Miami Open 2018

Niculescu si Begu au meciuri azi. Eu mi-as dori sa vad diseara Osaka cu Serena Williams :smiley:

Serena incepe turneul cu Osaka. Sa vedem care va avea coama mai mare :))

Mai dar ce am facut noi anul trecut de nu ne-am facut topic? :smile: :smile: Dileme matinale :smile: Sau am barfit ca lenesele pe unde am apucat?! :smile: :smile: :smile:

Eu tin cu Serena :smiley: ca sa n-avem vorbe :smile:

Pai si io, la meciul asta. Mai departe nu cred :joy:
Cred ca l-am barfit la topicul de tenis.
Daca is ore aiurea, nu stiu cat voi comenta live.

Ahh, clar nu o sa putem sa palavragim live prea mult. Facem minutul 91 dupa meciuri si dupa ce citim stirile :smile: :smile: :smile:

Se pare ca nu sunt orele chiar atat de rele, Monica intra de la 18 si ceva pe ora ro. Trebuia sa ma gandesc, e logic, Miami e pe coasta de est :joy:

Monica a castigat! Vika joaca cu Cici Bellis, are 4-2 cu un break. Nu ma uit ca am treaba cu Hole :heart_eyes:

Pfuuuaaaa, Serena Williams out. A vazut cineva meciul? Nu am avut timp sa ma uit :persevere:

Exact acum dau reluarea, ma uit un pic. Dupa scor, a fost aproape macel.

Chiar sunt curioasa cum o fi fost meciul.

Joaca Simona cu Dodin acum, sper fara probleme. Ma bag in baie, cand ies vreau sa vad primul set castigat de a noastra.

Mai stai un pic in baie :))), deocamdata e 5-3 pentru Dodin

Nasol. Are ceva la umar. Of, sper sa isi revina.

Urat meci. Bine ca a castigat! Aga next! Ala va fi meci frumos!

Groaznic meci! S-a luptat mult, in primul rand cu ea. M-au enervat comentatorii. Mai nu inteleg, care e faza cu sensibilitatile astea. “Ca telespectatori nu trebuie sa asistam la astfel de gesturi”. Ce gest mah? Ok, s-a enervat ff tare si a dat cu racheta.
Dar zau daca pot pricepe de ce ar trebui EU sa ma simt jignita de mareeleeee gest necugetat al unui sportiv care se enerveaza.

Spre deosebire de veșnicii alarmiști care cum apare vreun meci chinuit cum trag clopotele și prorocesc foc, pucioasă și cădere de formă, mie victoriile astea mi se par mai valoroase decât cele defilate cu 6-2 6-0. Mai valoroase prin prisma efortului depus, dar și a utilității lor viitoare. Genul ăsta de victorii, atunci când nu sunt obținute cu un preț fizic prea mare (epuizare sau accidentări – sperăm că umărul și glezna au fost chestii superficiale), sunt atât un reminder că orice adversară o poate bate, dar și că poate bate orice adversară, oricât de pe val ar fi aceasta. E un echilibru bun acesta în tenis, un spațiu mental ideal dacă este menținut: alertă încrezătoare.

Round of 64·Stadium
11:00 a.m.
N. Osaka
4 E. Svitolina

anticipez ca o sa fie meciul zilei la fete

Ma conectez si eu daca nu arde vreo casa pe aici.

“greu viata” cand ii intra tot japonezei haitice :slight_smile: hai Elina, frumos break!

cred ca am spurcat-o si a inceput sa rateze :slight_smile: bun inceput de set 2