Mini-serii

Cateodata parca prefer sa ma uit la cate o mini-serie decat sa incep seriale foarte lungi.

Doctor Foster mi-a placut ff mult. Tocmai am terminat si sezonul al doilea, abia dat pe BBC.

Aseara am inceput o mini-serie proaspat aparuta pe BBC One.
The Last Post este o combinatie de film istoric (colonialismul englezesc), amor ghebos, actiune si razboi. Bine jucat!

Daria, Doctor Foster da, foarte bun, sa caut si eu sezonul 2.

Si mie mi-a placut mult Dr. Foster.
Oare o fi aparut pe Netflix? Ia sa caut!
Intre timp am vazut sezonul 3 Broadchurch. Foarte tare, David Tenant, de cand l-am vazut in Dr. Who, mi-e drag de el de nu mai pot.
Astept cu maxim interes Good Omens:

Si eu sunt mare, mare fan!!!

Nu stiu daca este pe Netflix. Dar sigur te poti descurca sa il vezi pe BBC online :smile:

Astia pe aici au fost socati de sezonul al doilea. Mie mi s-a parut ca e doar ff realist. Oricat de posh si de educat ai fi, uneori tot iese urat de tot.

@Daria Mi-ai dat de lucru cu Doctor Foster vreo doua zile. Mi-a placut f mult!

Hehehehe. Da, a fost tare rau. :smiley:
Sa te uiti si la The Last Post - si ala e misto rau.

Am terminat a doua carte din tetralogia Elenei Ferrante. Ma gandesc ca s-ar putea face o mini serie buna dupa cartile ei :heart_eyes:

Eu am terminat-o pe a treia nu demult :grin: Si sunt de aceeasi parere.

Gunpowder - f misto facut!! Recomand.

bunicel pt weekend ploios, tipa e Anna din Downton Abbey.

The Sinner cu Jessica Biel. Film realizat dupa o carte a unei scriitoare germane. Te tine cu sufletul la gura tot filmul, scenariul (cartea) ff destept iar Jessica Biel joaca ff bine.

Politist, atmosfera britanica:

Vazut doar primele doua episoade si m-a prins.

Vazut, placut mult si recomandat acum vreaun an. E tare de tot, eu am bagat binge la vremea aia si am tras dupa mine si un coleg, ca sa am cu cine dezbate :smile:

Uhh, deci sa ma astept la actiune tot mai multa :smiley: Bun,bun :smiley:

Bai, nu stiu ce asteptari ai tu, dar eu sunt fan declarat al filmelor si serialelor britanice. Le ador! Au o autenticitate, care in alea americane, mai rar se gaseste.
Cum ziceam, mi-a placut mult. Si mai recomand (inca o data):

Daaa, si mie imi plac mult. Dar vad atata TV britanic incat uneori parca as vrea ceva mai alert :smile:

Vezi Mr Mercedes, sa vezi acolo alerta! Spune-i tu @snowdrop! :grin:

Hopaaaaaa, asta imi scapase :smiley: :smiley: Suna bine :smiley:

Haoleu, vezi-l! In vacanta de Craciun, ca nu cred ca poti sa-l lasi. E cu capul, da’ rau de tot!