Miami Open 2018

Ce ma bucur ca a castigat Kvitova!! Yessss, hai ca merita sa revina acolo sus.
Nu am apucat sa vad nimic din meci :persevere:

Ce meci superb a facut Paire cu Nole, joaca atat de frumos baiatul asta :heart_eyes::heart_eyes:
Nu-mi place deloc ca-si ascunde fata aia frumoasa cu barba mare. Dar e un jucator f misto. Cu toate ca are 1,96m, nu da din fundul curtii.
Ah, si l-a batut pe Nole in 2 seturi :grin:

Woza out! Cu mult pe minus :grin:

Și Simona ii făcu cadou Agiutei un meci…

La cum a jucat, cu 7352 de UE, nici nu ma oftic. Chiar cadou.

Nu-mi place deloc. Simona cred că a intrat iar în pasa AIA, nu l-a chemat pe Darren deși ar fi avut dreptul, iar el n-a schițat nicio reacție tot meciul.

Sper din tot sufletul să mă înșel, dar mi-e că Simona e-n pragul greșelii care-o va costa cariera. Să renunțe la Cahill adică.

Da, nici la meciul anterior nu l-a chemat. Sper sa fi fost doar o intelegere între ei la turneul asta, sa nu-i faca OCC, si nu o problema, ar fi mare pacat. Sper sa nu treaca prin aceeasi faza de anul trecut, cand l-a facut pe Darren sa renunte la colaborare. La indian wells mi s-a parut cam obraznicuta cu el.

Dacă va fi așa, se va numi că și-a făcut-o cu mâna ei. Un antrenor mai bun și mai implicat decât el nu va mai găsi.

Cam da, nu sunt mai deloc variante. M-ar supara f tare o faza din asta. Imi este f drag Darren, cred ca mi-am dorit sa castige Australian Open mai mult pt el, ar fi fost tare misto la el acasă.

Iaca pierdu și Federel dar cu spectacol:

Eu tind sa cred Halep tot incearca sa isi testeze si sa isi dezvolte rezistenta la stres. Adica nah, sper ca asta a fost motivul pentru care nu l-a chemat pe Cahill. Altfel, da, ar fi mare pacat sa renunte la el…sau invers :wink:

Noi ii facem galerie lui Sloane s-o scoata pe Muguroasa. Serveste pt meci in set 2.

nu vad, dar sustin cauza :grin:

yey! a scos-o!

perfect, pa sara si Petra pe impertinenta sa scoata

N-a trecut Petra de impertinenta. Koanta pierdu grav la Venus.
Ne-am mai uitat aseara la un set jumate din Kerber cu o cintezoaica din afara top 100. Greu meci, primele doua seturi au fost la tie break. A casitgat Anjelica.

Si Vika pe Aga

Sloane a macelarit-o pe Angelica.

Diseara Svitolina cu Ostapenko :smiley:

Nu o sa vad, sper Sa iasa Elina învingătoare.
La baieti e mai interesant, Sasha l-a zdrobit pe zgubilitic aseară, delpo tot pe val…