Machiaj - de unde și cu ce ne mai vopsim fața :D

Nu am vazut inca Kiko pe la noi.
Cel mai bun de fite al meu a fost Diorshow, ala cu peria aia mare. Poate de asta imi place si Colossal.
Nu m-am inteles deloc cu un Clinique, ma manjeam toata, si cu un Lancome, nu mai stiu care.

Raportez ca imi place fondul de ten. Parca e un pic mai cremos si se uniformizeaza mai usor vechiul meu Clinique. Dar pe de alta parte si diferenta de bani e sanatoasa.
Asa ca pentru moment: me happy :smiley:

Alarma, alarma! Rimelurile la Kiko sunt la juma de pret, € 3,95. Mi-am comandat:
de asta a zis Mila ca vede chiar efecte de alungire a genelor

pe asta l-am avut de cateva ori, lungestele genele, nu le incarca, mie-mi place

si pe asta:

Ohh, ce preturi bune au! Multam de pont @Travelerista :kissing_heart:
Ia sa imi comand sa il testez si eu ca si asa Maybelline-ul meu e pe duca si ala.

Hai ca mi-am facut de cap. Pai nu e Martisorul maine? ;)))

Am luat rimelul recomandat de @Travelerista

un fard de ochi, nuanta verde cu mov

si o crema care mi-a atras atentia. Sper sa ma impac bine cu ea dimineata inainte de machiaj.

Si apoi la check-out am vazut ca mi-au adaugat ei in cos gratuit un ser. Sa fie primit :smiley:

V-am zis ca stiu cateva tipe care au trecut de la numai hight end produse la exclusiv Kiko si-s tare multumite?
Eu cred ca o sa trag si o fuga la magazinul lor din mallul din apropiere zilele urmatoare.

Am vazut ca si in recenzii sunt ff laudati.
Sunt foarte curioasa cum e crema de fata :wink: Revin cu detalii cand primesc coletul.

Pe mine momentan m-au lasat masca cu cadoul lor deloc ieftin. Asta da customer service si program de loialitate.

Multumim de pont @Travelerista

M-am cadorisit si eu cu un rimel, un fond de ten, 5 oje, spray-ul de uscare si fixare a ojei si un ulei de cuticule.
Si am primit si eu serul cadou ca si @Daria. :heart_eyes:
Multe produse erau out of stock, din pacate, ca mi-as mai fi luat macar niste lip gloss-uri. Dar culorile care imi placeau nu mai erau disponibile.

Abia astept sa primesc coletul :grin:

Uite asa ne facem de cap @Hortensie :smiley: :smiley:
Facem schimb de experienta cand ne sosesc coletele ;))))

na ca luam si eu un rimel dar nu cred ca am kiko p-aci…

@Travelerista care era rujul ala nude care l-ai luat anu trecut de la Sephora?

YSL Rouge Volupté Shine, dar habar n-am ce nr., auzi ce obraznicie, nu scrie pe el! Mi-am pus si ocularu’ pe nas, am scos si Linen testerul, nu scrie!

LOL nu mai tineam minte YSL.
nu gasesc kiko :frowning:

Astept sfarsitul lunii si ma bag si eu la o comandă!

Mi-a zis o vanzatoare de la Kiko bazata (ca am vorbit prima data cu alta, dar cand a vazut ca incep s-o iau la bani marunti, mi-a adus-o repede pe alta care le cam stia) ca tratamentul de noapte e bun tare, ala de zi (care e si negru, pe post de rimel) e mai mult un fel de adjuvant. Asta, care nu mai e available:

Si in magazin erau ambele epuizate.

Asta mi-a adus aminte cand eram adolescenta si ma dadeam cu ulei de ricin pe gene peste noapte ;))))

Cu ocazia asta mi-am adus aminte ca nu am primit coletul de la Kiko. Aparent azi intra in UK.

Eu inca nu am primit coletul de la Kiko. I-am sunat ieri si au zis ca au avut probleme cu transportul coletelor in Germania. Si intr-adevar acolo a ramas blocat cand verific cu tracking number-ul. Mi-au zis ca il primesc saptamana viitoare si mi-au dat si un voucher de 10€ pentru inconvenientul creat :clap:

Imi place mult rimelul de la Kiko. O sa il recumpar.
Fardul de ochi nu m-a dat pe spate. Parca e un pic “cretos”.

Am descoperit un fard crema de la Revlon. Eu mi-am luat numarul 730. Fff misto. Tine bine, bine de tot fara sa usuce sau sa se vada aiurea si se aplica ff usor. In cazul meu, il intind repede cu degetul :smile: Merge brici.

La fondul de ten de la Revlon am renuntat si am recumparat tot batranul meu Clinique.
A fost ok vreo cateva zile…dar incet-incet a inceput sa ma enerveze pentru ca imi usca pe alocuri fata si se vedea f aiurea.