Mini-serii

Cred ca la cate am pus pe lista de Craciun (carti, jocuri, filme, seriale) o sa mai iasa renul lui Mos Craciun afara din casa in alea doua saptamani :smile:

da, daca te apuci de mr Mercedes tre’ sa te tii de el serios
eu citisem cartea inainte, dar tot m-a prins :smiley:
acum astept si continuarile, ca mai sunt 2 carti in serie

F misto The Sinner, il dau gata in weekend, mai am cam jumate .

Am vazut Marcella

Cand The Killing si The Fall se intalnesc, dar plodul nu e prea reusit. Incurcaturi, suceli si rasuceli, coincidente cam mari. Gata cu carcoteala si ochiul critic.

1. M-a tinut lipita de el vreo 2 seri pana l-am terminat? M-a tinut.
  2. M-a lasat de cateva ori bune cu gura cascata? M-a lasat.
  3. Am intuit faptasul? Nu l-am intuit.
    Concluzia e ca merita, si’s doar 8 episoade in primul sezon.

The End of the Fucking World - m-a intors in timp, la adolescenta. Tare misto filmul. Amandoi au jucat de minune, povestea te tine in priza si, nu stiu, a avut un asa farmec filmul ca mi-a adus aminte de The Catcher in the Rye.

Astept sa inceapa “Mosaic” pe HBO in 23.01 cu Sharon Stone.

Vazurati?
Meryl Streep va juca în Sezonul 2 al “Big Little Lies” în rolul mamei dezaxatului/ Perry Wright.
Se anunță o continuare captivantă.

Serios??? Ce misto!!! abia astept :smiley:

@ChickyG L-am inceput si eu chiar acum si din primele 5 minute m-a lovit direct in corazon…
Ziggy…Ziggy Stardust everywhere! :zap: :zap::zap:

:grin:
Peste tot dau de Bowie, si in Jo Nesbo am dat de el inca din prima carte din seria Harry Hole, ca la cat de misto e tipul… normal ca asculta muzica misto :))) e ceva… :))))
Nu m-am putut abtine, asta e :joy:

Ai vazut? Era scris in stele :slightly_smiling_face:

Imi place tare! ma bag acum la el.

Am terminat Big Little Lies. Eu nu am citit cartea, nu se termina povestea aici? pai atunci musai abandonez tot si iau cartea chiar din seara asta!

Eu am citit si cartea si s-a terminat ca in serial. Cred ca sezonul 2 nu va mai avea legatura cu vreo carte.

Scurt, doar 4 episoade, productie BBC
Mi-a placut, drama a doua familii mai degraba, pe alocuri neverosimil, dar merge. Mi-a placut.

L-am deschis din greseala pe netflix ieri si am ramas agatata de el o zi intreaga, azi ultimele doua episoade.
Nu stiu de ce am tot ocolit The People v O.J. Simpson. Genial!
Sezonul 2, cu Versace, inca nu e pe Netflix.

Am vazut si eu Marcella, e wow! Cand incepe seria a treia oare? Ca vreau sa imi sterg gustul, frate, a doua serie a fost captivanta dar si ciudata rau.

Ce ce ce??? Sezonul 2?? Ahh, tre’ sa ma adun sa-l vad si eu in curand! Merci ca ai dat de veste, habar n-aveam!

Da, ia sa te uiti si sa imi spui daca sunt eu prea sensibila😀. Aseara am vazut ultimul episod si azi vorbeam singura la birou.