Mister, crima, thriller

Proaspat achizitionata, am citit cam 10% din The Crow Girl si momentan am impresia ca am descoperit un roman pe stilul Stieg Larsson. De la prima pagina m-a tinut in priza. In plus este scrisa chiar f misto.

hmm suna bine, multam :slight_smile:

Sar’mana, ma apuc si eu de ea maine cred. daca vara trecuta a fost napoletana, asta clar e suedeza :joy:

Vezi daca o gasesti. Mie atat de tare mi s-a pus pata sa o citesc dupa ce dadusem peste niste recenzii, ca am cautat-o de mi-a venit acru si intr-un final am luat-o de pe amazon pentru kindle.

Ocazie cu care i-am mai injurat putin pe astia cu industria ebookurilor. Pe kindle ebookul m-a costat 12 dolari, pe itunes aceeasi carte era la juma’ de pret.

E pe pozitii deja :grin: De vreo ora :grin:

vreau si io desi ca nu stiu cand apuc … un pic cam mult despre copii abuzati si torturati dar na, imi voi repeta ca e doar fictiune

E o perioada in care sunt in vartejuri si piruete de dendrite batucite pe altarul muncii cinstite de ajung acasa epuizata. ma joc wordbrain si ma culc:)

@Zambareata pai atunci mai bine nu o citi daca crezi ca te va chinui subiectul.
Ma uit zilele astea cand apuc acasa sa deschis laptopul, sa vad cum pot sa ti-o trimit. Ca daca am cumparat-o de pe amazon, mi s-a deshis automat pe kindle si aia a fost.
Sau poate ne ajuta descurcareata de @Ziggy :slight_smile:

epub o am, e ok?
mda, si criminalii din ultimele doua suedeze citite aveau legatura cu drame din copilarie, o fi o moda.
Astea is

Scoruri cam mari, nu m-au dat pe spate, dar merg seara inainte de somn.

epub rules, sar’na

@Ziggy please, imi trimiti si mie epub?

da-mi pm cu mailul @Hortensie

Ti-am raspuns in privat, merci mult!

Cu placere!
@Daria mere un dropbox aici sau en prive only? :grin:

Pai nu vad de ce sa nu va puneti si link cu dropbox daca sunteti strangatoare si va faceti colectie buna de shareuit si cu altii.

Eu nici nu mai stiu ce draci de cont pe dropbox am, ca ma cam plictisea povestea. Personal mi-e mai usor sa dau repede un mail cand ii vine cuiva pofta sa citeasca vreun ebook pe care il am.
Ca pe dropbox nu apuc sa uploadez si nici nu cred ca voi ajunge vreodata atat de ordonata si organizata :smile:

@Hortensie te dai pe crime?! ;))))

Mai deci chiar imi place cartea. Ma ofticasem ca am ajuns la birou de dimineata si tre sa pun stop la citit :smile: Stilul de scris e fff curgator si imi place ca intra in multe probleme psihologice si de personalitate care vin la pachet cu diverse abuzuri.
Dar da, le au nene nordicii cu atmosfera asta dark. De gustibus dar mie imi place.

Cam ametite, tre sa fac ordine prin ce mai am si prin alte foldere, prin laptopuri, prin telefon etc si mai adaug.
Sunt epub-uri.

Mai, tare rau The Crow Girl. Nu ma asteptam la anumite intorsaturi de situatie.

Eu sunt spre finalul cartii The Shadow of the Wind de Carlos Ruiz Zafon. Se incadreaza la categoria mister si thriller cu sange latin, cu acea inconfundabila atmosfera pasionala. E prima din seria The Cemetery of Forgotten Books. Mi-a placut mult. Nu pot sa spun ca m-a tinut cu sufletul la gura, dar nu e vina povestii, care e foarte bine conturata si are intorsaturi neasteptate. Trec eu printr-o perioada de…lipsa de concentrare. :slight_smile:

Mie mi-a placut foarte mult, restul de dupa m-au dezamagit. Poate si pentru ca le-am asteptat cu sufletul la gura.

Si mie mi-a placut, mi s-a parut numai potrivita de citit in vacanta. Dar nici n-am mai citit altceva de el.

m-am apucat si eu de crow girl
multumesc Ziggy :slight_smile: