tema.

V-am zis ca am organizat zi de gatit la restaurant la Jamie Oliver. GATIT! Evident ca s-a si consumat alcool, caterinca etc dar all in all era activitate pentru GATIT!
Cu cateva zile inainte de eveniment vine directorul de vanzari cu ideea: hai sa facem nu stiu ce rahat de test online si sa vedem fiecare de ce casa Harry Potter apartine :roll_eyes:
Siiiiii, dupa ce aflam ce suntem, sa ne impopotzam conform casei Harry Potter la workshopul de gatit.
Am simtit ca innebunesc! Aleg sa ii ignor. Numai ca oamenii insista si remarca ca doar Daria nu a facut testul si nu a zis in gura mare cum se va imbraca :rage::rage:
Pe mine ardea efectiv camasa la munca si astia pe grupul de mess al firmei ma tot hartuiau. Le spun cat se poate de politicos dar ferm ca nu mi se pare o idee buna pt ca: cooking, health and safety, confort etc.
NIMIC nene…HARRRYYY POOOOTTTERRRRR all the way. Ok guys, voi faceti fix ce vreti voi, eu nu ma duc intr-o bucatarie IMPOPOTONATA! Punct!
Insistente si caterinci again, moment in care s-a pus pata aia neagra pe ochi si le-am scris ca sorry guys, not paid enough to act like a clown. :joy::joy::joy:

S-a concluzionat ca sunt usor negativista :smile:

Am avut un sef direct care ne invita o data pe an la el, gratare, chestii, era misto, nu zic nu (dar nici o party pe care s-o tii minte o viata) si de fiecare data tot asa, ne punea sa ne imbracam intr-o culoare. Imi aduc aminte de All White si ceva cu neon. Si tinea f bine minte cine nu venea si cine nu se tinea de dress code-ul impus :roll_eyes:
Singurul party cu motto care mi s-a parut ok a fost Bad Taste. Pentru asta nu trebuie sa-si cumpere nimeni nimic, arunci pe tine niste aiureli care nu se potrivesc si gata esti. Unii au venit in pantaloni de trening si adilete si au conchis ca-i cea mai misto/comoda imbracaminte pt parties, numai asa sa facem de-acum incolo :smile:

Vă citesc și concluzionez că sunteți light.

Șefa mea a organizat acum câțiva ani un ”Dildoparty”, la care a avut tot felul de mostre de, exact, dildo-uri, din care puteai să-ți… hmm, comanzi ulterior (ea primea un bonus pentru fiecare comandă, dacă băgai nu știu ce cod). Nu voi să știu dacă le-au și testat.
Aparte de asta mai oferea tot felul de creme și uleiuri pentru făcut amor pe ușa din dos, înțelegeți voi.

Am declinat invitația. ”Mă așteptam la asta”, a zis ea cu un surâs îngăduitor-superior, ”nu e genul tău, tu ești așa… mai conservatoare”. :face_with_raised_eyebrow:

Hmm… dacă a nu avea chef să-mi petrec o seară examinând dildo-uri cu șefa și colegele de serviciu mă face conservatoare, cred că pot trăi cu asta :roll_eyes:

@Nancy, pe bune??? :astonished: :flushed: :cold_sweat:
Citindu-va pe voi, ma gandesc ca poate ar trebui sa reconsider prezenta-mi, la plictiselile alea de sindrofii, la care ma cheama astia si eu, nu si nu!
Avem una in martie. Pe bune! Ce tupeu sa ai, sa chemi oamenii la party de joaba, vinerea seara? Pai eu nu am timp sa-mi vad prietenii dragi, intr-o vineri seara si ei se gandesc ca as participa la party cu colegii, pe care i-am vazut jde saptamani la rand? No shit!

Pe fff bune :)))) Știu că m-am frământat ceva, tută cum eram atunci - ”oare ce-o zice dacă refuz”, bla-bla, dar perspectiva era prea shitty ca să iau altă variantă în calcul :)))))
N-am întrebat cum a fost, n-am vrut să știu nimic. O sălbatică, dom’le :crazy_face:

Deci constat cu satisfactie maxima ca suntem o firma de oameni normali la cap. Sau groaznic de conservatori.

Adica party-urile organizate de intreprindere in beneficiul colectivului :smile: fura intr-un pub, cu open bar si bufet suedez. Muzica, dansuri, vii cu partenerul daca vrei, daca nu, e treaba ta. La fel si daca nu apari, da’ numa’ sa zici din timp, sa stiu cati oameni sunt. Ref. dresscode, singura precizare pe care am facut-o e ca “you are neither required, nor expected” sa va-mbracati in chestii simandicoase sau sa va faceti freze la coafor, da’ daca vreunul dintre voi vrea in directia asta, e liber sa isi exprime personalitatea cum simte de cuviinta.